Bebekle Bisiklet Gezisi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
merhaba bisikletseverler

aşağıdaki vidyo kızımla birlikte yaptığımız gezilerimizden bir tanesi. Daha önce forumda da konu açmıştım bu koltukla ilgili, yola çıktığımızda çok merak eden oluyor o yüzden bende bir vidyo çekip paylaşayım istedim. Koltuğun adı yepp mini child seat tir. Tavsiye olunur.

Vidyoyu amatörce hazırladım, keyifli seyirler.

Scudo

-OnuR-

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Onur
Bisiklet
Carraro
Allah sahibine bağışlasın maşallah diyelim, kazasız ve belasız pedallar.

• Beğen
Tepkiler: poet

Metawox

Aktif Üye
Tepki
50
İsim
kağan iyice
Bisiklet
Carraro
Çok güzelmiş. Koltuk nereden ne kadara temin ettiniz. Türkiyede yok sanırım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Metawox koltuk yepp mini child seat diye geçiyor. 9 uncu aydan itibaren 15 kg a kadar kullanılıyor. hollanda ürünü, amsterdam dan alındı. sadece koltuk 75 eur, bizim buradaki gidon tipleri için ayrı satılan adaptör 17 eur, öndeki siperlik/rüzgarlık 30 eur.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Oooh, hayat Defne'ye güzel. Keyfi pek yerinde.

Hem Defne, hem şarkı güzel. Hep sağlıklı, mutlu, neşeli olsun hayatı boyunca :).

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
maşallah, kızınız baya çocuk olmuş, bebek deyince aylık anladım :)

CaGe

Bana bir kadeh deniz ver Yorgo
Tepki
646
İsim
Can
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Maşallah, Allah nazarlardan saklasın..

Seneye ben de arkaya takılanlardan almayı düşünüyorum hayırlısıyla..

Koltuk güzel gerçekten, fakat çocuğun önde olması biraz reflekslerinizi ve sürüşümüzü etkileyebilir diye düşünüyorum.. Mesela kusabilir, ya da kendisi ani bir hareket yapıp sizin de dengenizi etkileyebilir..

En güzel yanı ise, etrafı rahatlıkla görmeleri... Adrenaline erkenden alışmaları.. :)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Önde olması bana çocuğun kendini güvende hissetmesi (sonuçta babasının kollarının arasında) açısından mantıklı geldi açıkçası ve de sürekli göz önünde.
Bir de arada gidon tutmaya falan yardım edebilir (bkz. video 1:20) :D.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Çok güzel çok keyifli. Allaha kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Maşallah. Tü tü tü.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Navigare inanın bana koltuk o kadar iyi tasarlanmış ki emniyet açısından sürüşünüzü hiç etkilemiyor. zaten çocuklarda artık çok zeki sizin söylediklerinizi anlıyorlar. kusma durumu olması pek olası değil gibi en azından bizim başımıza hiç gelmedi. arkada ne kadar güvende ise önde de o kadar güvenli bence öne takılan bir model almanızı tavsiye ederim. bebekle iletişiminiz hiç kaybolmuyor hem önde olunca.

@Edip Dinçer ben gidonu direksiyon diye öğrettim ona nedense :D evet arada tutup babasına yardım ediyor kerata :)

@SerkanH teşekkür ederim sağolun.