Bel fıtığı ameliyatı olacağım :(

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Allah razı olsun Murat abi , çevremdeki çoğu kişi ameliyatı önermiyor , bazı tedavi yöntemlerini deneyeceğim. Sağlıcakla hoşçakal abi

Scudo

Ali Nihat GÖRAL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
Bisiklet
Specialized
@Ahmet Ayaz

Ahmet Bey'e katılıyorum.Bence de mutlaka birden fazla doktora görünün.Geçmiş olsun şimdiden...

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Çok teşekkür ederim. En kısa zamanda diğer tedavi yöntemlerini araştırıp , uygulamaya çalışacağım

SerkanERDOGAN

Aktif Üye
Tepki
32
Bisiklet
Ümit
öncelikle geçmiş olsun .benimde bu yaz stajımdan dolayı iş yerinde çok zorlandım. bel ağrısından uyuyamaz olmuştum. doktora gittik ve bel fıtığı başlangıcı teşhisi konuldu. ilaçlar kremler jeller bunları 1 ay kullandım ve çok şükür şu anda bir sorunum yok.

A.Tahsin

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
dostum ben de bel fıtığı ameliyatı oldum
ankara bilgi hastanesinde cem doktor etti
bende sinir ölümü vardı çok şükür kurtulduk 26 yaşında oldum ben de
2 sene geçti gayet iyiyim
emin ol ameliyattan sonra canın bir şey yapmak istemeyecek sadece küçük yürüyüşler yapıyosun 6 ay sonra yavaş yavaş binebilirsin 1 sene sonra hiçbir şey hatırlamazsın
Cem doktoru öneririm
adam şifa dağıtıyor resmen

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
@SerkanERDOGAN

Çok teşekkür ederim . Evet uzun süre ayakta durunca direk ağrımaya başlıyor , uzun süre oturamıyorsunuz , yürüyemiyorsunuz. Sorun ilerledikçe hayatınız zehir olmaya başlıyor.. Derdini veren Allah , dermanını da verir inşallah. Sizde kendinize dikkat edin ki hastalık tekrar nüfuz etmesin. Sağlıcakla hoşçakalın

• Beğen
Tepkiler: SerkanERDOGAN
Tepki
10
Bisiklet
Bisan
Geçmiş olsun hocam . Yumurtanın akıyla sarısını ayırıyorsunuz , o kadar . Sürmüyorsunuz bile :)

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
güzel kardeşim.birkaç farklı doktoro git.bir doktorun soylediğiyle bıcak altına yatma.birde ben sana şunu soyleyeyim.bugune kadar bel fıtığı amaliyatı olupta derdi biteni duymadım,görmedim.mümkün mertebe yüzüceksin.benim validede vardı.biraz daha iyi.birde üst geçitlerde filan yazar.bel fıyığına kesin çözüm:D(anladın sen onu)şaka bi yana.derdi sahiplenmek kolay ama atmak çok zor oluyor.sağlık gibisi yok.ALLAH(c.c)hazretleri şifalar nasip eylesin sana .

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
@ulaş kaya

Çok teşekkür ediyorum.

@ahmetcan44

Teşekkürler , umarım ameliyat dışı diğer tedavi yöntemleriyle atlatırım.

@sedat saraç

:) Allah razı olsun , en kısa sürede eski sağlığıma kavuşma ümidiyle tedavi yöntemlerini deneyeceğim. Sizede geçmiş olsun. Sağlıcakla hoşçakalın

@Şahan Yetiştirici

Teşekkür ederim . Süpermiş ya , gerçekten çok güzel bir dille anlatmış :D

Bugün kayropraktik tedavisi için bir yere gittim ve olumlu yanıt aldım. Yarından itibaren kayropraktik yöntemini deneyeceğim. İlginiz için çok teşekkürler değerli bisikletforum ailesi.

