Bagaj olarak ne tavsiye edersiniz?

Scudo

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
2. katlanır bisikletim.
Eğer ihtiyacınız yoksa ben katlanır için ön tarafa bagaj yada çanta eklemenizi önermem. Katlandığında sıkıntı oluşturacak, bilirsiniz katlanırlar küçük jant çaplarından dolayı daha keskin dönüş ve manevralar yapabilirler.Bu gibi durumlarda ağırlık transferi öndeki yük ile beraber bisikletin ve sizin dengenize ciddi bir müdahale de bulunacak. Bazı kadrolarda gidona,gidonun önüne eşyalar koyarak kullanmıştım. Bu denge probleminden dolayı tavsiye etmiyorum. Ama Zevk sizin tercih de sizin. Ben aşağıya 2 örnek bırakayım kararı sen ver.
(link) ? bundan var bende gayet hafif ve sağlam. Bu da tarz olarak senin kadroda güzel duracak gibi. Ayrıca boyut açısından da sorun çıkartmaz diye düşünüyorum. Sonradan fark ettim v fren için tasarlanmış. Onuda göz önüne al.? (link)

• Beğen
Tepkiler: Yorgun

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
(link)
Uzun bi süredir bunu kullanıyorum memnunum ... :harika:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arka değil ama ön bagaj arıyorum arkadaşlar. Katlanır bisikletimi fazla katlamıyorum yer olduğu için.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@JRScarface
Decathlonda katlanır bisiklet için gidon çantası var, fiyatı uygun ve hacimli. Kolayca da çıkarılabiliyor. İşinizi görebilir, bir bakmanızı öneririm.
Eğer v-fren olsaydı fren ayaklarının altına bağlanan ufak bagajlar olabilirdi, ama maşanızda sanırım v-fren için çıkıntı yok.

Nurullaah18

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Nurullah
Bisiklet
Carraro
Bagaj tavsiyelerini güncelleyelim :) 28" disk fren uyumlu bagaj arıyorum. Çok uzun tur planlarım yok şehir içi ve 1-2 günlük turlar. 200tl'ye kadar hangi bagajı alabilirim?

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bagaj tavsiyelerini güncelleyelim :) 28" disk fren uyumlu bagaj arıyorum. Çok uzun tur planlarım yok şehir içi ve 1-2 günlük turlar. 200tl'ye kadar hangi bagajı alabilirim?
Dün bir arkadaşıma bakıyordum n11'de bu ürün çıktı xlc marka 98 liraya
(link)

• Beğen
Tepkiler: HakanAydn

Nurullaah18

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Nurullah
Bisiklet
Carraro
Dün bir arkadaşıma bakıyordum n11'de bu ürün çıktı xlc marka 98 liraya
(link)
Screenshot_2020-05-20-09-43-32.jpg3 Taraftan gelip aşağıda birleşiyor tasarım çok hoşuma gitmedi açıkçası. Yükseklik ayarı da yok hem 24" hem 29" hem V fren hem disk fren nasıl uyumlu oluyor anlayamadım :) 50kg'da taşıma kapasitesi varmış Topeak Super Turistden sağlam :D

• Hahaha
Tepkiler: MakRo

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Nurullaah18 bundan almayın, ben kullandım. durum şu; kullandığınız çanta sert bir malzemeden değilse ve çantanıza atıyorum pazar alışverişi yada çantanın şeklini değiştirecek market ürünleri koyarsanız arka kısımda yeterli destek olmadığı için çantanın arka kısmı teker millerine değip jantla bu demir arasına girebiliyor, kazaya bile sebep olabilir. 2.si çantaların bağlama kuşakları bu çatal demirlere tam denk gelmiyor, inişlerde vs çantanın ön uçları kanatlanabiliyor, tedirgin edici..tavsiyem geriye doğru uzayan tipte olanlardan almanız, çantanın demire değdiği alan alabildiğine geniş olsun..

