Beşevler-Zeyniler Gezisi

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
Bir gün önce ilan edilmiş olan gölbaşı gezisine katılamamış olmanın sıkıntısı içimdeydi.:mad:.Günlük işlerimi halledip bisikletime atladığımda yine öğleye yaklaşmıştı ama bisikletimin üstündeydim. ;) .Beşevlerden; Dikkaldırım-Çekirge-Muradiye-Alacahırka-Temenyeri'ne yol aldım. Buradan Fatih'i aradım ancak işleri dolayısılya katılamıyacağını bildirince yine tek başıma pedalladım.Teleferik İstasyonu'nun oradan Zeyniler köyüne çıktım.Yine aynı güzergahtan evime dönüdüm.
(link)

Teleferik istasyonu
(link)

Köy yolu oldukça dik ve bozuk zemine sahipti arada bir inip yürümek zorunda kaldım ama outdoor'a açacak kadarda değil.:rolleyes:
(link)
(link)

(link)

Köy manzaraları
(link)

(link)

Zeyniler köyü, Çalıkuşu romanında Anadolu'ya gelen Feride öğretmenin hikayesinin geçtiği yerdir.

(link)
(link)
(link)
(link)

Köyden inişte Bursa...
(link)

Scudo

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
süpersin Ediz, seni kutluyorum ama bu haksızlık :D
bizimkileri gemliğe götürmeye söz verdiğim için katılamadım maalesef, temenyerinde olduğunu söyleyince tahmin etmiştim zeynilere gideceğini ve gelemeyeceğim için çok üzülmüştüm. eğim pek yokmuş hakikaten :)
bir de merak ettiğim bir şey var, yol devam ediyor mu acaba 2.istasyona doğru?

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
@ytse_jam

valla köyün hemen girişinden döndüm, gerçekten yorulmuştum,soruyu köylülere soramadım:rolleyes: ama googel earth incelememde sarı alana giden patika görülmekte.
(link)
patika 3000 ft gibi bir değerden sonra silikleşmekte ve kısa bir mesafede bisikletle çıkılamaz görünen eğimle sarı alana varmakta bendeyim%40 sen de 70 sanırım bunu outdoora açarız oraya kadar bisiklet sora ataruh rehberliğnde dağcılık

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
ediz arkadaşım çok güzel bir gezi olmuş ayaklarınıza sağlık çok yükseklerde bir gezi olmuş çıkışı zor inişi bir o kadar keyifli olmalı paylaşım için sağol :)

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
Çok güzel ancak bir o kadar da zor bir parkur seçmişsin.Görüntüler muhteşem,Google Earth incelemelerin harika olmuş.Tüm gezi yazılarında bence olmalı(detaylar izin verdiği ölçüde).Ellerine sağlık...

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313

Bence bu resmi de "haftanın fotoğrafı" yarışmsına göndermelisin!!!

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Güzel İnsan yüreğine saglık.Keyifli bir seyir ile haftayı tamamlamışsın,kutluyorum.
Yeşil Bursa'yı sindirerek bizlere de hissettirerek güzel bir eylem içerisine giriyorsunuz.
Bir kez daha biz güzel insanların yaşadıkları kentlerde mutlu olmasını bilen,kendinin ve etrafındakinin güzelliklerinin farkında olan nadide insanlardan ollduğumuzu farkettim.Ne mutlu bunun farkında olan biz güzel insanlara.

'''Bir gün hepimizin Aile olarak bir arada pedal çevireceği gün de gelecek.'''

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Ediz merhaba
Tek başına çok güzel pedal basmışsın. Tabiatın içinde, köyler arasında, gayet güzel gezmiş ve bu güzellikleri de bizlerede aktarmışsın.
Ellerine ve ayaklarına sağlık diyorum.

Sevgi ve selamlarımla.

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
@hsuda
teşekkürler, bu doğayı daha ayrıntılı tanımlamak isteğimden kaynaklanıyor,aynı rota yada alternativ rotalara çıkacak arkadaşlarada belki yardımım olur diye düşümüyorum.

