Bel fıtığı ameliyatı olacağım :(

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
E-posta gönderip bilgilerimi verdim , dönüş yapmalarını bekliyorum. Gerçekten çok yardımcı oluyorsunuz , ilginiz ve önerileriniz için çok teşekkürler :)

Scudo

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Öncelikle geçmiş olsun,

her insanda ufak'ta olsa bel fıtığı vardır,

ancak ameliyat gerektirecek durum var mı,onu bir kaç doktora giderek karar vermek gerekir..

acil şifalar diler bel egzersizler yaparak , kaslarınızı güçlendirebilirsiniz..

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Çok teşekkür ediyorum, bol bol bisiklet sürüyorum ve ilerleyen zamanlarda yüzmeyede başlayacağım. İnşallah atlatırım. Sağlıcakla hoşçakalın

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Aslında bisiklet sürmemelisin en azında ağrıların geçene kadar.

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
@Ali Kerimoğlu

Nasıl bir tedavi yöntemi var ? Biraz bilgi verebilirmisiniz ? Benim diskimin arasından bir et parçası fırlamış ve sol sinirlerime doğru dayanmış . Büyüklüğü nohut tanesi kadar var. Yaşım genç olduğu için doktor doğrudan ameliyat demedi ama er yada geç ameliyat olursun dedi. Sizce Balıkesir'e gitsem şifa bulurmuyum ?

@cenkduran

Doktorlar ise sürmemde bir sakınca olmadığını söylediler

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Eğer çok dik olarak bisiklet sürüyorsan sorun değil ama eğilerek sürüyorsan sorun.

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Yalnız şöyle birşey ben bisiklet sürdükten sonra kendimi oldukça iyi hissediyorum :S

Ali Kerimoğlu

Daimi Üye
Tepki
45
Bisiklet
Sedona
İlk mesajımda dediğim gibi, eğer diskin üzerindeki zar yırtılmış ve disk parçaları veya jeli dağılmışsa faydası olacağını sanmam. Fakat diskiniz meme yapmış halde duruyorsa faydasını göreceğinizi düşünüyorum.

İlave olarak, yaptığınız spor hangi dalda olursa olsun sonrasında ağrı yapmıyorsa doğru yoldasınız demektir. Ağrı çektiğiniz dönemlerde ağrıyı artıran sporlardan kaçınmak gerekir. Bel fıtığı insana bedenini öğretir. Ağrıyı artıran her haraket yanlış, azaltan her hareket doğrudur.

Mesela birçok fıtık hastası cenin pozisyonunda istirahat ederken ben yalnızca sırtüstü ve çok sert (mümkünse tahta) zeminlerde rahat ediyorum.

Cerrahların tavsiyesi de zaten bu yönde. Rahat ettiğiniz oturuş, sürüş ve yatış pozisyonlarınızı tercih ediniz diyorlar.

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Disk üstünde zar yırtılması veya daha ağır bir hasarım yok. Sadece diskin arasından bir et parçası pırtlamış ve sol sinirlerime doğru yaklaşmış.Kayropraktik yöntemini deneyeceğim eğer bir sonuç alamaz isem Balıkesir'e doğru yol alırım :)

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
Hocam Allah şifa versin . Annemde ameliyat olmustu bel boyun sırttan . Çok ciddi bir ameliyat geçirdi . Allah'a şükürler olsun ameliyattan güzel bir şekilde çıktı . Sizinki ne derecede bilmiyorum . Eğer amelıyattan sonra doktor fizyoterapi önerirse , fizyoterapiyi güzel bir yerde görün . Çünkü amelıyat kadar fızyoterapide onemli .

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Geçmiş olsun, inşallah ameliyat olmamı gerektirmez. Çeşitli tedavi yöntemlerini deneyeceğim. Konuyu açarken aklımda ameliyat olmak vardı fakat gelen öneriler üzerine kararımı değiştirdim ve diğer tedavi yöntemlerini uygulayacağım. Allah acil şifalar versin. Sağlıcakla hoşçakalın

