başıma gelebilecek en kötü şey buymuş meğer

Tepki
40
Merhabalar geçtiğimiz eylül ayında dişlerimde problem olduğunu söyleyen doktorum dişlerime tel takmıştı :( o zaman başıma gelen en kötü şey o olmuştu.Tellerim hala ağzımda ama alıştım.Bu cuma günü doktora gittiğimde doktorum alt çenemin geride olduğunu söyledi ve bana bir apere hazırlattı ve taktı.Aperiyi takıp çıkartabiliyorum bana herhangi bir acı hissitirmiyor ama konuşamıyorum çok zor yutkunuyorum ve bu şey benim bisiklet sürüş performansımıda çok düşürtü. Cumartesi bir gezineyim dedim evden 7-8 km uzaklaştım tabikide susadım mataramdaki suyu içiyim dedim ama içemedim :eek: ağzımdaki şeyyi çıkartayım dedim çıkartıktan sonra tekrar takamam aynasız diye onu da yapamadım.Lütfen bana bir çözüm yolu önerin.

NOT: Günde en az 18 saat takmam gerekiyormuş :( :River-102

Scudo

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Takmazsan ileride oluşabilecek, senin de hoşlanmayacağın görünüm daha büyük rahatsızlık verebilir. İlk zamanlar rahatsızlık verse de bir müddet sonra alışacaksın, geçmiş olsun

Tepki
40
@Yusuf Z. Şipal

Teşekkürler.Evet doktorumda söyledi takmasam ileride ameliyat olmam gerekirmiş o yüzden takıyorum.İnşallah alışırım .Tekrardan teşekkürler ....

Tepki
59
Geçmiş olsun. Bir süre bu duruma sabır edip, sonrasında rahat rahat bisikletinide kullanırsın inş.. Çok yakın iki arkadaşım tel kullandılar, ve bir tanesi 1.5 senede diğeri 2 sene içerisinde normale döndüler.

Eminim zordur senin için fakat ilerisi için şimdi buna katlanman daha mantıklı sanırım. En kısa sürede sağlığına kavuşman dileğiyle.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Kardeşim yapacak birşeyin yok takmalısın, sonuçta sağlık söz konusu. İlerde istediğin gibi antrenman yaparken rahat etmen için katlanacan artık. :) Geçmiş olsun.

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
Muhakkak tak ve sakın çıkartma, doktor ne dediyse onu yap. Ben zamanında dinlemedim ve şuan diş yapım bozuldu, çenem hafif 1cm gibi sola kayma yaptı. Maddi durumumu düzeltince ameliyat olacağım. Eğer doktorumu dinleseydim bunlar başıma gelmezdi. Sen beni örnek al kerem ve doktorunu dinle.

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
aynı sorun bendede var 4 senedir takıyorum benımde çenem gerideydi şimdi düzeldi ama alışırsın merak etme :D

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Teknik olarak "birdface" denilen durum bende de var.
Sizinkine benzer bir durum olduğunu sanıyorum.
Aparat kullanmıyorum, hiç önermediler doktorlar.
Bir kaç çene antremanım var, onlarıda çok sık yapamıyorum.

Fakat doktor tak dese kesinlikle takardım.

Geçmiş olsun.

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Bir kere olumsuz düşünerek yanlış yapıyorsun, geçici bir dönem,
bundan sonrası gerek rahatlık gerek görünüş gerek konuşma olsun
senin için daha rahat olacak.

Başına gelebilecek en kötü şey; tedavi yaptıracak imkanın olmamasıdır.
Ortodonti gereken hastaların çoğu imkanları elvermediği için bu tedaviyi
yaptıramıyor, fakültelerde ise bu insanların çok azına yetecek kapasite var,
üzerine 8 sene sıra ve malzeme parasını devletin karşılamaması...

Ek olarak; böyle durumlarda çözüm yollarını forumlardan değil tedavini
yapan doktorundan aramalısın :)

Koray Uzun

Daimi Üye
Tepki
253
Bisiklet
Sedona
Suyu pipetle içebilirsin. Umarım bir an önce normale dönüp kurtulursun o meretten.