Aynakoldan o efsane çıt sesi geliyor

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
seleyi ve tekerleri söküp baktım yine var ses.Görünür'de çarpan bir kablo da yok.Zincirim uzun ve pedallarım iyi değil.Yani bu pedalların zaten ses yaptığını söyleyen çok insan var.Sorun bunlardansa sıkıntı değil.Zaten spd pedal ve zincir alacağım.Vites geçişleri de eskisi kadar iyi değil zaten

Scudo

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
aynakol göbeği kirlenmiştir, temizlenip yağlandıktan sonra geçer.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Daha geçen 20 lira vermiştim ya.Korktuğum başıma gelmişti.Bisiklet kir içinde kalmıştı zaten tahmin etmiştim

Tepki
70
İsim
Oğuz
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Atala
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@girmasek aynakol gobek seti 60 tl derken aynakol + gobek mi. Aynakolgobegi mi anlayamadim

Tepki
60
İsim
Cem Tuna T.
Bisiklet
Diğer
aynı durumla karşı karşıya kaldım 1 ay boyunca. Sağ pedal ilerideyken, yatayla 45 derece açı yaptığında sabit çıt sesi geliyordu, hiç bir baskı uygulamadan en düşük viteste bile, aynakolu göbekten ayrılmayacak kadar gevşetip tazyiksiz su ile yıkayıp kurulamıştım. Yaklaşık üç aydır da ses almıyorum. Sebebini bilememiştim, ama yoğun bir kirlenmenin ardından başlamıştı, bu şekilde de bitti.
Belki kalıcı bir çözüm değildir ama en azından kasımdan beri ses almıyorum ^^

• Beğen

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
Benim bisiklette de var. Sol pedalın rulman yatağını bozmuş ve çok hafif boşluk var. O yüzden de her pedala abandığımda çıt diye ses geliyor bir kontrol edin bence

Cihan Saylıkoğlu

Aktif Üye
Tepki
107
İsim
Cihan Saylıkoğlu
Bisiklet
Scott
O çıt sesini 300 kmlik turun daha 30-40. kmsinde yaşamaya başladım. tüm tur boyunca kafaya taktım ve turdan da keyif alamadım. çok uğraştım bulabilmek adına, sonunda pedalları değiştirdim ve kurtuldum. Umarım basit bir problemdir.

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sokma mil aynakol benim cit sesi derdime care olmustu. Orta gobekin mil yataklarindan geliyor ses genelde .bu urunler bakimsiz oluyor ust modellerde. Yenisi ile degistirirseniz sorun ortadan kalkacaktir.

• Beğen
Tepki
19
İsim
Yılmaz V.
Bisiklet
Carraro
Benimde basima gelmisti, surus sirasinda her turda bir cit sesi geliyordu, dedim yakinda kirilir bu herhalde. Neyse gel zaman git zaman iyice sinir bozdu bu ses. Elle cevirdigimde sesten eser yok. Bisiklet yeniydi 1 ay falan bu sesle bindim. Sonra yine bir sabah fark ettim ki bu ses, sag ayakkabinin bagciginin uc kismindaki plastigin bisiklete carpmasi sonucu olusuyormus. :) ayakkabi bagciklarini hic cozmem o yuzden hep ayni kaldigindan ses surekli devam etmis. Saygilarimla.. ;)

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bu sesten ben de uzun zamandır şikayetçiyim. Pedallarım dan gelmiyor çünkü daha dün değiştirdim. Zincirden de değil. Sele borusu ya da arka göbek de değil. Özellikle eğimi fazla yokuşları çıkarken ses bir işkenceye dönüyor benim için. Ne yapılmalı arkadaşlar? Yeni göbek mi almalıyım acaba?
Bilgisine güvendiğim bisikletçiye götürdüm o da önce pedal dedi onları değiştik çözülmedi sonra zincir dedi iyice yağladı-zaten bakımını bir önceki gün yapmıştım- yine çözülmedi. Ne yapabilirim arkadaşlar?

ALİ@

Tech Support Technician
Tepki
163
İsim
Ali
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Peki Ali Bey, hiç orta göbeği kontrol ettirdiniz mi acaba ?

@AliÇimen

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@Ali Ağun Hocam kolların göbeğe olan bağlantısı kontrol edildi ancak göbek açılıp bakılmadı tabii uygun malzemem yok aslında ben de bakarım ama. Hep sorun başka yerde diye geçiştiriliyorum ancak çok canımı sıkmaya başladı.

ALİ@

Tech Support Technician
Tepki
163
İsim
Ali
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu şekilde bir problemle karşılaşmıştım ve problemin Hollowtech II orta göbekten olduğunu gördüm. Sizin göbek Hollowtech II olmak zorunda değil ama göbeği bir açıp kontrol etmenizde fayda var.

@AliÇimen

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@Ali Ağun Anladım hocam bu sefer direk göbek bakımı yaptırmak için gidecem. Ya da değiştirincem çekilmiyor bu ses.

Bilengen

Üye
Tepki
2
İsim
Renas Yıldırım
o ses aynakoldan gelmiyorum benimde basıma geldi bisikletin her tarafını söküp taktım o ses koltuktan geliyor yerinden cıkar hafif yagla ve iyice oturttur

• Beğen
Tepkiler: girmasek

ali baykal

Üye
Tepki
70
Bisiklet
Fuji
@AliÇimen
meşhur çıt sesi ve servisin buna meşhur cevabı:) göbeğe baktır. çıldırmam sonucu söküldü ve sorun orada çıktı:))

• Beğen
Tepkiler: ALİ@ ve AliÇimen

girmasek

Üye
Tepki
58
@Bilengen
Aynen. Selenin kelebek vidasını iyice sıkmak gerekiyor. Tam ben yazacaktım...