Başlıyor... 2008-2009 Kaçkar Bisiklet Kış Antrenman Yarışları

Kackar Bisiklet'in düzenledigi 2009 Kis Antrenman Yarislari bence

• Belgrad Ormani'nda yapilsin

• Cekmeköy'de yapilsin

• benim asagida önerdigim yerde yapilsin. (Lütfen mesaj ile önerinizi belirtiniz)

• Toplam katılım
    113
  • Anket kapanışı .

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@muamyildiz
Bu para toplanmasından şikayetci olanmı vardı?herkes gönüllü veriyor kımseye zorla gel denilmiyorda.MUAM sana silahmı dayandı para verdin katıldın? :).Başkalarına ne oluyor onu anlamıyorum.Marifet yarışı iptal etirmek değil.

Scudo

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
Beyler bakın!!!

Yapılan açıklamalar kimseyi karalama, kimseyi yargılama, kimseye bir kötü söz söyleme amaçlı değil yapılmış ve yapılabilecek olan yanlışları düzeltmek amaçlı yazılıyor.Herkes hemen savunmaya geçmiş,bu camia içerisinde biz bir şeyleri konuşamayacakmıyız, bir şeyleri tartışamayacakmıyız, birbirimizin yapmış olduğu hata ve yanlışları birbirimize söyleyerek bir şeyleri rayına oturtup düzeltemeyecekmiyiz, devamlı kavga edelim o zaman.

Kaçkar Bisiklet şimdiye kadar yapmış olduğu tüm organizasyonları başarı ile gerçekleştirmiştir. Fakat bu organizasyonlar dahilinde yapılmış olan yanlışlıklar vardır,bu aktivitelerin prosedürleri ve uyulması gereken kuralları ve disiplinleri vardır. Kendileri de inkar edemezler ki yapmış oldukları evvelki yarışmalar da bizim sponsorluğumuz vardır. Muammer lütfen sende bir takım kaptanına sor kime neden ne için danışmış.Bu bir yargılama değil!!! Bu konular da laf ebeliği yapmak bu problemleri çözmez.Oğuz bu senin içinde geçerli.!!!

Bu camia içerisini karıştırmak ve baltalamak olur. Bizim düzenlediğimiz yarışları hatırlarsanız o kadar harcanan paralara rağmen bir tane sporcudan 1 lira talep edilmedi,edilmez.Sporcu zaten yarışa gelmek için para harcıyor,beslenmesi için para harcıyor, bisikleti için para harcıyor,kendisi için para harcıyor bu ülkede bu şartlarda sporcudan para talep edemezsin rızası olsa bile edemezsin. Yaptığımız yarışların tümünde kupa,madalya,kumanya yeri geldi konaklama, yeri geldi harcırah verildi,Cumhurbaşkanlığı Turu’nu bırakıp gelenler oldu ama biz bu kadar harcıyoruz diye sporcudan para talep edilmedi.Yeri geldi cebimizden verdik yine bir kişiden para talep etmedik çünkü edilemez. Bu arada bahsettiğim yarışların tümü özeldi. İnanamayacağınız rakamlar harcandı o yarışlara.Yarış düzenliyorsan bunun sorumlulukları vardır bunun ağır bir yükü vardır, bunu düzenliyorsan sen bunun yükünü, sporculardan toplanan para ödül olarak verilecek diyerek bu yükü sporcuya yükleyemezsin. Burda para toplanıyorsa bu para haksızdır. Valilikten ve G.S.İ.M ‘den izin almadan bu kısımların vergi ve harçlarını ödemeden o izni alamazsınız. O yarışı düzenliyor ve de o taşın altına elini sokuyorsanız elinizi de cebinize sokacaksınız o veya bu şekilde sponsorunuzu bulacaksınız. Siz sporcudan bunu isteyemezsiniz.

Doğru olanları hep beraber yapalım.Bizim herkese önerdiğimiz şey bu.Biz kimiyiz? Biz bilgilerini başkalarıyla paylaşmak için çaba gösteren her şeyin daha kolay ve daha güzel ve de disiplinli olmasını sağlamaya çalışan bir avuç insanız.Gelin hep beraber yapalım deriz herkes tamam der ama iş icraat olunca yanınızda bir kişi bulamazsınız.