• Beğen
Tepkiler: aytu_14

Nurullaah18

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Nurullah
Bisiklet
Carraro
@Nurullaah18 bundan almayın, ben kullandım. durum şu; kullandığınız çanta sert bir malzemeden değilse ve çantanıza atıyorum pazar alışverişi yada çantanın şeklini değiştirecek market ürünleri koyarsanız arka kısımda yeterli destek olmadığı için çantanın arka kısmı teker millerine değip jantla bu demir arasına girebiliyor, kazaya bile sebep olabilir. 2.si çantaların bağlama kuşakları bu çatal demirlere tam denk gelmiyor, inişlerde vs çantanın ön uçları kanatlanabiliyor, tedirgin edici..tavsiyem geriye doğru uzayan tipte olanlardan almanız, çantanın demire değdiği alan alabildiğine geniş olsun..
Teşekkürler abi. Temiz Topeak Super Tourist buldum onunla anlaştık kargo ile gönderecek

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve HakanAydn

aytu_14

Aktif Üye
Tepki
855
İsim
Ayetullah Kılınç
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Claud Butler
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link)

1589970382306.png

Görseldeki bagajı kullanıyorum. Yüklü halde turlar yaptım. Gayet memnunum. Bu haliyle 2,5 sene sene kullandım. Sonra taşıyıcı alüminyum boruyu çelik ile değiştirdim. Dikeyde çelik boru ekledim. Bu iki boruyu da söktüğüm (arda kalan) alüminyum boru ile vidaladım. Bu sayede taşıma kapasitesini arttırdım. Aşağıdaki hale geldi.

1589971070825.png

Vergiler dahil bütçenizi geçmeyeceğini düşünüyorum. Linkini yukarıda yazdım. Detaylı özelliklerine oradan bakabilirsiniz.

Seçenek sunması açısından paylaşmak istedim.

Ben bu yazıyı yazana kadar siz bulmuşsunuz bile :) @Nurullaah18

oesen

Üye
Tepki
139
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar disk uyumlu sağlam bir arka bagaja ihtiyacım var, yan tarafları olması işimize yarar mı heybe ile kullandığımızda, turcu arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim 500 TL kadar hatta biraz daha bütçe ayırabilirim teşekkürler

Son düzenleme:

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
Arkadaşlar disk uyumlu sağlam bir arka bagaja ihtiyacım var, yan tarafları olması işimize yararım heybe ile kullandığımızda turcu arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim 500 TL kadar hatta vites biraz daha bütçe ayırabilirim teşekkürler
Yurtdışı falan düşünmüyorsan 10-15 günlük bir tur için ortalama bir bagaj işini görür ben tranz x markadan memnunum. 7-10 günlük turlarda 20kg a kadar yükte bir sorun çıkarmadı. Fiyat olarak 200 TL civarı sanırım.

oesen

Üye
Tepki
139
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yurtdışı düşünmüyorum, fakat kamplı turlarda biraz yük kaldırma kapasitesi yüksek olsun istiyorum, seçeneklerimin arasına ekleyeceğim, teşekkürler dostum

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.287
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Topeak'ın bagajlarını gözü kapalı alın pahalı ama gerçekten kaliteli

• Beğen
Tepkiler: Nurullaah18

oesen

Üye
Tepki
139
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Topeak Super Tourist DX Disc kullanıyorum, memnunum.
265733 dosyayı görüntüleYanlarına da çanta asabilirsiniz
Merhabalar yükseklik ayrı mevcut mu nasıl kolaylık sağlıyor yükseklik ayarı ayrıca yan demirlerim olması nasıl bir avantaj sağlar, konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim Bontrager beğendim fakat yükseklik ve yan Demir’i yok fiyatı 700 TL ikinci el, yaklaşık arkada 60 LT kaldırabilecek yolda sorun çıkarmayacak, disk fren uyumlu, uzun vadeli bir arka bagaja ihtiyacım var.

Nurullaah18

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Nurullah
Bisiklet
Carraro
Merhabalar yükseklik ayrı mevcut mu nasıl kolaylık sağlıyor yükseklik ayarı ayrıca yan demirlerim olması nasıl bir avantaj sağlar, konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim
Yükseklik ayarı olan modellerde var , benim kullandığım modelde yok. Alırken 28" tekere uyumlu olmasına bakarsanız yeterli bence, yükseklik ayarını ne için kullanıyorlar bilmiyorum, zaten ayar olsa bile muhtemelen ilk taktığınızda 1 defa ayarlayacaksınız, bidaha değiştirmeyeceksiniz. Yan tarafın yere paralel olan demirine yan çanta asılıyor, yan bagaj çantalarında oraya asılacak şekilde aparat oluyor. Yan tarafta 3 parça demir olması çantanın tekere çarpmasını engelliyor

• Beğen
Tepkiler: oesen