Bakışlardan rahatsız olmak

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sizler ne zaman kısa vadeli siyaset veya birbirinize sataşmayı bırakıp adam akıllı bisiklet konuşacaksınız?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Geçen mi ya 2 gün oluyor , magazadan çıkmışım , pasajdan bakışlarından anlıyorum ki 18 25 li yaşlarında bir genç bakıp bakıp gülüyor diğer arkadaşlarıyla dalga geçecek ortam kurmaya çalışıyor.. Dayanamadım ben tabi öyle şeylere gelemem agzımdakini söylerim direk , Çocuga dedim daha hiç konuşmuşlugumuzda yok ilk defa karşılaşıyorum ..
Muhabbetimiz bu şekilde oldu
-me: hayatında ilk defa mı yol bisikleti gördün (ama içimden gülüyorum çok fena :D
- yok ben buna çok bindim biliyorum (yalan atıyor , yoksa mal gibi bakmazdın.)
-me : hıı tamam
Çok gülmüştüm o gün.. :koptum::koptum::acpsnr:

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu 'na kızıyorduk falan ama bu tip siyasi konuşmaları gördüğü gibi konudan men ediyordu. İyi hatırlarım bu dolar mevzusu bir ara forumda uçmuş gitmişti beni de atmıştı konudan. Kendisiyle sonra durumu mesaj yoluyla halletmiştik.
Ofisteki iş arkadaşlarım, şeflerim, müdürlerim kim duyarsa duysun
+bisiklet almışsın kaç paraya aldın 1000 (bin) falan verdin mi?
-yok yav ne bini, üç bine aldım. Hemde ikinci el.
+ ulan gram akıl yok sende git sanayiden 131 al motor al. Üç bin verdiğine göre pedal atmadan gidiyordur bu deme. Sen şimdi bir de taytta giyiyorsundur.
şeklinde devam ediyor konuşma. dayanamıyorum ofisteki büyük ekranın birine açıyorum specialized falan gösteriyorum dolarları euroları akılları gidiyor. yüz ifadelerini görmek her şeye bedel geliyor. eve yol bisikletine geçtiğimden beri taytta giyiyorum. ayrıca o tayt değil forma. Tıpkı her sporun kendine has bir forması olduğu gibi bisikletin ki de bu. Zaten bakan her türlü bakıyor kask takman, tayt giymen falan fark etmiyor. Şükür şimdilik laf eden olmadı. Ülkemizde bazı bölgelerde onlarda karşılaşılıyor malum "erkek adam tayt mı giyer lan" şeklinde.

Kafamı onların laflarına yordum mu içim içimi kemiriyor onun yerine yola bakıyorum nereye gitsem nereden gitsem onu düşünüyorum.

@:DDD sizin canyon'da durum nedir ?

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MakRo
Arkadaş 5 temmuzda geliyor. Beraberinde gelecek ve vergi iadesi alacağım. Ödeme yarın alınacak Canyon tarafından. Ve 3 gün içinde hazırlanıp kargo ile Almanyadaki hotele gönderecekler.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu gün Konyaaltı sahilinde yürürken karşimdan üç tane bisikletli polis geliyordu nasil baktiysam artik beni durdurup kimlik sordular. :)
Kimligi gösterdikten sonra açiklama yaptim "bende bisikletciyim ondan öyle baktim."
Demek ki her bakandan kıllanmamak lazim.
Hayran bakislar da olabilir.
images.jpeg

Tepki
8
İsim
Şakir Arda Şimşek
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ekipman giymeye utanıyorum/korkuyorum
Evet biraz garip geldi dimi.
Gözlük takan arkadaşıma çok havalısın diyorlar mesela
(İnsanlar takma böyle şeylere desede o mümkün olmuyor böyle şeylere çok takıyorum).
Garip bir olay yaşadık ondan sonra kask takmaya korkmaya başladım. Sahilde arkadaşla yan yana sürüp muhabbet ediyoruz o sırada yandan şştt diye bir ses geldi durduk baktık 3 barzo elinde bira şişesi olan "Bakalım kaskın ne kadar sağlam"'dedi ve çocuğun kafasına şişeyi fırlattı koşarak kaçtılar.
O andan sonra korkmaya başladım ne zaman birinin kafasında bisiklet kaskı görsem aklıma arkadaşın kanayan kolları geliyor.

Son düzenleme:

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ülkemizde barzo, hanzo, denyo vb. şeklinde nitelendirilen mutantimsi ucubelerin kendine özgü dengesiz davranışlarından korkup da kendinizi sınırlamayın.

