beldeyama cumulus ve bianchi trophy karşılaştırma

eyupcan

Üye
Tepki
1
arkadaşlar ben ikisi arasında karar veremedimm yardımcı olursanız sevinirim hobi olarak şehir içinde süreceğim
(link)
(link)

Scudo

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Öncelikle selam...Hoşgeldiniz forumumuza:)

Şöyle bir şey söylemek istiyorum eğer birazcık forumu dolaştınızsa, linkini verdiğiniz iki bisiklet arasından beldeyama nın şehir içi için gereksiz olacağını göreceksiniz...

Çünkü forumda neredeyse hergün bir başlık altında konuşulan bir mesele; "Arka yaylı (amortisör demiyorum,çünkü o işlev kabiliyetine ulaşamıyorlar) bisikletlerin arkasının, siz pedala yüklenirken esnemesinden dolayı oluşturacağı güç kaybı...
Evet bu yüzden eğer gerçekten bu iki bisiklet arasında kaldıysanız Bianchi'nin Hardtail(arka yaysız) ve sabit maşalı modeli sizin için daha iyi olacaktır...Hatta zamanla uygun bir maşa koyularak haftasonları dağ tepe gezileride zevkli hale gelebilir...;)

Saygılarımla...:)

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
Benim şahsi fikrim ikisinin de tercihiniz olmaması yonunde ancak bısıklete fiyat olarak 300-400 ytl arası ayırdıysanız eger bianchi tercihi daha dogru olur gibime gelıyor.Beldeyamanın fs(full suspensıon) diye gozuken 2 kıloluk yay parçasına hiç gerek yok şehir içi kullanım için :)

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
arka yay tamamen gereksiz ve sırf ağırlık...

zaten o yayın bir vazifesi yok merdimenden bile inişte bir görevi olmayacaktır kanımca..

valla hardtail olsun da ve de aliminyum olsun işinizi görecektir sanırım...

Tepki
21
merhaba ben daha önceden beldeyama cumulus kullanmıştım yaklaşık 1.5yıl önce o bisiklet sadece şehirde değil heryerde çok hantal ayrıca o suspansıyon benzeri şeylerin hiç bir sosyal aktivitesi yok bianchiye gelince ise geçenlerde ben de bianchchi bisiklet aldım kararsız kaldığım 2 model vardı biri bu troph diğeride bianchi stratos ben stratos aldım ve gayet iyi bence stratos veya troph alın anacak bütçeniz uygunsa buradaki abilerim diyeceğim kişelerin bahsettiği markalardan şaşmayın
(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Evet ben kendim sattığımdan biliyorum,stratos güzel bir bisiklet ama kadrosu çok küçük,eğer boyunuz uzun ise normal kullanımda pek iyi olmayabilir.
Bunun haricinde birkaç ufak değişiklikle harika bir trial bisikletine dönüşebilir.

Tepki
21
evet stratosun kadro küçük ancak sele borusu benim için dezavantajı yok ediyo aslında küçük olması biraz daha işime geliyor

Deniz Kılıç

Daimi Üye
Tepki
101
onu alacağınıza ng 600 alabilirsiniz

(link)

26” MTB

Shimano TX 30 21 Vites

26” 17.5” 7005 Alüminyum Kadro

Çift Duvarlı Jant,Alüminyum Aynakol

Zoom Amortisörlü Maşa

Ahead Alüminyum Boğaz