Benim bir yanlışım var ise beni düzeltin,haksızsam her zaman herkezden özürdilerim, özürdilemek karşı tarafa gösterilen saygıdır. Kimseyi suçladığımız yok kimseyi de baltalamaya çalışmıyoruz.Biz 5 senedir bu camiaya yol gösterip bu camiayı tek çatıda toplamaya çalışıyoruz.Atilla abiye bakarsanız o 20 seneden fazladır bunun için çabalıyor.Yeter ki bu camiada bu işler hakkı ile doğru olarak yapılsın.Herkesin arkasında oluruz her yere de gelir herkese yardımcı oluruz.

Herkesin haklı olduğu yer var yarışı iptal etmek gerekmeyeblirdi ama bazen başka bir yöntemle anlatamıyorsunuz.Yurt dışını bende biliyorum ciddi meblağlar topluyorlar ama adamlara velodrom yaparak geri veriyorlar.Burda olsun ben de sizin dediğiniz gibi 100€ vereyim.

Bizler birbirimizin yanlışlarını düzeltmek amaçlı birbirimize yardımcı olmazsak eğer böyle gelir böyle gider.Bu camia bizim, hepimizin. Kaç kere bu camiaya bir kişi bir sporcu daha nasıl katarım diye kaç kere çaba gösterdiniz bunu bir düşünün.Bu lafım Kaçkar bisiklete değil camiaya! Doğruları anlatmak suç ise biz suçlu olalım herkes kendi istediği gibi istediğini yapsın.

Sonuç; Kaçkar Bisiklet’e bir kez daha yapmış oldukları organizasyonlar için ve de sporculardan katılım ücreti talep etmedikleri için teşekkür ederiz.

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
yarışa ankaradan gelecek varmı acaba beraber gidelim yada bu taratfan geçen varmı gideken benide alın :D

muamyildiz

Daimi Üye
Tepki
412
@cannonfire

kimse senin kullandığın "beyler bakın!!" üslubunu kullanmıyor, cümlelerinin sonunu ünlemle doldurmuyor.

benim lafım inanılmaz çabalar gösterek yarış iptal ettirmenize değil, zaten size verilmeyecek olan paradan vazgeçtiğinizi söylemenize. bunun adı laf ebeliği değil gerçekleri söylemek. bir de bu camianın içinden, hatta tam merkezinden olan, bu tip konularda danıştığımız biri olarak hangi yarışı iptal ettirdiğinizi tam olarak bilmemeniz de acı değil mi?

ne tip organizasyonların kimin izniyle yapılası gerektiğini ben çok iyi biliyorum. izinler konusunda söylediklerinde yanlış bir taraf yok. söylediklerinin çoğunda haklısın zaten. yanlış olan birşey varsa o da üslubun bence

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
@muamyildiz

Üslubu bence yanlış anlamışsın.Sadece dikkati yazıya çekme amaçlı,hakaret yada yüksek sesle hitap yada bir stres söz konusu değil. Yanlış anlaşıldıysam özürdilerim!

Yarışı iptal ettirmek için çok çaba harcamaya gerek yok bir telefon ve bir şikayet yeterli oluyor.

Ticari olarak bakıldığında 150 ytl civarı bir meblağ ödeyerek 1500ytl gibi bir meblağ alınabilirdi.Bizim için önemli değil ki, o para sadece bir yol yarışında takım aracının harcadığı mazot parasıdır.

her şeyin sonu olarak

Teşekkür ederiz.

glopusgold

Forum Demirbaşı
Tepki
181
bence bır sıkıntınız yada baska bır problemınız varsa baska bır baslık altında acmanız daha ıyı olurdu cunkı bu baslık altında bu sekılde tartısmalar cok gereksız yapılan bır org.var emek var bu bı sekılde baltalanıyor ve bu yarısların duzenlenmesınde emegı gecen tum arkadaslarımızın abılerımızın emeklerı golgelenıyor lutfen bıraz daha dıkkatlı olalım.

M.Kaptanbaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
244
Balıkesir'den bu yarışa katılabilecek bisikletçi arkadaşlar varmı acaba?

