Aynakoldan çıkan ses

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
malesef pazar günü açık olmadıgı için götüremicem. galiba pazartesiye kaldı üretim hatası olabilir mi acaba bi şimdi cıkıp bakayım neler dönüyor bisiklette :D

Scudo

Melih Muratoğlu

Daimi Üye
Tepki
175
Bisiklet
Kron
İlk defa Pazar günü açık olmayan bisikletçi duydum :D Gerçekten :) Bisikletçi esnaf pazar gününü iple çeker asıl o_O

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
bisikleti satın aldıgım yer hem satış hem servisini yapıyor :D

Biltekin

Aktif Üye
Tepki
166
İsim
Biltekin KARAKAŞ
Bisiklet
Salcano
@aziz otkur sorununuz düzeldi mi? WD40 işe yaradı mı? Aynı sorun bende de var. Ancak durum biraz farklı. Ses sol pedaldan geliyor. Yüklendiğimde ses yapıyor. Bisikletçiye götürdüm göbekten geliyor dedi. Anlamadım gitti...

• Beğen
Tepkiler: Aykut asil

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
Ben bisikletimi yeni aldigimda bisiklet kirlendikce pedal hep ayni noktadayken cit cit diye ses geliyordu. Sonra zamanla gecti. Kum toz falan bu yuzden yapiyor sanirim.

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
@becis sorunum düzeldi hocam bisikletimde sıkıntı yok

Aykut asil

Aktif Üye
Tepki
83
Bisiklet
Mosso
NApacagmi bilmiyorum vites sistem komple XT. aynakol göbegi yaglanmiyor sanırım? neresini yaglamak.lazim yada gevsek vide falanmi var. Video izlermisiniz
Bendeki sorunu nasil çözeriz?
@becis sorunum düzeldi hocam bisikletimde sıkıntı yok
Nasil düzeldi? Ne yaptiniz
@aziz otkur sorununuz düzeldi mi? WD40 işe yaradı mı? Aynı sorun bende de var. Ancak durum biraz farklı. Ses sol pedaldan geliyor. Yüklendiğimde ses yapıyor. Bisikletçiye götürdüm göbekten geliyor dedi. Anlamadım gitti...
Aynen benimde sol.pedaldan geliyor youtube video yukledim aynisi galba

Son düzenleme:

ÆSir

Dora Otomotiv Yedek Parça
Tepki
1.547
İsim
Emre
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynı sorun bende de oldu. Bugün aylık bakımını yaptırdım. Bakımdan önce olmayan ses bakım sonrası başladı. Pedal çevirmeye başlayınca ayna tarafından gıcır gıcır ses geliyor. Çözümünüz tam olarak nedir?

Tepki
358
İsim
ferhat
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Aykut asil 7-8 ay önce buna benzer bir ses benim bisikletten de geliyordu. Bisikletten inip kadroya yüklenip ilerletmeye çalışırken bile geliyordu. Sonuç orta göbek gevşemiş, sıktırdım düzeldi. Sizin de belki orta göbek gevşemiş olabilir

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.860
İsim
Hakan Engin
@Aykut asil Sesin bir çok sebebi olabilir ama bana ilk hissettirdiği şey sesin pedaldan geldiği. Pedalı aynakola monte ederken dişleri greslenmiş miydi? Eğer yapılmadıysa oralara gres sürmek lazım.

Aykut asil

Aktif Üye
Tepki
83
Bisiklet
Mosso
@Aykut asil Sesin bir çok sebebi olabilir ama bana ilk hissettirdiği şey sesin pedaldan geldiği. Pedalı aynakola monte ederken dişleri greslenmiş miydi? Eğer yapılmadıysa oralara gres sürmek lazım.
Bu greslenmedi aynen ammana wd40 siktim bi deneyecem
@Aykut asil 7-8 ay önce buna benzer bir ses benim bisikletten de geliyordu. Bisikletten inip kadroya yüklenip ilerletmeye çalışırken bile geliyordu. Sonuç orta göbek gevşemiş, sıktırdım düzeldi. Sizin de belki orta göbek gevşemiş olabilir
Benim orta göbek yok galiba, boş orasi shimano xt sistem komple. Yaglama ws gerel yok dediler?

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.860
İsim
Hakan Engin
@Aykut asil wd40 kısa süreli işe yarar ama sorunun oradan olduğunu tespit ederseniz daha sonra gres sürmeniz daha iyi olur, uzun süre götürür

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ratm wd40ı sakın göbeklerde felan kullanmayın hatta bisikletde mümkünse kullanmayın göbeklerde gres var o yağı söküp atar wd40 hem balata spreyi hemde yağ denebilir

• Beğen
Tepkiler: ratm

OB_Tolga

Aktif Üye
Tepki
311
İsim
Tolga
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bu greslenmedi aynen ammana wd40 siktim bi deneyecem

Benim orta göbek yok galiba, boş orasi shimano xt sistem komple. Yaglama ws gerel yok dediler?
Orta göbek olmaz mı canım yine orta göbek var ama hollowtech göbek var :) Onlara dura ace gres yağ ile bakım yapmak gerekiyor. Shimano'nun önerisi o yönde. Pedaldan da gelebilir tabi bazen ezilen bir pedal bilyesi veya kurumuş bilyeler bu tarz seslere neden olabiliyor. Bunu tespit etmek için önce pedalı söküp yerine test için başka bir pedal takıp tekrar sürmek olacaktır.

Kadıköylü

Aktif Üye
Tepki
69
İsim
Soner
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende de aynı sorun var sol pedala yüklenince ses geliyor.

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
benim de göbekten bir ses geliyor

Aykut asil

Aktif Üye
Tepki
83
Bisiklet
Mosso
Bu ses öylesine kötü bi sestiki sanki bisiklet cok eskiymis gibi.. ayrica pedali Yağlayınca rahat dönüyor bisiklet akıcı oldu