Aydos Mountain Bike Park

Tepki
147
meraba arkadaslar ben selim, foruma yeni üye oldum, İstanbul erenköydeyim.
Aydos Mountain Bike Park olayına gelirsek ben ve bir kaç arkadasım birleşerek Aydosun işletmecisinden izin alıp bir proje hazırladık ve hayata gecirdik. En ufak bir maddi kazanc saglamayı düşünmedik kendi aramızda birleşip dozer kiraladık, kazma kürek aldık ugrastık ve Türkiyenin tek slopestyle mtb parkurunu hazırladık.750metre uzunlugundaki parkurumuzda toplam 9 adet çeşitli yuksekliklerde rampa ve 4 adet wall ride inşa ettik. Bununla beraber 4 adet çeşitli uzunlukta 1.5 kmden 3 kmye kadar downhill parkurları cıkardık.tabiki teleferik vs yok malesef:( slopestyle parkuruna yürüyerek çıkış 15dk sürüyor. downhill parkurlarının yürüyerek çıkışı 45-50dk arabaynan yaklasık 15dk.
butun detaylar videolar ve fotolar feysbuk sayfamızda mevcut.
(link)
[FV]http://www.*************/pages/Aydos-Mountain-Bike-Park/120553978009237[/FV]

Scudo

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
sizinde aklınızdadır kesin ama yinede belirteyim, air rampasını tam olarak göremedim fakat anlaşıldığı kadarıyla düz şekilde yapılmış rampalar, onlara biraz daha kavis verip karşısınada iniş rampası kurulursa en azından slopestyleın gerektirdiği şekilde sürüş yapılabilir, yani havada hareketler denenebilir,

ayrıca rampa miktarı yeterince arttıktan sonra alan işletmeye çevrilebilir aslında, güvenlik ve profesyonellik açısından çok yararlı olur ;)

• Beğen
Tepkiler: samet yoruk
Tepki
147
rampaların iki tanesine iniş yaptık digerleri hep tepenin dogal inişi, evet dogru diyorsun bizde o sekilde geliştirmeyi dusunuyoruz fakat 4 kişiyiz sadece ve sende biliyosundurki bu kadar az adamla parkuru daha ciddi hazırlamamız cok zor. ilgilenen destek cıkan eline kazma kurek alıp calıscak insanlar cıkarsa bu parkurları dahada geliştirebiliriz.

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
@selimmerdan

çalışacak adam mutlaka çıkar, oraya sürmek için giden adam alıcak eline kazmayı küreği parkura katkıda bulunacak öyle sürecek. en azından olması gereken budur.

bi yerden başlanmış, devamında büyükşehir belediyesine, çevre ve orman müdürlüğüne başvurularda bulunup parkur yapımına yardımcı olacak araçlar ve parkurun korunması için destekler istenmeli, yoksa özellikle yaz ayları piknikçi haklımız orayı mesken tutar, zarar verirler. okulumun bitmesiyle birlikte rahatladığım için yaza doğru hem parkuru denemek hemde destekte bulunmak için istanbula gelebilirim.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Helal olsun :D olurda İstanbul'a yolum düşerse mutlaka ziyaret ederim :D

Tepki
38
ben yeni baslayan biri olarak gerçekten çok beğendim emeğinize sağlık kutluyorum sizleri. fakat aydos ne tarafta acaba pek bilmiyorumda buraları:)?

Tepki
147
Aydos ormanı istanbulun en yüksek noktası, anadolu yakası kartalda. arabasız en kolay ulaşım trenle, kartal duragından indikten sonra 5-6 km.
belirledigimiz parkurlarımız bunlar. kış bittikten sonra hep beraber guzel bi calısma içerisine girip bir kac wall ve rampa daha ile red bullunda destegiyle Aydos Downhill Yarışı düzenlemeyi planlıyoruz.
(link)

Tayyip.Öztürk

Daimi Üye
Tepki
22
Merhabalar ben Tayyip. Sultanbeyli'de oturuyorum, aydos hemen üstümüzde kalıyor hatta bayağı bir gezmiş tosmuşluğumuz vardır. :) Ama parkurun yerini çözemedim Aydos gölünün veya kalesinin ne tarafında kalıyor acaba? Downhill'i çok seviyorum. Bir kaç arkadaşım daha var. Yazın destek olmak isteriz...

Tepki
147
map üzerine işaretledigim slopestyle rampalar ugur mumcu tarafında dolmusların son duragı kapısı yani 5 numaralı kapıdan giriyosunuz bayrak direginin oldugu tepe, downhill parkurları keçi tepesinden kulenin onünden başlıyor.. evet destek ve fikirlerinizi bekliyoruz amacımız hem kendimizi hemde downhill sporunu geliştirmek, yaygınlaştırmak.

• Beğen
Tepkiler: Osman Şen

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Ben destek ve fikirlerimi sunacam sonuna kadar ama az bir süre kaldı.2 ay sonra tekrardan aranızdayım.:in:

canelmas

Üye
Tepki
249
İsim
can elmas
Bisiklet
Scott
Arkadaşları tebrik ediyorum, nefis bir iş yapmışlar. Ben de downhill için bir kask ve kıyafet alınca denemek isterim bu inişleri. Web bağlantıları niye sansürlenmiş acaba?

Tepki
38
ya ben bu downhille iyice heveslendim emeğinize sağlık hakikaten süper aydos. benim f5 le gelsem pek uygun olmaz heralde:D ?

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Parkuru da görmek isteriz dedik ama parkurla ilgili detaylar burada mevcutmuş. :) İş yerinde facebook engelli ama eve gidince mutlaka bakarım. Down hill yapıyorsan, çıkış olmayacak boyuna sallıcasın. :) :) Nere de o hazır lokma? Arabası olan için vardır tabi..Elinize sağlık.