Beldesan Voyager kadrosu fixed projesi olur mu?

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
Merhabalar, öncelikle konularıma denk gelenler diyecek olabilirler, amaç ne hem specialized hemde bu bisiklet?. Specialized hali hazırda alınabilecek bisiklet fakat benim kafamda oluşturduğum custom bisiklet için de arayışlarım devam ediyor. Ekte görselde oluşturduğum şekilde fixed yapmak istiyorum. Kadro olarak arayışlarım devam ediyor. İzmirde varsa bildiğiniz önerebileceğiniz yerler gidip bakmak isterim. İlandaki bisiklet citybike fakat 28"jantlı beldesan kadrosu var. Fixed için illa race veya track kadro açıları olması gerekmekte mi? Arka kulakları yarış kadrolarıyla aynı hatta sahip. Bilgili arkadaşlar olurunu veya olmazını belirtirlerse sevinirim. Önerilere açığım. İlk custom deneyişim olacağı için öğrenme aşamasındayım.

(link)

Not: Rica ediyorum egoları yüksek kişiler egoistçe cevap vermesinler. Sonuçta burası forum ve yardım istemek/soru sormak kimsenin egolarını çekmek değildir. Bu arkadaşlara saygım sonsuz fakat başka konularda kendilerini tatmin ederlerse sevinirim.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Tayfun Sezer
Scudo

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Selam,
örnek vermiş olduğun görselde yer alan track modeline yakın bir açıyı hedeflemiyorsan diğer görselde ilan olarak bulunan bisiklet fiyat/performans yönünden beklentileri karşılar nitelikte. Ancak "custom" niteliğinde ki arayışın, hedeflendiğin proje şuan hali hazırda yapılan restrorasyon, revize çalışmaları gibi bir proje olacak ise standart normlarda bir bisiklet ortaya çıkartmak mümkün. Fakat daha detaylı bir çalışma programı üzerinden, daha teknik, daha standartın üzeri bir hedefin var ise bu linkini vermiş olduğun örnek bisiklet yetersiz olacaktır. Zira bu konuda kafanda oluşturduğun bisiklet eğer ki ilk örneğini vermiş olduğun bisiklet ise daha toplu bir geometriye sahip bir yol bisikleti kadrosu daha da ihtiyaçlarını karşılar olacaktır.

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.503
İsim
Yusuf
Bazı bisikletlerde üst boru çok yukarıda kalıyor. Sonunda öyle bir görünüm olmazsa bence güzel durur

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Doğukan Aksu arkadasimiz zaten tüm gereken bilgileri vermis.
Bence cok güzel bir proje baslamak istiyorsun ve yapmisken dogru kadroyu bularak emek sarf edin derim. Örnek olarak cizimdeki kirmizi bisiklet cok iyi olmus ama sunuda geometri vs. olarak örnek alabilirsin.

2.JPG

Basarilar dilerim.

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Doğukan Aksu bey sizin görüşünüzü almak beni çok mutlu etti. Nacizane görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Beklentim aslında şuanda çok yüksek değil şuanki projemi tamamladıktan sonra daha iyi bir kadro ile yenileyebilirim. Bu bisikleti almadım ve bugün pazar günü tekrar çıkıp bi gezeyim dedim. En sonunda bir bisikletçide bebek gibi bekleyen beldesan rabbit gördüm hemde herşeyi orjinal duruyordu. Bir heyecan ile hemen aldım arabaya doğru eve. Şuanda bu kadronun sökme işlemine başlayacağım. Bisikleti o kadar çok beğendim ki daha önce yol bisikletide kullanmadığım için ilk önce bi restorasyon yapıp sonrasında fixed projeme başlamak için tekrar projelendireceğim.

@Murat Cömez bey sizinde nacizane yorumunuz için teşekkür ederim. Şahsen şu gazelle kadrosunu daha önce duvarınızda asılı gördüğüm bir resim vardı imrenmiştim. Bu şekilde beni benden aldı. :) Şuanda beldesan ile heyecanla ilgilenmeye başlayacağım. Bisiklet resimleri mide şimdi ekliyorum.

Dosyalar

taskin90

Üye
Tepki
58
İsim
TAŞKIN K.
@enqinHLC sorması ayıp beldesan rabbit i ne kadara aldınız? siz de izmirdesiniz sanırım bende de çelik kadro bir yol bisikleti var her gun 10 km yol yapıyorum uzerındekı stıckerlar peugeot fakat orjınal mı hicbir fikrim yok atax boyun weinman fren bacakları var arka fren bacagının oldugu bolgede serı numarası yazmakta umarım projenızı tamamlarsınız sımdıden kolay gelsın keske fotograf cekme ımkanım olsaydı benım bısıkletı de gostermek ısterdım saygılar@enqinHLC

• Beğen
Tepkiler: Volg

Volg

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Hüseyin Eren Kurt
Bisiklet
Diğer
@enqinHLC Abi kolay gelsin umarım istediğin gibi bir şey yapabilirsin.

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@taskin90 merhaba, İzmirdeyim evet bisikleti çamdibinde akrabaya uğrarken bisikletçide gördüm. En arkaya gizlenmiş bir şekilde bekliyordu. Satmak istemediğini söyledi fakat ben biraz ısrar edince aldım. Fiyatı özelden iletiyorum.

@Volg Teşekkür ederim. İstediğim gibi olacak şüphe yok :)

sadık özer

Forum Demirbaşı
Tepki
158
Bisiklet
Beldeyama
Hayirli olsun guzel bir çalışma baslamak uzere belli. bisikleti fixed veya single olarak kullanacaksaniz cogu parcasi isininizi gorecek pedallar olsun gobekler aynakol(tabi biopace yaprak degistirmeniz gerekebilir) ve fren kollari. Oneri olarak saglamindan 2 adet çember size ilaç gibi gelecektir. Mavic Araya Rigida gibi markalar olursa tadindan yenmez. hali hazirda 2 adet rabbit var bendede fakat bir tanesinde kadroaltı vites degisticisi eksik boşa cikarsa anlasirsak almak isterim izmirde olursam her konuda elimden geldigince yardimci olmak isterim. Tekrardan hayirli olsun iyi calismalar

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@sadık özer sadık bey öncelikle yardım teklifiniz için teşekkür ederim. İlk yol bisikletim olduğu için önce genel bi restorasyon yapıp birkaç ay(maksimum 2ay) yol deneyimini yaşamak istiyorum. Sonrasında zaten fixed geçişi yapcağım için sizinle parçalar konusunda irtibata geçerim. Not aldım aklımdasınız

• Beğen
Tepkiler: sadık özer

sadık özer

Forum Demirbaşı
Tepki
158
Bisiklet
Beldeyama
Bu sekilde de oldukça hosunuza gidecektir sürmesi oldukça zevkli olur. Fakat her iki durumda da ister fixed veya single ister yol olarak kullanin tavsiyem cemberleri degistirmeniz olacaktir. Hem hafifler hemde bisikletin persormansi artar. Simdiden i

• Beğen
Tepkiler: enqinHLC