az önce attığım takla ve bisikletin hali

Scudo

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Çok geçmiş olsun... Aslında böyle ufak tefek hoplamalar zıplamalar elbet olacak ama kendinizi geriye vermeyi tecrübe etmelisiniz yoksa durum böyle olur. Birde akşamları ben bisiklet sürmem güvenlik için (her açıdan) tüp kamyonlarının arkasından giderken bağıranından tut yoldaki çukurlara kadar bir çok tehlike var Allahtan o çukuru birkaç salise evvel fark etmiştimde durumum böyle takla atmak olmamıştı... hemen kendimi geriye verip bunnyhop yapmıştım ama çok sarsılmıştı :) Ramazan ayında olduğumuz için mecbur sürüyordum geceleri kondisyon kaybetmemek için ama bu strese 3 gün dayanabildim :) neyse çok uzun yazdım galiba kusura bakmayın. Siz arkadaşların dediği gibi bir doktora görünün.

• Beğen
Tepkiler: Ramazan Gürel

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Çok geçmiş olsun böyle bir şey küçükken az daha başıma geliyordu bisikletin frenine abanmıştım sonra dimdik oldu düşecektim ama yanımdaki kuzenim bisikletin arka tekerinden tutarak beni kurtardı.

• Beğen

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Çok geçmiş olsun, Jantlar telafi edilir ama yaralanmalar bazen kalıcı olur neyse ki siz ucuz atlatmışınız.

• Beğen

Cansın CANDAŞ

Aktif Üye
Tepki
405
Frenlerde hidrolik :) bu arada sert fren konusu açılmışken , hidrolik frenlerde özellikle ön fren çok hassastır MTB kullanıcıları dikkat.

• Beğen

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
hidrolik fren lerin hassaslığına hastayım bisikleti daha bi sexi gösteriyor insanın bisiklet süresi geliyor durduk yere ama çoook tehlikeli yumuşak olduğu için birden asılınca tehlikeli oluyor hele ön Fren Allahü teâlâ korusun çene parçalanır

• Beğen
Tepkiler: Nikola.gulucan

Murat PEKER

Daimi Üye
Tepki
125
Ön fren kullanımı düz yolda ve açık görüş alanında tercih edilmeli (ABS tadında), ani refleks gereken durumlarda (yola birinin atlaması vs.) durdurmak yerine ön tekerin kilitlenmesi ile yan yatırabilir. Islak zeminde özellikle hiç tavsiye etmem (iki kez yerde slalom yaptığım için).

• Beğen

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun boşver jantı mantı sana bir şey olmamışya. Birde bu kazadaki etkenin fren sisteminden kaynaklanmış olabileceği üzerinde durmak gerekiyor. Disk frenler pek bir albenili ve gösterişli dursada şahsen v freni tercih ederim. V frende jantı, janta verdiğiniz baskıyı, tehlikenin yakınlığını, inişe göre basma gücünü hissediyorsunuz, bisikletinizle nerdeyse bütünleşiyorsunuz.

• Beğen

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Ramazan Gürel

hocam geçmiş olsun da nedendir şu bisikletten size bir türlü hayır gelmedi ne zaman konunuzu görsem bisiklete bir şey oluyor.

geçendede ön frene birşey olmuştu sanırım öyle bir konu vardı.

neyse size bir şey olmasın geçmiş olsun....

• Beğen

bekirişgör

Aktif Üye
Tepki
21
Bisiklet
Scott
Bisikleti kendim topladım demiştin peki akort ayarları yapılmışmıydı. Jantın sadece senin yükünün binmesiyle yamulması zor kalitesiz de olsa. aklıma gelen bu oldu

Ramazan Gürel

Daimi Üye
Tepki
98
Bisiklet
Bianchi
yok bekir hiç ayar yapılmadı kutudan çıktı birleştirdim
5 ay kullandım bu hale geldi gerçi tamir ettirdim şuan harika durumda buda son resmi.
gerçi gidon sele borusu barendler bogaz hepsini karbon fsa set aldım onlar burda yok :D

(link)