Azgın köpeklerden kaçayım derken bataklığa saplandım.

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
İkindi vakti evden çıktım Diyarbakır'ın gürültüsünden uzaklaşayım derken tuğla fabrikalarının azgın köpeklerinin saldırısına maruz kaldım. Ongözlü Köprü ile Dicle Üniversitesinin arasında onlarca tuğla fabrikası var, bilenler bilir. Girdiğim yolda rahat 10 fabrika vardı. İlk fabrikanın köpeği havladı üstüme geldi indim bisikletten üstüne yürüdüm, sus pus olup geri gitti sonradan bekçi el işaretiyle gidebilirsin dedi. İkinci fabrikadaki köpekte havlayıp koşmaya başladı tekrar bisikletten indim ve köpeğe baktım yerinde durdu sadece havladı yoluma devam ettim. Üçüncü fabrikaya yaklaşınca bisikletten indim, fabrika girişinde falan köpek yok. Girişi geçer geçmez 200 metre ötemde köpek belirdi havlamaya başladı, hiç aldırmadan devam ettim yoluma arkamdan köpek sesleri gelmeye başladı bi döndüm fabrikanın içinde 10-15 köpek koşarak geliyor, öndeki havlayan köpeğin arkasından bir kaç köpek belirdi ve üstüme gelmeye başladılar,taş atmama rağmen hiç aldırış etmiyorlar bisiklete binmeden tarlaya girdim bir kmye yakın ilerledim sesler kesildi.

Geride dönemiyorum mecburen traktörün tarla içinden açtığı yoldan devam ettim. Git git yol kötü olmaya başladı indim bisikletten yürüyetek devam ettim, tarlanın sulamasının olduğu şeritin yanından ilerledim epey, sonra kendimi bataklıkta buldum. Bir saat boyunca uğraştım çıkamadım, çalıları geçemedim geçebilsem rahatlayacağım ama geçemedim. Yerimde sabit kaldım takatim kalmadı ve dizlerime kadar çamura batmışım, dinlendim biraz ilerlemeye çalıştım ama nafile çalılıklar yormaya başladı üstelik bisiklette omuzumda. Karanlık tamamen çöktü ve tırsmaya başladım. Baktım çıkamıyorum aileme haber verdim, fakat ailemin beni bulması uzun sürer diye 112yide aradım durumu anlattım ekip gönderdiler ama ekibi yanlış yere göndermişler. Adamlara konum atıyorum konumdan yerimi bulamıyorlar. 112 durumu İtfaiyeye bildirmiş arayıp yerimi sorarken terbiyesizce konuşmaya başladı "senin ne işin var bu saatte oralarda gerizekalı" ben de hem korku hemde stres var ve dayanamayıp gelmeyin istemiyorum falan dedim.

112 beni arıyor tarif ediyorum, konum atıyorum ama farklı yere gidiyorlar. En son Afad aradı konumu onlara attım gelip buldular. Takatim kalmamış ve çok yorgunum, çevremi göremiyorum ne yöne gitsem yolumu şaşırıyorum karanlıktan dolayı. Neyse caddeye çıkardılar ambulan ve itfaiye sonradan geldiler. Normal prosedürler işlendikten sonra ambulanstaki görevli bey mi desem öküz mü desem!!! Sözde şaka yapmaya çalışıyor: "şimdi hepimiz düşsek üstüne dövsek seni falan gezmeye çıkıyorsun bu kadar insanı rahatsız ediyorsun" dedi ve kan beynime sıçradı.

Sen önce görevini yap bir hastanın psikolojisini düşünerek konuş ve üstelik daha konumu bulamıyorsun insanları nasıl kurtaracaksın, üstelik görevinide yapamıyorsun sizin gibi bilmeyenler ve böyle cins cins konuşanlar yüzünden kaç insan canından oluyor, üstelik itfaiye çalışanlarından biri bana ne işin var bu saatte oralarda falan hakaret ediyor, şuan benim sizi vurmam gerekiyor cins cins konuşup beni daha fazla delirtmeyin! Dedikten sonra Afad'a teşekkür ettim evime geldim. O köpeklerin olduğu bölgeyi kuzenlerim biliyordu iyiki kaçmışsın dediler yoksa saldırırlardı, onlar soytarı başıboş köpekler dedi. Bu köpek sorununa bir çözüm bulamadım. Bisikletten insen bi dert inmesen bi dert.

