Aynakol, ruble, aktarıcı vites tertibatı

emrdrskn

Üye
Tepki
6
İsim
emre duruşkan
Bisiklet
Salcano
Aynakol 42t/32t/22t krank kol uzunluğu 172. Ruble 28t/14t vitesler toplami 3x7:21 vites bu seti shimano deore xt trek fcm 780 48t/36t/26t ruble deore xt 11/32 10 lu kaset olmak sistemi değiştirebilirmiyim uygun olmayan parçalar vb.varsa yorumlarinizi bekliyorum.

Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
10 lu sisteme geçmek için vites kolu ,ruble, zincir ,arka aktarıcı değiştirmen lazım ve elindeki arka jant göbeğine 10 lu ruble uyacakmı oda var :) masraflı bi işe giriceksin profil resmindeki sanırsam bisikletin ng650 ? bence bu bisiklete xt set koymayın yazık olur

emrdrskn

Üye
Tepki
6
İsim
emre duruşkan
Bisiklet
Salcano
Melih çolak bey hangi anlamda yazik olur

emrdrskn

Üye
Tepki
6
İsim
emre duruşkan
Bisiklet
Salcano
Anladim tahmin etmiştimzaman içersinde bisikleti baştan toplamayi düşünüyorum,boş bir kadro mtb kadro karbon alip işe başliycam.bu arada ng 650 nin ön değiştirici hariç her parçasi şikir şikir çalisiyor,bana cokta konforlu geliyor,ağir yapisi olmasa çok kullanişli gibi,performansindan memnunum diyebilirim eğer bakimlari itina ile yapilirsa uzun yillar götürür kanimca.ÇOKTA KÖTÜ DEĞİL mekih bey

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@emrdrskn kullanım alanına göre değişir eğerki sadece asfaltta ve hırpalamadan sürersen tabikide sorunsuz şekilde kullanırsın ama ağır arazi koşullarında zorlarsan çamur,toz,toprak girip çıkarsan elinde patlar o vites sistemi :)

emrdrskn

Üye
Tepki
6
İsim
emre duruşkan
Bisiklet
Salcano
Size katiliyorum.birde lastikler 2.20 bergamadan sahile dikili kasabasina gidip geliyorum toplamda 60 km oluyo,lastiklerin dişleri çok fazla olduğundan yoruculuk artiyo,yakin zamanda schwalbenin uygun modeliyle değiştiricem,sizin bisikletiniz nasil donanim olarak memnunmusunuz? Kullanim alaniniz nedir ? Merak ettim

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Ayrica sunuda söylemek gerekirse, 48li yaprak trekking Bikelerde kullanilir. MTB'ye uygunu bence 40/42 disli olani. Hatdaha ön aktaricilar MTB ve Trekkingde biribirine benzesede ayni degillerdir.
Ayrintilari ile ilgilenip ögrenmek isterseniz yazarim.

emrdrskn

Üye
Tepki
6
İsim
emre duruşkan
Bisiklet
Salcano
Murat cömez bey 48 yerine 42 ni uygun olur ? 48 ebat olarakmi uymuyo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@emrdrskn asfalt için yol lastiği alın bir nebze rahatlarsınız. benim bisiklette Sram X0 var memnunum dağlık alanlarda gezerim ben rampalar , toprak yollar vs :)

emrdrskn

Üye
Tepki
6
İsim
emre duruşkan
Bisiklet
Salcano
Ben izmir bergamada yasiyorum şehir unesco dünya mirasi kategorisinde tamamen eski parça döşeme taşlarla kapli yollari,yol lastiği alirsam döşemede sikinti yaşarmiyim bilmiyorum,fakat araştirdim yari yol yari arazi uygun olanlardan alicam

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@emrdrskn
En basiti 48 disli yaprak büyük oldugu icin arazide engellere takilma olanagi var.

emrdrskn

Üye
Tepki
6
İsim
emre duruşkan
Bisiklet
Salcano
Murat cömez doğru söylüyosunuz ama daha fazla hiz için düz yollarda kullanilabilirse diye düşünmüştüm.