Tepki
47
Benim ilk yarışım olacak arkadaşlar inşallah katılabilirsem

21 Aralıkta 'kine katılamazsam diğerlerine katılıcam inş.

Eğer Cumartesi günkü yarışa gelirsem Harem'e inecekelre yardımcı olabilirim rehberlik babında

Bunun dışında hayatında ilk defa bisiklet yarışına girecek birine tavsiyede bulunmak isteyen herkesin tavsiyelerine açığım

Yarış öncesinde , sonrasında , yarış sırasında yapmamız gerekenler neler

Aklınıza gelen her türlü tavsiyede bulunabilirsiniz.

Bide benim merak ettiğim bu bisiklet yarışlarında start alırken o kalabalık neye göre sıralanıyo yani kim en önde oluyo kim en arkada duruyo

Motosiklet yarışlarında önceden yapılan sıralama turlarına göre sıralanıyod motosiklette 20-30 civarında kişi oluyo

Burda 50 kişi neye göre start alıyo

selimcan

Aktif Üye
Tepki
179
herkese selamlar...

2003 sonu itibarı ile bisiklet sporuna ve hobime uzun bir aradan sonra tekrar start verdim ve 2004 gibi de hepimizin yarış parkurlarından tanıdığımız Reha abimizin iknası ile yarışmaya başladım ve epeyce kişi ile tanıştım bu camiada.
iş hayatım nedeniyle de başarılı olduğum söylenemez parkurlarda ama bisiklet ve sporuna olan ilgim,sempatim hiç azalmamıştır aksine varolan eksikliklerin giderilmesi için her zaman fikir üretmiş , bunları da yarışçı-tekniker-marka sahipleri ve sempatizanları ile de paylaşmaktayım .

Kaçkar Bisiklet'in geleneksel hale getirdiği kış antreman yarışlarında aslında hepimizin taşın altına elimizi koymamız gerekmiyor mu ??

Ya arkadaşlar bir desteğe ihtiyaç var mı ? , bizler de bir şeyler yapalım yada bak şu firmada tanıdıklarımız mevcut onlara bu konu ile ilgili sponsorluğu danışalım hem de reklamları da olur gibi yaklaşımlar yerine yıpratıcı,insanları bu spordan uzaklaştırıcı davranışlar olduğu sürece 1 teker boyu ilerleyemeyiz ülke olarak ...

Zaten yarış parkurlarındaki sayımız 100-150 gibi ..amacımızın bu spora daha çok insanın dahil edilmesi,yarışmasa bile çevre-sağlıklı yaşam için bisikleti benimsemesi , bu tip organizasyonlarda istenilen ücretlerin tekrar sporculara ödül olarak dağıtılması da gayet normaldir , teşvik edicidir.
internet ve yabancı dergilerde izlediğim kadarı ile de yurt dışındaki benzer yerel yarışlarda katılım ücretli ( hatta bazı özel yarışlarda seyircilerden bile iade edilmek üzere toplanmakta ) .
aşağıda Avustralyada 2009 yılında düzenlenecek bir marathon yarışının kategorilerine göre katılım ücret örneklerini veriyorum

60k/40k/20k Mountain Bike race
Sunday Oct 18th 2009: [NEW DAY & DATE]
Rummery Park/Minyon falls.
Nightcap National Park,
Byron bay Hinterland, NSW. Australia
Entry fees:
60km Marathon: $75 (includes after race lunch/drink and goodies)
40km Marathon: $65
20km Marathon: $45

Tabii ki ülkemizin içinde bulunduğu durumun hepimiz farkındayız kimse de bizlerden böyle ücretler talep etmiyor .

