Bazı servis ve parça satış noktalarının isyanı?

Deda

Üye
Tepki
62
Ben de zamanında kazık yemiş biri olarak çok mecbur kalmadıkça Türkiye sınırları içindeki hiçbir bisiklet ve outdoor mağazasından alışveriş yapmıyorum. Dürüst olsalar, müşteriye saygılı olsalar ne ala...Ama sanki kendi aralarında bir söz birliği yapmışçasına hepsi aynı. Ben de yurt dışından alışveriş yapıyorum. Böyle yapmaya devam ettikçe daha çok müşteri kaçıracaklar.

• Beğen
Tepkiler: Özgür_Aksoy
Scudo

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
Kullandığınız sitelerin adını yazma imkanınız var mı acaba? Ya da özelden. Ben bir tek CRC'yi biliyorumda. O da kargo fiyatları ile aynı hesaba geliyor.

kanbozli

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Emre Y.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Küçükken bilmezdik tek başımıza girek jant ayarı yaptırırdık. Kazıklandığımı yaş ilerleyince anladım tabi ki :p

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
Geçenlerde bir turda öğrendim benim gibi başka madurlarıda varmış bu vatandaştan. kendileri gittikleri yeri önerdiler sonrasından. biz memnunuz onun gibi sık gelmeyen müşteriye kazık atma çabasında değil dediler.

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
dükkana girdiniz...herhangi bir parçayı sordunuz...ve esnaf kardeşimiz var dedi..sizde aa varmış lan dediniz..işte varmış lan dediğiniz an kazık yemenin temelleri atılıyor..esnaf kardeşimiz şimdi bu parçayı ben buna ge..ririm diyor..ve kazığı sallıyor...fiyatını bilmeden , piyasadan öğrenmeden asla alışveriş yapmamak lazım..

• Beğen
Tepkiler: Nuri Kongur

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Geçenlerde Samsundayken tur bisikleti almaya niyet ettim, Eskişehire gelince alacaktım fakat Samsunda da bir fiyat yoklaması yapmaya karar verdim. Salcano City Sport modeli vardı aklımda, Salcano bayisine girdim ve sordum yokmuş, abimiz bana XRS200 modelini önerdi :) Tur bisikleti olmadığını biliyorum tabiki ama fiyatını sormuş bulundum, Salcano'nun resmi sitesinde 382 TL olan fiyat için bana 500 TL ama peşinde sana 450 olur gadaşım gibi bi cevap geldi :) Gerisini siz düşünün artık, araştırmadan atlasak nasıl kazıklanıcaz..

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
Araştırarak gidip almak tabi mantıklı. Ancak ben değiştirdiğim parçanın kırık olduğunu tahmin etmemiştim. Artı taktığı parçayı ben gormedim bile. Adam al taktık dedi. Eskisinide kırıntıları poşete doldurup verdi geri. Eve gelincede tekrar soküp ne taktığına bakmakta o an gereksiz geldi haliyle kazığı ayylar sonra oğrenmiş olduk. Ama ne biliyim bir arka aktarıcı bir gidon alan takmaya çalışsa almadan goreceğim için modeli 3 aşağı 5 yukarı biliyoruz ne eder üstünü soylerse hadi abi hayırlı işler derim zaten.

Egemen Tunc

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Kron
levent bey rica etsem bana özelden kazık yediğiniz yeri ve şuan gittiğiniz yeri yazar mısınız bende bilmek isterim bir bursalı olarak ne iyi ne kötü :)

Adem Gül

Forum Demirbaşı
Tepki
217
işte böyle olaylar olunca insan bu forumun değerini anlıyor. en azından çok şükürki burada ikinci el denen bir bölüm var ve her konuda insanlar birbirlerine yardımcı olup tecrübelerini paylaşıyorlar. İyiki varsın bisikletforum !!

Mahsus Mahal

Daimi Üye
Tepki
94
İsim
Aydın Bez
Bisiklet
Specialized
Mahalle arası bisikletçiler -ama babacan amcalar- hayat kurtarır, ustasıyla kavga edip de dükkan açan acar kılıklı çıraklar da kazık. Bu bir ülke gerçeği.

Siz nerede gördünüz portbağaja 60 lira fiyat istendiğini 30-35 lira varken?

• Beğen
Tepkiler: Doğa Can Yaman