BBB BHB-30OS Kelebek Gidon

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
(link) (31.8)

Bu kelebek gidonu olmak istiyorum. Yalnız Bike24 vs 15 Euro kargo parası fiyatını çok katlıyor. Kargo parasını daha aza çekebileceğim siteler var mı? Tavsiye de bulunursanız sevinirim.

@BF Okuru Sizde de varmış sanırım sonradan gördüm. Tavsiye eder misiniz?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hasan Ç. Ben gayet memnunum, gerek elcik bölümlerinin düz oluşu (açısız), gerekse genişliği benim için ideal. Bu konuda (kelebek gidon) dikkat etmeniz gereken şeyi biliyorsunuzdur mutlaka, tutacak yerlerin açısı ve gidonun genişliği. Genelde genişlik olarak gidonlar birbirine çok yakın ancak 1-2 cm bile çok şeyi değiştiriyor. Omuz genişliğinizle doğru orantılı olarak karar verin bence alacağınız gidona, yani bir kaç tane seçenek belirleyip kıyaslamak lazım galiba.

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
@BF Okuru İnternette biraz bakındım ama faydalı birşey bulamadım. Omuz genişliği ile bana uygun olan gidonu nasıl anlayacagım. Hoş zaten BBB'nin gidonu 57cm Gidon boğazını 25.4 yaparsamda Xlc Uno var onlarda 58 , 58.5 Nacizane tavsiyelerinizi bekliyorum. Birde son olarak açılı gidon boğazları çirkin mi duruyor internette belirgin bir fotoğraf bulamadım. Teşekkürler şimdiden.

• Beğen

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
@BF Okuru Sizi rahatsız ediyorum ama son bir sualim daha var. 31.8 gidonumu 25.4 açı ayarlı gidon boğazla değiştirmeyi planlıyorum ama bisikletçim bugün maşa kısmı 31.8 gidon kısmı 25.4 olan açılı gidon boğazı almam gerektiğini söyledi. İki ucun mm'leri farkediyor mu ben bilmediğim için anlam veremedim.

Örneğin bu gidon boğazının uyacağını söyledi. (link)

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hasan Ç. böyle bir şey -dönüştürücü- var mı, mümkün mü emin değilim, şu ana kadar da duymamıştım. Gidon boğazında değişikliğe gitme nedeninizi bilmiyorum ancak linkini verdiğiniz ürün zaten bisikletinizle uyumluysa neden kafa yoruyorsunuz ki? Rahatsız olacak bir durum yok, forumun amacı bu zaten.

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
@BF Okuru Gidonu sipariş ettim. Gidonun üzerine nasıl bir kombinasyon yaptınız. Sargı mı sünger mi elcik mi vsvs.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hasan Ç. Merhaba, hayırlı olsun öyleyse şimdiden, (link) formun aynısını yaptım ben de, sadece sünger kullandım yani, selamlar.

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
IMG_20161128_134421.jpg IMG_20161128_134312.jpg

@BF Okuru Gidon boğazına tutturulan yerin açıları bana bir garip geldi. Çok içe doğru. Eğilmiş mi anlamadım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hasan Ç. bana normalmiş gibi geldi, montajını yapınca sıkıntı varsa çok çabuk anlıyorsunuz zaten, bir kaç saatlik sürüşte ağrı sızı hissedersiniz.

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@Hasan Ç.

İçe doğru olduğuna takılmayın bende ilk başlarda takılmıştım ama Kullandıktan sonra anlıyacaksınız böyle daha konforlu...

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
@BF Okuru Bike-components'e geri ürün iadesiyle ilgili malumatınız var mı? Bugün canlı sohbetten görüştüm. Geri gönderirken ki kargo ücretini ödemeyeceklerini söylediler doğru mudur ? Geçen bir başlıkta kargo parasını da ödediklerini okumuştum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hasan Ç. benim iade/değişim ile ilgili bir kez başıma gelen bir şey vardı; onda da benden banka hesap bilgilerimi istemişlerdi şayet ürün gerçekten sorunluysa kargo ücretini yatırmak için. Ürünü gönderdim, gerçekten sorunlu olduğu anlaşıldı, ürünün yerine daha üst modelle değişim, kargo ücreti yerine ise bir sonraki alışverişimde ücretsiz kargo (ben 13 TL ödemiştim kargoyu gönderirken) ve indirim teklif ettiler bende kabul ettim dolayısıyla ve kargo ücretini istemedim.

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
@BF Okuru Gidon üstünde baya çizik var ama kusur olarak kabul etmezler sanırım. ?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BF Okuru
Resim atar misiniz merak ettim

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
@BF Okuru Aynen gidonun sorunu yok kullandım birkaç gün o istediğim verimi alamadım.

Mail gönderdim bakalım kargo parasını ödemezlerse markette satışa çıkaracağım.

• Beğen

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Hasan Ç.
Hasan ; omer muratin verdigi canavar kesifte nin inceleme yazisinda amobea kelebek gidonun acilarinin hatali oldugunu yazms ve el bilek agrisindan dolayi iade vermis. Okumadinsa bi oku onu. O gidondan mi aldin acaba?

• Beğen
Tepkiler: Hasan Ç.

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
@mariokaldato Yok abi bu gidon farklı. Ömer Murat'ta kullanıyor. Gidon açısında vs sıkıntı yok. Ben kelebek gidonla mutlu olamadım sadece.

• Beğen

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Hasan Ç.
@BF Okuru a laf sokma maksadim yok ama gorselligi beni sarmadi kelebek gidonlarin. Ne o oyle kamyon direksiyonu gbi arkadas zaten yaptigim turlar 25 km eheheh