Ayakkabı kılıfı

Rhodiumm

Forum Demirbaşı
Tepki
2.325
İsim
Ayberg
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Scudo

bkcihan

Üye
Tepki
30
İsim
Armağan
Bisiklet
Bisan
Hocam çok iyiymiş bu aslında :D Ayak kontrolünü biraz hantallaştırabilir ama olsun.

• Beğen
Tepkiler: Bisiklet şoförü

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Ben mesai arasında gidip Bim'e bakacağım. İnşallah üründen kalmıştır. Keşke daha önce görseymişim konuyu ! Bana da kılıf lazımdı ebay'dan felan bakıyorum aliexpress ten bakıyorum fiyatlar uçuk ! iyi birşey hakatten de 250-300 tl civarında. Bimden temin edebilirsem iyi olacak.
Haber vereceğim bulabilirsem :) Bulamazsam hac malzemeleri satışı yapan yerlere bakacağım :)
Saygılarımla.

40 numara ayakkabi için large mi almam gerek acaba

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@İbrahim Aslanhan

Bence XL alın. @Özcan. 41 numara için XL kullanmıştı ve zor geçirdiğinden bahsetmişti.

• Beğen
Tepkiler: Özcan

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Bugün Decathlon'a gittim özellikle baktım. 2 model var, biri 69 lira diğeri 119 lira.
69 Lira olan daha yumuşak ve normal incelikle. 119 lira olan ise biraz daha sert ve daha çok plastik ayakkabı gibi daha kalın. Her ikisi de su geçirmez malzeme.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Abdülkadir Ergin

Merhaba. Benim mtb ayakkabsısının fotoğrafını paylaşıyorum. Çok kaba bir ayakkabı değil. Ayakkabı numarası 40. Ama işte kılıf içinde iken cırt cırtları nasıl açıp kapayacağım o sıkıntı ! Bu arada 2 tane bim'e uğradım sadece 1inde small kalmıştı başka bimlere de bakacağım yarın. Bulamazsam aynı markadan internetten alacağım.
mtb.jpg

Large alırsam bir de ayakkabı içine girmez ise o zaman sıkıntı. XL alırsam rahat girerse daha iyi olacak gibi. Siz kullananların da yorum ve görüşlerini bekliyorum arkadaşlar.

Dosyalar

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@İbrahim Aslanhan aksine gayet kaba bir ayakkabı. XL'den aşağısı kurtarmaz. Önce ayakkabıyı ayağınıza giyip sonra ayakkabı ucundan geriye doğru kıvırarak giymeniz gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Özcan.

Cevap için teşekkür ediyorum. O zaman XL alacağım. Dikiş yerlerine de mum sürüp saç kurutma makinesi ile yakacağım. Alt tarafını da bir terzide yırttırıp dikiş makinesi ile kenarlarını diktireceğim. Bir de alt tabanın arka kısmını kestirip diktirtirim. O zaman herşey hallolur inşallah. Dediklerimi gerçekleştirirsem paylaşımda bulunacağım !
Saygılarımla.

• Beğen
Tepkiler: Özcan

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@İbrahim Aslanhan

Yalnız o kadar masraf ve emek harcayacaksan direkt decathlondan hazır kılıf da alabilirsin:

69.99 TL: (link)

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2-3 tane BİM'e bakıp hiçbirinde bulamayınca, üstüne Kapalı Çarşı'da Hac malzemecisi de 50 lira fiyat çekince C.tesi günü linkte ki ürünü sipariş ettim, 3-4 lira fazla vermiş oldum ama ayaklar rahat etsin de :D
(link)
Kullandığım ayakkabı Giro Carbide 44 numara MTB ayakkabısı, 2XL modeli sipariş ettim.Aldıktan sonra arkaya fermuar dikmek farz oldu bu yorumlardan sonra :koptum:

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim 43 numara mtb ayakkabıya XXL termal mes aldım çok zorlandım ayakkabıya geçirirken altını kal yerlerinden kesmiştim ancal ilk sürüşümde kestiğim yerler daha da büyüdü kesilen yerlere makina ovarlok falan çekmek gerekiyor dağılmadın diyr. Özcan ile -2 de sürdük ayaklarım sabak ilk saatlerde çok hafif üşüdü sonra ısındı iş gördü altını da iyi kesmek ve makine çekmek gerekecek.
20181211_222006.jpg 20181211_222022.jpg

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sadi imren

Oo hocam bayağı yıpranma var. Overlok şart ama normal makine ile çalışılmaz bu haliyle. Ayakkabıcıların makineleri daha uygun bu formdaki dikişe.

sadi imren

Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@sadi imren , kestiğin yerleri ayakkabıcı tamircisi dikiş makinesinde veya terzi makinesinde diktirmeden kullanman hata olmuş ! Keşke diktirip kullansaymışın ! Neyse olan olmuş ! Deneye yanıla artık !
Bakalım ben de alıp yapacam bir şeyler !
Saygılarımla.

• Beğen
Tepkiler: sadi imren

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@C.Koc

Ürün gelirse su testi yapıp bilgi verirseniz sevinirim .
Saygılarımla.

• Beğen
Tepkiler: C.Koc

sadi imren

Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@C.Koc yukarıdaki yazılan mesajlarda vardı mum sürme olayı, fermuar kısmına uygulayabilirsin ayrıca linkini attığın mesden ben 1 tane sipariş verebilirim senin mesler gelince kaç numara ayakkabıya kaç numara mes aldın yazabilir misin.

• Beğen
Tepkiler: C.Koc