Ama emek veren kişilere de bir şekilde olumlu destek vermemiz gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: cruphasulie

yamaç kolatan

Aktif Üye
Tepki
155
@carlosbauer

herkez öncelikle katagorisine sonra da aldığı numaraya göre sıralanıyor..

benim yarış için tavsiyem başlamadan önce çok iyi ısınıp bacaklarınızı çok iyi esnetmelisiniz,yarış sonrasında da aynı şekilde esnetme hareketlerini yapmalısınız çünkü yarışta kendinizi daha önce hiç zorlamadığınız kadar zorlayacaksınız.. bu kasılmalara neden olabilir.kasılmaların önüne iyi ısınma ve esnetmeyle geçebilirsiniz. ayrıca yarış sırasında susadığınız hissettiğiniz zaman değil her 15 dakikada(sık aralıklarla) bir su içmelisiniz çünkü susadığınızı hissettiğinizde artık çok geç olacaktr çünkü vicudun o an suya ihtiyacı olacak ama siz suyu daha yeni içtiğiniz için kanınıza karışması bir süreç alacaktır.. Ve son olarakta benim size tavsiyem gücünüzü idareli kullanmalısınız.unutmayınki dağ bisikletinde heran herşey olabilir!örneğin:lastik patlar,vitesler bozulur,kulakçıklar kırılabilir,zincir kopabilir,kasılmalar olabilir,(allah korusun) düşenler olabilir,yarışı bırakanlar olabilir.. bunları da düşünerek gücünüzü sonuna kadar saklayın böylece siz yarışa dewam ederken bazı rakipleriniz yarışı bırakmak zornda kalabilir.

Tepki
47
ne yazık ki yurt dışı ile Türkiye'yi karşılaştıramıyoruz

gerek ekonomik gerek kültürel gerek mental yaklaşımlar gerçeekten Türkiye'de ve yurt dışında çok farklı

ne yazık ki ordaki örnekleri baz almak çok faydalı olmayacak diye düşünüyorum

fakat gerçekten yapılabileceklerin sınırı yok bu taşına altına elinei koyma aktivitesi gerçekten sadece vakit ve emek harcayarakta çok büyük sonuçlar verebilir parası olmayanlarında bahanesi kalmaz bölece

sponsorlar yaşam ışığı gördükleri alanlara destek verirler bisiklet sporunda bi hareketlenme görürlerse niye destek olmasınlar insanların seyredecekelri heryerde onlarda seyredilen aktivite kadar seyredilemk isterler

dediğiniz gibi sağlık çevre ve benzeri ile alakalı tüm kurum ve kuruluşlara başvurulabilir bu başvurular öncelikle sadece yarışlara devet şeklinde olabilir yarışlara gelsin gelmesin bu kuruluşlara düzenli olarak elektronik mail gibi araçlarla ekonomik tacizler uygulanabilir

greenpeace gibi sivil toplum örgütleri ile irtibata geçilebilir

organize olunarak sponsor aradığımız belirten eylemler yapılabilir ki medyada yer alabilelim

bu medya verileri ile medyanın bu konuya ilgisini eçkemye başladığımızı kanıtlayarak sponsor arayışlarımıza devam edebiliriz

gerçketen akıl edileceklerin sınır yok diye düşünüyorum

Tepki
47
tavsiyeler için teşekkürler

peki neler getirmek gerekir yanımızda

bisiklette yapıalcak ekstra bi olay var mı

koruma ekipman olayında kasktan öteye geçmek çok gerekli olur mu

en uygun kıyafet nedir

yarışla birebir ilgili olduğu için çekinmeden soruyolarım arkadaşlar

ilgilenenlere teşekkürler

yamaç kolatan

Aktif Üye
Tepki
155
@carlosbauer

bu yarışta yanınıza yarışacağınız kıyafet dışında ince bir yağmurluk almanızda fayda var.onun dışında küçük bir pompa,alyen çakı ve yama seti almanızı tavsiye ederim yarış sırasında olabiliecek aksaklıklar için.

yarışa girmeden önce son birkez bisikletinizin fren,vites ayarlarını yap(tır)manızı öneririm ve yarıştan önce bisikletinizde malzeme değişikliği yapmayın(vites,fren,gidon,vs).

koruma ekipmanı olarak kaskın yanı sıra eldiven kullanmanızıda tavsiye ederim çünkü hava soğuk olabileceği için parmaklarınızın uyuşma riski var ve bu çok ciddi bir problem,eğer parmaklarınız uyuşursa frenleme yapmanız çok zorlaşır bu da bir risktir.. ayrıca gözlüğünüz varsa kullanmanızda fayda var.rakibinizin lastiğinden gelebilecek toz,çamur,vs gözünüze gelebilir..özelliklede böceklerin gözünüze girme ihtimali var.

enuygun kıyafet pedli tayt ve bisiklet formasıdır.bunlara çeşitli sitelerden bakıp fikir edine bilirsiniz.