• Beğen
Tepkiler: Emre Sertkaya

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
Amaliyat olma. Kesin çözüm değil. Sonra tekarardan olma ihtimali var. Amaliyat ile sıkışan eti kesiyorlar sadece. Benim tavsiyem kırıkçı çıkıkçı vb. yerlerden kaçınmanız. Kuzenimdede aynı sorun "Fıtık" var. O da hemen hemen iyi denilen yerlere gitti. Sadece birinden fayda gördü. Sonra kalçada problem çıktı. Kanabe sandelye vb. yerlerden kalkınca yaşlı dedeler gibi eğilerek duruyor. Sonra düzeliyor. Dün bir "biyo enerji" ile tedavi eden biri ile tanıştık. Adam sonradan olmadığını Allah vergisi olduğunu söyledi. İlk önce uzaktan bir bakıyor. Şuranda sorun var. Buranda ağrı var gibi biliyor. Baktıktan sonra beline krem ile ovarak enerji akışını hızlandırdı. Sonra kuzen kalktığında birşeyi kalmadığını söyledi. Bu gün yine konuştum. Allaha şükür iyiyim. Ağrım yok dedi. Bende o adama baktırdım. (Hazır bulmuşken) Adam bendeki sorunları bildi. Ve hatta benim bile bilmediğim fıtıklarım varmış :) Hızlı çalışan bir troit olduğunu söyledi. Eski halterci olduğum için kollarımda ve bacağımda sorunlarım vardı. Özellikle bakalım doğrumu değilmi diye sağlam olan bakağıma yüklenmedim. Sorunlu olan yerleri gizledim. Adam bildi. Birde adam fıtığı patlamış. 40 gündür yatakta yatan birini kaldırmış.( Eski yüzme hocası) Söylediği için inandım. İsterseniz telefon numarasına ulaşıp size bildireyim.

Gazel Girgin

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Whistle
Bende fıtık ameliyatı oldum mikro cerrahi yöntemiyle ama benimki çok kötüydü ayağımı sürterek yürüyordum ağrıdan duramıyordum mecburen ameliyat oldum ameliyat eden doktor çok başarılı bir doktor du neyse 24 saat geçmeden beni yürüttüler bir gün hastanede kaldım sonra eve geçtim normal bir şekilde yürüyemiyorsunuz istediğiniz yere oturamıyorsunuz ama sonrası müthiş tabi ayağıma geri kavuştum çünki his kaybı vardı ameliyat eden doktora gitmeden önce başka bir hastaneden (özel hastane) bir doktora gittim bana diskin yerine plaka koyacağını 3 aydan sonra sağlıklı bir şekilde ayağa kalkacağımı söyledi iyiki başka bir doktora daha gitmişim şimdi bu iki insanda doktor değilmi ikiside prof ikiside beyin ve sinir cerrhasinde ama gel görki ikiside farklı yani sadece bir doktor değil bir kaç doktor gezmek lazım ha bu arada üstünden 5 yıl geçtikten sonra ağrılar başladı hareket edemedim doktora gittim daha önce ameliyat olmuşsunuz ama aynı yerden tekrarlamış dedi ameliyatlık değil krem vereceğim birde ağrı kesici iğne dedi geçmezse tekrar gelin dedi buda benim hatam tabi bir bayan olarak üstelik fıtık ameliyatı geçirmiş biri olarak ağır kaldırmamam gerekiyor ben tabi mecburiyetten 20 kg lık kömür torbası taşıdım ev sobalı olduğu ve yalnız olduğum için,yani dikkat ederseniz aslında ameliyattan sonra tekrarlama durumu olmuyor.

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Öncelikle geçmiş olsun, bu kişi nerede acaba?

@Gazel Girgin

Geçmiş olsun , fıtık gerçekten çok ciddi bir sağlık sorunu. Allah kimsenin başına vermesin. Yarın bir randevum var ve fıtık konusunda , Eskişehir'de çok ünlü ve tanınan bir doktor kendisi. Birde o muayene edecek. İnşallah ameliyat demez :) Sağlıcakla hoşçakalın

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
Kütahya'da. Kuzen bu gün eskişehir'e acıbademe gitti. Orada da 2 diskin kaydığını sol bacağına ağrı yaptığını söylemiş. İki diskede vida takacağız demiş :)

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Acıbadem'e hiç gitmedim ama Ümit hastahanesine de gidebilir. Birde oraya gözüksün

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
Bakalım. Birde oraya gitsin. Amaliyat olmak çözüm değil. Bende bir sporcu olarak önermiyorum. Tekrar fıtık olma riski var. Kendiside öğrendi :) Tekrar geçmiş olsun. Allah (c.c) şifanızı versin.