baradine ışıklı fren

superonlayn

Daimi Üye
Tepki
50
baradine frenleme anında yanan,ışıklı fren papucu hakkında bilgisi olan varsa yardım...

(link)

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
nasıl yani ?
fren pabuçlarında mı ışık yanıyor?

işlevsel değil görsel bir icat demek ki..var bizde de öyle enteresan bisikletçiler..fast and furious filminden çok etkilenmişler, üstüne de need for speed underground oynamışlar herhalde...garip garip ışıklar var bisikletlerinin altında :D

superonlayn

Daimi Üye
Tepki
50
yok abi bunda aynı araçlardaki gibi frene basınca arkada iki tane güçlü led yanıyor...
bildiğim sadece bu..

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Evet o pabuçların özelliği o. Frene bastığımız zaman oluşan basınç ile arkaya doğru kırmızı ışık veriyor. Ne kadar güçlü olduğunu bilmiyorum ancak eğer yeterince güçlü ise geceleri iyi işe yarayabilir. Tabi bir de fren performansı önemli.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
padlerini bilmiyorum ama ışık bence güzel gözüküyo...Fatih te vardı bisikleti çalınan...

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313

:D
Bende bir takım mevcut :)
Fakat olay farklı, pabuçlarla alakası yok
Sirkecide bulabileceğiniz, yanında sinyalleride bulunan pilli bisiklet arka farıdır.
Hem arka far, hem saga sola ayrı ayrı yanan sinyalleri var ve hemde arka fren kollarının arasına konan ek parçasıyla arada sıkışarak çalışan bir aygıt.
Fren yapınca arka lambasındaki 7 led birden aynı anda yanıyor.
Olay bundan ibaret.

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Hayır Turhan böyle bir balata var ve biz satıyoruz.. Fren lastiği ile kızağı arasında minik ama çok parlak yanan tek bir kırmızı LED var. Janta baskı olduğunda içerideki anahtar LED i yakıyor. Tabii pabuç içinde pil var.. Ama eminim pabuç erir pil bitmez..Pabuç da Baradine marka zatten ama renkli olanından değil.Renkli olanını ben 2004 den beri bitiremedim..(ve hala sıkı tutuyor)

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313

Böyle bir güzellik var vede benim haberim yok :(
Hayallah, raflara dikkatli bakamamisim demekki. ;)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
kask'a takılanı biliyorum ben ama motorlar için bisiklete göre uyarlanırmı bilmem ama kask'a led'li stop 'un ücreti 45€ idi.kask'taki ledlerin ağırlığı 15 gr fren'e takılan cihazda 50 gr kablosuz radyofrenkası ile çalışıyordu

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona

turhan abi anllatığın malzemenin kontrol kısmını gidona takınca çok büyük duruyor yaa ama çok işlevli bişi gece yolculukları için birebir bence onun sadece stop olanından görmüştüm arka fren'e bağlıyorsun ondan bulsam bende alırım..geceleri çok ii oluyoo.. bu arada gürsel abi sıgma sport'un stop lambasının pilleri bitmişti hatırlarsın hatta bir tane bulmuştun.O pillerden geldi mi??

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Çağatay pil dediğin zaman en iyi adres Doğubank. O Sigma'ların garip pillerinden bir arkadaşıma da lazım olmuştu arka flaşör için. Orada bulmuştum. A kapısından girerken hemen soldaki mağazaya bakabilirsin ;).

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
pil dediğin zaman en iyisi tahtakalede pilciler hanılar orası en ucuza en kalitesini alırsın.adamlar lityum pilin tanesine 2 ytl diyor...kısacası doğubank çok pahalı abi

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona

ben bisikletsiz sirkeci tarafına gitmem kesinlikle sirkecide isem altımda bisiklette vardır demek tahtakaleye de bisiklet ile girmek imkansız kadar zor bişeydir.. hem gürsel abiye arasıra bisiklet ile uğruyorum ve gürsel abinin elinde zaten bunlardan var...sadece bitmişti o kadar