Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Aynakoldan çıkan ses

malesef pazar günü açık olmadıgı için götüremicem. galiba pazartesiye kaldı üretim hatası olabilir mi acaba bi şimdi cıkıp bakayım neler dönüyor bisiklette :D

Scudo
İlk defa Pazar günü açık olmayan bisikletçi duydum :D Gerçekten :) Bisikletçi esnaf pazar gününü iple çeker asıl o_O

bisikleti satın aldıgım yer hem satış hem servisini yapıyor :D

@aziz otkur sorununuz düzeldi mi? WD40 işe yaradı mı? Aynı sorun bende de var. Ancak durum biraz farklı. Ses sol pedaldan geliyor. Yüklendiğimde ses yapıyor. Bisikletçiye götürdüm göbekten geliyor dedi. Anlamadım gitti...

• Beğen
Tepkiler: Aykut kocaman
Ben bisikletimi yeni aldigimda bisiklet kirlendikce pedal hep ayni noktadayken cit cit diye ses geliyordu. Sonra zamanla gecti. Kum toz falan bu yuzden yapiyor sanirim.

@becis sorunum düzeldi hocam bisikletimde sıkıntı yok

NApacagmi bilmiyorum vites sistem komple XT. aynakol göbegi yaglanmiyor sanırım? neresini yaglamak.lazim yada gevsek vide falanmi var. Video izlermisiniz
Bendeki sorunu nasil çözeriz?
@becis sorunum düzeldi hocam bisikletimde sıkıntı yok
Nasil düzeldi? Ne yaptiniz
@aziz otkur sorununuz düzeldi mi? WD40 işe yaradı mı? Aynı sorun bende de var. Ancak durum biraz farklı. Ses sol pedaldan geliyor. Yüklendiğimde ses yapıyor. Bisikletçiye götürdüm göbekten geliyor dedi. Anlamadım gitti...
Aynen benimde sol.pedaldan geliyor youtube video yukledim aynisi galba

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de oldu. Bugün aylık bakımını yaptırdım. Bakımdan önce olmayan ses bakım sonrası başladı. Pedal çevirmeye başlayınca ayna tarafından gıcır gıcır ses geliyor. Çözümünüz tam olarak nedir?

@Aykut asil 7-8 ay önce buna benzer bir ses benim bisikletten de geliyordu. Bisikletten inip kadroya yüklenip ilerletmeye çalışırken bile geliyordu. Sonuç orta göbek gevşemiş, sıktırdım düzeldi. Sizin de belki orta göbek gevşemiş olabilir

@Aykut asil Sesin bir çok sebebi olabilir ama bana ilk hissettirdiği şey sesin pedaldan geldiği. Pedalı aynakola monte ederken dişleri greslenmiş miydi? Eğer yapılmadıysa oralara gres sürmek lazım.

@Aykut asil Sesin bir çok sebebi olabilir ama bana ilk hissettirdiği şey sesin pedaldan geldiği. Pedalı aynakola monte ederken dişleri greslenmiş miydi? Eğer yapılmadıysa oralara gres sürmek lazım.
Bu greslenmedi aynen ammana wd40 siktim bi deneyecem
@Aykut asil 7-8 ay önce buna benzer bir ses benim bisikletten de geliyordu. Bisikletten inip kadroya yüklenip ilerletmeye çalışırken bile geliyordu. Sonuç orta göbek gevşemiş, sıktırdım düzeldi. Sizin de belki orta göbek gevşemiş olabilir
Benim orta göbek yok galiba, boş orasi shimano xt sistem komple. Yaglama ws gerel yok dediler?

@Aykut asil wd40 kısa süreli işe yarar ama sorunun oradan olduğunu tespit ederseniz daha sonra gres sürmeniz daha iyi olur, uzun süre götürür

@ratm wd40ı sakın göbeklerde felan kullanmayın hatta bisikletde mümkünse kullanmayın göbeklerde gres var o yağı söküp atar wd40 hem balata spreyi hemde yağ denebilir

• Beğen
Tepkiler: ratm
Bu greslenmedi aynen ammana wd40 siktim bi deneyecem

Benim orta göbek yok galiba, boş orasi shimano xt sistem komple. Yaglama ws gerel yok dediler?
Orta göbek olmaz mı canım yine orta göbek var ama hollowtech göbek var :) Onlara dura ace gres yağ ile bakım yapmak gerekiyor. Shimano'nun önerisi o yönde. Pedaldan da gelebilir tabi bazen ezilen bir pedal bilyesi veya kurumuş bilyeler bu tarz seslere neden olabiliyor. Bunu tespit etmek için önce pedalı söküp yerine test için başka bir pedal takıp tekrar sürmek olacaktır.

Bende de aynı sorun var sol pedala yüklenince ses geliyor.

benim de göbekten bir ses geliyor

Bu ses öylesine kötü bi sestiki sanki bisiklet cok eskiymis gibi.. ayrica pedali Yağlayınca rahat dönüyor bisiklet akıcı oldu

Back