Bendeki hata ise fazla paniğe kapılıp tarlanın arasına girmek ve inatla gitmeye devam etmek :) fotoğrafta şurda dursun forumun formasıyla güzel battım :)

Dosyalar

Scudo

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
822
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
gecmis olsun dengesiz cok

• Beğen
Tepkiler: sallehpaul

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
geçmiş olsun, 1 yıl yetecek aksiyon ve adrenalini bi kaç saatte yaşamışsın, keşke video olsaydı :)
koruma içgüdüsüyle gelen köpeklerin niyeti öncelikle seni ordan kovalamak, eğer tekrar başına gelirse ve soğukkanlı kalmayı başarabilirsen inip yürüyerek yoluna devam etmeyi dene, belli bi mesafe takip edip havladıktan sonra peşini bırakacaklardır. sayıca o kadar fazla olan köpeğe taş atmak pek iyi bi fikir değil, belki kısa sopa benzeri bişeyle kendini koruyabilirsin.
112 yi keşke hiç aramasaydın, en can sıkıcı kısmı bu olmuştur sanırım, ama bi daha böyle macerayı paranla yaşayamazsın :)

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
Teşekkürler arkadaşlar.
@Tasogare şarj olmasaydı geceyi o bataklıkta çalılıkların üstünde geçirecektim yada bisikleti bırakıp yoluma devam edecektim. Sonradan düşündüm bu kadar endişelenecek ne vardı diye ama o esnada sağa gidiyorum çalılık, sola gidiyorum çalılık ve ilginçtir etrafımda olan hayvanların varlığından dahi habersizim o derece tırsmaya başladım, tek korkum orda batıp kalmaktı. 112, ben konum göndermeden yerini tespit ettik geliyoruz dediler ama başka yere gitmişler ve abimler onların peşinden gitmiş. Afad olmasa zor bulurlardı beni. Köpekler konusunda dediklerinizin hepsini uyguluyorum ama bu köpeklerin gelişinden belliydi saldıracakları, taş attığım köpek geriledi ama arkadan gelenler sanki savaşa koşuyordular :D geri dönüp üstlerine yürüsem sıçarım orda bende taşları atıp pamuk tarlasına daldım :D

eddiebg

Üye
Tepki
17
FIlm gibi resmen , :) basina daha kötü birsey gelmeden Allahtan kurtarmislar. Gecmis olsun. Ayrica o ambulanstakiler bayagi bir odunmus belli.

• Beğen

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
öle filmlerdeki gibi bataklıklara denk gelmek baya zor bi ihtimal ama eğer bi gun saplanırsanız çıkmanın en kolay yolu yatarak çıkmayı denemektir, yani yüzey alanınızı büyüterek kenara ulaşmaya çalışmalısınız. ama sizin bahsettiğiniz dibi çamurlu su birikintisi galiba ?

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
@Tasogare aynen dibi çamurlu suydu ve su aşağı yönde akıyordu. Etraftaki çalılıklar olmasa rahatlıkla çıkardım ama çalılıklar hem görüş alanımı hemde kuvvetimi tamamen aldı. Herşeye rağmen bisikleti bırakmadım :)

@eddiebg teşekkürler hocam, malesef böyle insanlar genelde yanlış konumda olurlar.

Arseyus

Daimi Üye
Tepki
213
Büyük bir geçmiş olsun.

Gündüz bir kaç defa ongözlü'den zaman zaman bende turluyordum fakat beyler beyine kadar köpekler ile karşılaşmadım eğer beyler beyinden sonra yaşandıysa bu olay o yola girmedim daha.

Bu arada köpeklerden olsa gerek o çalı çırpının olduğu kısma heycandan girmişsin bundan sonra daha dikkatli olmanda fayda var en basitinden yılan bataklık yine yırtıcı bir hayvan ile karşılaşabilirdin.