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Evet Eskişehir'de, masaj yatakları gibi olan bir salon. Kayropraktik tedavi yöntemini uyguluyormusunuz dedim ve olumlu cevap aldım. Yapmam gerekenler söylendi ve yarından itibaren başlayacağım. Öneriniz için teşekkürler, umarım şifa bulurum

Ali Kerimoğlu

Daimi Üye
Tepki
45
Bisiklet
Sedona
Diskin üzerindeki koruma zarı yırtılıp disk sıvısı boşalmadıkça, diskin parçaları dağılmadıkça, ağrı çeken uzvunuzda fazlaca güç kaybı olmadıkça ameliyattan kaçınmanızı tavsiye ederim. Whu-Shu sporcusuydum, aynı zamanda tek yıldız dalgıcım. Bu rahatsızlık beni aktif spor hayatından kopardı. 22 yaşımdan bu yana L5-S1 seviyesinde hatırı sayılır bir fıtığım var. Yataktan kalkamayıp ambulans - kaşık sedye ile hastaneye gittiğim de oldu. Fakat ne olursa olsun bedenimi tanıyarak, elden geldiğince onu dinleyerek şikayetlerimi en aza indirdim. Bir nevi fıtık benim arkadaşım oldu. Birbirimize alıştık. Masa başı uzun saatler çlaıştığımdan dolayı 2-3 ayda bir kez beni yatağa yapıştırdığı da oluyor fakat dediğim gibi artık arkadaşız, o kadar nazı olacak :)

Bisiklete de 3 ay evvel binmeye başladım. En büyük korkum yine fıtıktı, acaba tetikler mi diye. Çok şükür şu anda bir sıkıntısını yaşamadım.

Aradan muhalif çıkanlar olacaktır fakat Balıkesir / Manyas ilçesinde ihtiyar bir kasap (çıkıkçı) hiçbir sert müdahale olmaksızın, sırtınızdakiyi deriyi 2 saniye hareket ettirerek (oturduğunuz yerden) spazm sancılarını ortadan kaldırıyor. Kendim iki defa gittim ve şifa buldum. 3 farklı arkadaşımı da bizzat götürdüm. Altını çizerek ifade edeyim, bu kişi fıtığı iyileştirmiyor. Fıtığın neden olduğu şiddetli ağrının bir şekilde hafiflemesini sağlıyor. İlgi duyanlara numarasını verebilirim.

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Öncelikle geçmiş olsun , aynı dertten müzdaribiz. Siz yıllardır çekiyormuşsunuz ve doğal olarak daha deneyimlisiniz. ( Hastalığın da deneyimi olmaz ama ) Doktorlar genelde , yüzmeyi , bisiklet sürmeyi tavsiye ediyorlar. Bu ihtiyar kasap bizi doğramaz değil mi hocam ?

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
(link) derneği arayıp derneğe üye olup olmadıklarını sorabilir misin? Eğer ehliyetli değillerse zarar görebilirsin.

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Kendilerini nasıl arayacağım ? Siteye baktım ama irtibat numarası göremedim

Ali Kerimoğlu

Daimi Üye
Tepki
45
Bisiklet
Sedona
@Engin ATAL
Doğramaz, merak etmeyin.

Eğer gözünüz kesiyorsa, gitmenizi tavsiye ederim. Zaten Türkiye çapında meşhur. Mesela size birkaç link vereyim, içiniz rahat etsin. Vaktiyle Yılmaz VURAL' ın eşinin şikayetini bile gidermiş. Ben bu beyefendiyi Bordo Bereli bir arkadaşımdan duymuştum ilk olarak. Onda boyun fıtığı vardı, şifa bulmuş. Sonra tesadüfen İstanbul' da bir marangozdan duydum. Bir sabah yatakta kilitli kaldığımda anahtarı verdim babama, ben tarif edeceğim sen sür dedim. Arka koltukta yatarak oraya kadar gittim. Yalnız Manyas' ın yolu da hayli kötü. Fazla uzatmadan, 2-3 saniyelik müdahalenin ardından içeriye iki kişinin desteği ile giren ben, dimdik çıktım :)

Buyrun, Mustafa Amca hakkında birkaç link,

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Gerçekten de çok tanınmış ve ünlü birisiymiş. Bu konuyu en kısa zamanda ailem ile konuşup , otobüse atlayıp Balıkesir'de alırım soluğu. Yeter ki şifa bulayım. Öneriniz için çok teşekkürler.