Siz korkup yapmak istediklerinizi yapamazsaniz o zaman o kişiliksizler amaçlarına ulaşmış olacaklar. Onlarin amaclarina ulasmasina engel olun, kendiniz nasıl giyinmek isterseniz o sekilde giyinin.

Grup arkadaslarinizla beraber bisikletci kiyafeylerinize daha çabuk alışır, isinirsiniz. Sürüşlerinizi de tekin yerlerde yapıniz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Böyle tiplere hakettiğini vermek gerekiyor. Özellikle tek sürülmüyorsa böyle bir tacize misliyle karşılık verilmeli diye düşğnüyorum, tek sürülmüyorsa diyorum çünkü bu çakallar tek başlarına zaten bu işlere kalkışmıyor.

Tepki
110
İsim
Muhammed
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence sorunun kaynağı insanların, özellikle tanımadığınız insanların ne düşündüğünü kafaya takmanız.

İnsanlar düşünür, her şey hakkında yorum yaparlar, yapamadıkları için eleştirirler (Gülerim hep yapanlara :) ) ve alay konusu ederler (Daha da gülerim :) ) ve bunun önüne geçemezsiniz.
O yüzden gülümseyin ve mutluluğunuzun önünü kesmelerine izin vermeyin.
Yaptığınız hobiyi güvenle ve zevkle yapmanıza engel teşkil etmesin insanların sizin hakkınızda ki düşünceleri.

Arkadaşınızın yaşadığı şey üzücü gerçekten, geçmiş olsun.. Korkunuz size güvensiz bir şekilde bisiklet sürdürtmesin yada bisikletten sizi hepten koparmasın. O korkuyu kask kullanarak ve insanlar hakkında pek düşünmeyerek atarsınız zamanla. Tekrar geçmiş olsun arkadaşınıza..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Vahşi doğada yaşadığınızı düşünün. O insanlar da vahşi yaratıklar. Nasıl vahşi hayvanlara size yaptıkları için kızamaz, kızmanın bir işe yaramayacağını bilir, size zarar vermedikçe onlara ilişmez ama yine de önleminizi almaya çalışırsınız, bunlara da öyle yapmak lazım. Vahşi doğada korkuyla yaşayamazsınız. Korkularınızı sizin için faydalı aksiyonlara çevirmenizi tavsiye ederim.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Cogu bayat hap tüketicisidir. O yuzden uzaklasmak ve sallamamak gerekir. Ha mesele farkli burada ; Adamlar ataga geçmişler bundan sebeb tenhada kistirilip yaklasik 15 kaskli bisikletli tarafindan hacamat edilirlerse bence bir daha cesaret edemezler.
Şiddete karsiyim yanlis anlasilmasin. Bana uygulanan şiddete daha da karsiyim

Tepki
30
İsim
Yigit
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende kasksız kendimi hiç güvende hissetmiyorum nedense, hatta geçenlerde 2 arkadaşıma kask aldırdım.
Can güvenliği herseyden önce özellikle yol bisikletcileri gittikleri hızın farkina varmıyorlar buna bende dahilim 20 km/h ve üstü kontaktlar çok ciddi sonuçlar doğurabilir.
Işin özü bir kekonun hareketi yüzünden kendi can güvenliğinizden vazgeçmeyin kekolar heryerde trafikte, vapurda sokakta...

ali önder

Forum Demirbaşı
Tepki
1.242
İsim
ali önder büyüksünetçi
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Blacksilicon 20 mi? İnsan yürürken düşüyor kafayı vuruyor ve felç oluyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Beyler forumda sadece hemcinsleriniz yok, sadece yaşıtlarınız da yok. Kullandığınız kelimelere lütfen dikkat ediniz, 13-14 yaşında çocuklar okuyor sizleri.

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.031
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Hakan38

hı garbon
Tepki
204
İsim
Hakan Atabay
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bisiklet sürerken insanlarla bir iletişimimin olması gerekmiyor istediğiniz yerde sürebilirsiniz Erciyes dağına tırmanırken evden çıktığım andan eve gireceğim ana kadar ağzımı bile açmaya gerek duymuyorum çünkü yolda gördüğüm insan sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor size tavsiyem insanların olduğu yerlerden çok doğayla iç içe olacağınız yerlerde pedal çevirmeniz kekoların yaşam alanları insanların çok olduğu yerlerdir nezih semtlerde pedal çevirin veya bir gruba dahil olun grup sürüşü yapın (kaskınız ve formanız ile birlikte) grup içerisinde herkesin kullanmasından dolayı sizde kaskınızı takmaya ve formayla dışarıya çıkmaya alışacaksınız

• Beğen
Tepkiler: Rewolters