örnek bir pedli tayt: (link)
örnek bir forma: (link)

Cumhur Boyraz

Forum Bağımlısı
Tepki
211
@carlosbauer
tavsiyelere ek olarak Hakan abinin yazısını okumanızda yarar vardır diye düşünüyorum!!!!(Yamaç'ınkilerin azcık :D açık ve detaylı hali)
linkten ulaşabilirsin ;)
(link)

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman
Tepki
47
teşekkürler arkadaşlar

valla aslında 8 senedir kurtulmaya çalıştığım üniversitenin de sınav haftası aslında çok kritik bi dönem bu iki hafta benim için

katılmak ta istiyorum bakalım nasıl olacak

merak ettiğim bikaç şey daha var

bisikletler yarış alanına servislerin bagajlarında mı götürülüyor ve yarış sırasında çanta vs gibi kişisel eşyalar nerede duruyor bir refakatçi ile gelmek şart mı ?

yalnız gelmek dezavantaj mı yaratır ?

su takviyesi konusunda nasıl bi işlem daha mantıklı suluk kullanmak mı parkur boyunca su takviyesi yapılabilecek yerler mi oluyo suluktaki su ne kadar yeterli oluyo yaş 26 olduğu için bizim 4 tur olacak sanırım 4 tur ne kadar sürer tahmini yarış sırasında hiç su takviyesi yapmamak çok büyük bi sorun yaratır mı 1,5 - 2 saat hiç takviyesiz bisiklet kullandığım zamanlar oldu

cehalitimin kusuruna bakmayın :)

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Geçen sene servis yapılan otobüslere konmuştu eşyalar,
Bisikletler de bagajda geliyordu.
Yarış sonrası için yedek kıyafet falan derken bayağı yükleniyor çanta,
yarışta taşınması pek akıl karı olmuyor.

Kıyafete ne gerek var demeyin, parkur çamurluysa, üstünüz başınız,
bisikletin her tarafı çamur olacak demektir (kurtuluş yok :D)
Kaskın içinden bile çamur çıkabilir :D.
Bu kadar çamur lafı geçtikten sonra çamurlu şartlara uygun lastik
kullanmanızı bir daha hatırlatıyım :).

En rahatı imkan varsa bir kaç kişi toplanıp bir arabayla gelmek,
oluyor. Yoksa eşyaları koyacak yer, yarış yerine ulaşım ve bisikleti taşıma
derdi vb vb...

Bixekolik

Daimi Üye
Tepki
193
@carlosbauer

burası türkiye inanın insanın inanası bile gelmiyor çümkü seyirci yok izlemeye davet ediyosun insanları yada cevredekileri surat asıyo oraya gidene kadar sinmaya giderim diyor. oysakı o ambiyansı yasamak muhtesem atmosfertemiz hava dogayla basbasa oysakı oksijen cigerlere cekerken öov!:D vergisi ödemiyosun yanı beleşbilmiyorumda sadece bisiklete bir butun olan kişi olmak lazım birde canı bisiklet dosları olmassa......

Tepki
47
valla ne yazık ki öyle

insan uğraştığına pişman olmuyo da böyle şeyler için uğaşıpta hiç bişeyi tamamlayamadığına pişman oluyo

atacanın dediği gibi çamurlu kıyafetleri değiştirmek bisikleti götürmek çamurlu çamurlu servise binilmez nerde değiştiricen özel şeyaları nereye kime emnaet edicen arabsı olmayan napıcak

bir sürü sorun var aslında bakalım hayırlısı

• Beğen
Tepkiler: yamaç kolatan

Cumhur Boyraz

Forum Bağımlısı
Tepki
211
gecensene herşey otobüste olmuştu...kıyafetleride değiştirmiştim çantalarıda bırakmıştık...otobusede gazete yağmurluk vs serip oturmuştuk yine yapılır bir şeyler....