Son olarak benim gözlemlediğim kadarı ile şehirden uzaklaşırken bu tek kişi ile olacak bir iş değil. En az 2 kişi çıkılmalı uzak mesafelere. Böyle bir şeyin insanın başına geleceğini kimse tahmin bile edemez.

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
@Arseyus Teşekkürler hocam. Ongözlü'den yukarı çıktım, eski yoldan Ziraat Fakültesi'ne gidecektim, o arada tuğla fabrikaları var ve bayağı köpek var.

Dediğim gibi diğer hayvanların varlığından dahi habersiz bir şekilde ilerledim. Korku,stres ve kaçma duygusuyla önüme çıkacak diğer tehlikeleri düşünemedim düşünsem farklı yollardan giderdim. Zaten o psikolojiye erişmiş olsaydım köpekleri uzaklaştırmanın yolunu bulurdum ama maalesef o ustalığa hala erişemedim, böyle olaylar yaşanmayana kadar mantıklı hareket edemiyoruz :)

Maalesef hala kafama uygun birini bulmadım.

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

darkdream

Daimi Üye
Tepki
322
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu nedir ya? Türkiye'de yaşamamız mucize. Görevliye bak, sen onları meşgül etmişmişsin. Ya senin görevin o. 1 can, 1 candır. Sen önce köpekleri engelle, 15 köpek ne ya? Onların hepsi sana saldırsa ne olacaktı? Bir de konumda seni bulamamaları filan. Hepsi soru işareti. Bunları kim işe almış çok merak ediyorum. Avrupa'da olsak o an seni çıkartırlardı.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@sallehpaul Çok geçmiş olsun, iyi bir kısa metraj olur yaşadıklarınız. Hele de sıkışmışlık hissi + toplumsal baskı iyi bir işçilikle muazzam bir senaryoya/görsele dönüşebilir. Çevrenizde varsa bu işlerle ilgilenenler hikayenizi/kabusunuzu paylaşın bence.
Tabii biz olaya başka bir taraftan bakarken eminim sizin için kabus gibidir yaşadıklarınız, umarım tekrar böyle bir durumda bulmazsınız kendinizi, tekrar geçmişler olsun.

irfanyazicitunc

Forum Bağımlısı
Tepki
901
İsim
İrfan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun. Seni kurtaranlarin keyfini bozmuş sun adamları tarlada falan aratınca rahatlari kaçmış beyfendilerin
Ama bir gün onlarda hesap sorarlar.
Tekrardan geçmiş olsun.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
Geçmiş olsun.

Köpekler bir yere alışınca orayı koruma iç güdüleri ağır basar ve dışarı çıkabilecek durumda oldumu yoldan geçene bile saldırırlar. Köpeklerin değil, sahiplerinin sorunu bu.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Allah korumus baska aciklamasi yok. Bence ne olur ne olmazlik cebinize elektro sok cihazi koyun. Daha ondan korkmayan kopek gormedim direk topukluyorlar. Cok gecmis olsun. Hayirli Cumalar

• Beğen

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Geçmiş olsun.
Benzer bir olayda geçen yaz benim başıma geldi ama başrollerde köpekler değilde insanımsılar vardı:)
Uzun soluklu köyleride kapsayan bir doğa turundayım.Malum köy yolları dar oluyor.Benimde kısmetime hem traktör hemde hafriyat kamyonu aynı anda denk geldi ve ikisininde yolu sıfırlamasından dolayı asfatllan çıkıp tarlaya daldım.

Tarlanın toprağı yumuşaktı ve ön jantın gömülmesiyle bisikletin üstünden uçmam bir oldu:)
Uçtuğum yerde kısmetime zamanı geçmiş çürük kabakların olduğu büyük bir öbekti:D

Öyle gömüldümki gözümdeki gözlüğe rağmen gözlerimin içine kulaklarıma kısacası heryerime kabak püresi doldu:(

Allahtan hava sıcaktıda yakındaki manda yalağında üst baş forma komple yıkanmıştım:)
Benimki biraz trajikomikti sizinki daha sıkıntılı olmuş.Tekrardan geşmiş olsun.