@hsuda

İltifatına teşekkürler. Solda görünen bakacak sağdakide sarıalan iki tepe arasına gerçekten bisiklet güzel oturmuş ama amatör tarafından çekilen 3 mp lik makine den ancak bukadar:rolleyes: : Diğer arkadaşlara haksızlık olur

@ismailağıllı

valla yüksek ama ataruhun gezisinden sonra yüksek soğuk gibi kavramlar yeni boyut kazandı, artık 1000 rakıma bizim burlarda rakım demiyo arkadaşlar. Ben geri kalmayım yarın beraber pedallarken diye asıldım.Eğimin %15 leri aştığı yerler oldu ama ordada indim:cool: , Eve dönünce de 2 böbrek taşımı düşürmüşüm :D :D

@candede

Aslında bu etkinliklerin hepsi doğaya ve özümüze olan duyarlılığımızın bir yansıması,Allah herkese doğayı sevebilmeyi hayata sevgiyle bakabilmeyi nasip eylesin inşallah.

@Ender Alıcıoğlu

Sevgi ve saygılar bizden değerli abicim pedalın kuvvetli günlerin benimkinden keyifli geçsin saygılarımla

by_cix

Aktif Üye
Tepki
59
abi ellerine ayaklarına sağlık Zeyniler köyü müthiş doğasıyla beni hep etkilemiştir benimde antrenman için en çok kullandığım yerdir ayrıca fotolar çok güzel çıkmış teşekkür ederim bu paylaşım için.Kısmet olurda birgün Zeyniler e beraber pedallarsak müthiş patika yollar biliyorum köyden sonra asıl güzellikler işte orada başlıyo. farklı gezilerde buluşmak üzere

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
güzel bir gezi ve doğanın manzarası çok zorlu geçen parkurun yorgunluğunu aldığına inanıyorum paylaşımın için teşekkürler.:)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Merhaba Ediz,
Üzerinde konuştuğumuz bir rotayı bizden önce yapmışsın tebrik ederim.
İlk tecrübelerin olumlu sanırım rota hakkında. Gerçi o yönce şehir bazı yerlerde çok çirkinleşebiliyor. Sola doğru bakmadan çıkmak gerek.

Biraz daha çıksaydın ben de küçük zirvenin dibinde kamptaydım. Görüşürdük :)
Beraber yada değil, kış vakti bile böyle her hafta gezdiğimize göre baharda bizi kimse tutamaz sanıyorum.

Tekrar tebrik ederim. Rotanın devamını tecrübeli arkadaşlara soracağım. Oraya kadar bisikletle gidip trekinge geçmek te fena fikir değil.

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
@hızlı
teşekkürler bizden

@ataruh

Ben mudanya gezisinden sonra bir hasanağa yaptım, düz yoldu. Başkada pek çıkamamıştım, siz öyle dağ bayır gezince size ayak uyduramamaktan korktum,:eek: hemde kendimi deneyeyim dedim. Muradiye teleferik arasını severim tarihi dokusu oldukça sıkıdır ama teleferikten sol taraf haklısın. Zeyniler rampasında inan iki kere 'nasılsa kimse bilkmiyor dön evladım' dedim :D kendime ama iyki dönmemişim manzara hakikaten güzeldi değdi. Sen zaten adet edindin benim yarım bıraktıklarımı tememliyon:rolleyes: :D ama bu sefer beraber tememlarız inşallah.tememmi? tememm

Mustafa_Temizel

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Salcano
Evet gezi mükemmel olmuş.Zeynilerden sonra o patikalardan sarıalana gidiş çok güzel oluyo ama bisikletle gitmek çok zor olur.Bir ara buraya bir gezi yapabiliriz.

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Sevgili Edi merhaba

Zorlu ve zevkli bir gezi yapmışsın ellerine sağlık.Çok zorlu rampaları çıkmışsın ama sonunda değmiş.Bursa tüm ihtişamı ile aşağıda sakince duruyor.Paylaşımın ve güzel resimlerin için teşekkür ederim...

nicaleus

Aktif Üye
Tepki
23
oy oy oy süper olmus bu bende zeyniler nerde diyordum :D yeri çok iyi
eğer yol bulunabilirse buradan sarıalana kadar bisikletle birşekilde çıkıp (elde de olsa götürüp:D) daha sonra normal uludağ araç yolundan inmek güzel olurdu diye düşündüm

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
aslında normal yoldan çıkıp o patikadan inmek daha iyi olur :) alabildiğine kayalık tam dh valla...
bu arada bizim dernekteki arkadaşlara sordum, yürüyüş için teleferik rotasına yakın bir rota kullanıyorlarmış yani bizim tahmin ettiğimiz patika pek bilinmiyor...