Balmumu ile Brooks ve muadili kösele selelerin bakımı yapılır mı?

Can Çetin

Üye
Tepki
24
İsim
Can Çetin
Bisiklet
Salcano
Aşağıdaki ürünle kösele selelerin bakımı yapılabilir mi?

(link)

(link)

Scudo

Can Çetin

Üye
Tepki
24
İsim
Can Çetin
Bisiklet
Salcano
bir bilen bulamadık ... mecburen deneyerek, sonucu göreceğim :)

Fanonn

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
KTM
@Can Çetin

Bu ürünün nasıl sonuç vereceğini bilmiyorum ama ben kösele selelerin bakımını badem yağıyla yapıyorum. Daha önce forumda da Brooks'un özel bakım ürününe en yakın ürünün badem yağı olduğu aralarında önemli bir fark bulunmadığı yazılmıştı.
Uygulama da şu şekilde; badem yağını bir pamukla selenin altına iyice sürüp dağıtıyorum, kösele yağı bir müddet emsin diye bekliyorum. Daha sonra fazlasını kuru bir bezle silip temizliyorum. Üst kısmına ise pamukla az bir yağ alıp yayıyorum. Onu da bir müddet sonra yine kuru bir bezle silip parlatıyorum. Yaklaşık 6 ayda bir bu uygulama kösele selelerin bakımı için yeterli. Tabii bir de bu seleleri yağmurdan korumak gerekiyor. Bisikleti yağmur yağabilecek havada dışarıda bıraktığımda ıslatmamak için mutlaka bir poşetle örtüyorum.
Bilginize.

Can Çetin

Üye
Tepki
24
İsim
Can Çetin
Bisiklet
Salcano
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler... ben bisikleti park ettiğim zamanlar ve yağmurlu havalar için GALOŞ kullanıyorum ve çok memnunum :)

• Beğen
Tepkiler: Fanonn

Fanonn

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
KTM
Bir konuda da uyarıda bulunayım. Ayakkabılar için üretilmiş boya ve bakım ürünleri, diğer deri eşyaya zarar verebilir. Ben ayakkabı boyasıyla deri koltuklara bakım yapıp ciltlerinin yanıp dökülmesine neden olmuştum. Etkisi de çabuk ortaya çıkmadığı için bu ürünleri küçük bir alanda deneyip uygulamak da mümkün değil. Ayakkabı boyasıyla boyadıktan yaklaşık bir ay sonra koltukların yüzeyi sertleşerek ardından pul pul dökülmeye başlamıştı.
O yüzden bu tür ürünleri kullanırken çok dikkatli olmak gerek.

• Beğen
Tepkiler: Can Çetin

Can Çetin

Üye
Tepki
24
İsim
Can Çetin
Bisiklet
Salcano
Brooks 'un kendi bakım ürünü içerisinde balmumu varmış

http://www.brooksengland.com/images/cache/shop/shop_spareparts/maintenance_products/byp780_w800_h600_vamiddle_jc95.jpg

ömer yetmişüç

Aktif Üye
Tepki
37
Bisiklet
Sedona
Ben 1 Yıldır bu fotodaki deichmann kremi kullanıyorum. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım ve çok yararlı olduğunuda gözlemliyorum. Bu arada turtle marka oto deri Bakım kreminide ufak bir bölgede denemiştim deriden renk alıyor kesinlikle önermiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin