avrupa yakasına en iyi aktivite nedir?

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
değerli arkadaşlar,

bu gün yeni bisikletimle ilk defa yola çıktım :) bu sevinilecek taraf olabilir.
ancak ilk çıkış günümde foto çekip siteye koyacağım dememe rağmen bunu moralsizlikten başaramadım :(:(

bunun için çeşitli sebepler şöyle;

1. trafikte geriye bakmaktan bisiklet kullanamıyorum. arabalar üzerimden geçecekmiş gibi hissetmekten konsantre bile olamadım.
2. sürekli yokuş iniş ve çıkış, bunları kontrol etmekten yolu vb dinamikleri kontrol etmeme izin vermedi
3. ayna almıştım ama ne amortisörün solunda, ne de gidonda takmama rağmen kullanamadım.
4. yeni ameliyat oldum. biriyle çarpışmaktan korkuyorum.

bu durumda, bisikleti fulya da olan, trafikten korkan birine nasıl bir route önerirsiniz?
nasıl turlar benim gibileri kurtarır?
boş arazileri ne yolla gidiliyor? illaki arabam mı olması lazım?

acil önerilerini bekliyorum

görüşmek üzere...

Scudo

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
ok. öneri için teşekkürler.

ancak bisikleti oraya minibüs ile mi götüreyim?

evrenolb

Aktif Üye
Tepki
71
Merhaba,

Sanırım Ginger Fergus'un eşisiniz. Ona da yazmıştım; Pazar sabahı erken (7:30-8:00) de çıkarsanız boğazda pek trafik olmaz. Yıldız güzel ama oldukça diktir belki daha sonra; geçenlerde biri düz rahat bir yer olarak Emirgan Korusunu önerdi ama ben şahsen hiç orada binmedim.

Ailece iyi binişler
Bulent

• Beğen
Tepkiler: Banu B.

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
tek benim de önerebileceğim fulyadan sabah erken çıkmanız en azından trafik olayına alışıncaya kadar ve ameliyatınızın iyileşme sürecine kadar bu gerekli.Eşinizle birlikte belgrat yapabilirsiniz sahilden,yokuş yok fazla bir efor sarfiyatı yapmadan istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz düşüncesindeyim....:)

• Beğen

AramTabar

Üye
Tepki
20
@cobike

Merhabalar benim size önerim;
Hernerde bisiklete biniyorsanız, Trafiğe çıktığınız zaman mümkün olduğu kadar trafikle bir bütün olun.Bu nasıl olacak diyeceksiniz!!! Siz eğer ayna yerine veya arkanıza dönup bakmaktansa önünüze bakmayı öneririm. Çünkü siz ne kadar aynaya baktıkça veya arkanıza dönüp baktıkça hep araçların üzerinize gelecek gibi olurlar. Zaten sizin yanınızdan geçen araçların kendinize yeterinceye kadar yakın geçtiklerini görüyorsunuz. Buna aldırış etmeden yola sizin cesaretlen devam etmeniz gerekiyor. Eğer siz bunu başara biliyorsanız, her yerde bisiklete güvence ile binebilirsiniz.

• Beğen

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
münübüs hatlarında herkes dikkat etmeli bence her şeyden önce,aniden durmalar yada sinyalsiz ani çıkışlar yapıyorlar.kaç sefer yoldan çıkmak yada kaldırıma yaslanmak zorunda kaldığımı hatırlamıyorum.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Merhaba Size hararetle maçka parkını öneririm, bisiklet için gayet sakin rahat bir yer, yıldız parkı kadar dik değil... Beşiktaştan 3-5 km kadar sanırım...

• Beğen

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
@evrenolb

yorumunuz birlikte okumuştuk .çok sağolun.:) ancak fulyanın alt caddesindeki trafiğe bile dayanamayan ben nasıl yaparım bimiyorum. ama tenha zamanda yol deneyeceğim kesin.

çok teşekkürler, hem önerileriniz için.:)

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
@hızlı

öneri için teşekkür. ancak sahilden _yani bu tek şerit yollarda daha panik olduğumu düşünürsem zor gibi bana. ancak belgrata kadar uçuş, sonrası bisiklet süper fikir.

teşekkürler...

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
@AramTabar

merhaba,

önerilerini dikkatle okudum. çoğuna yürekten katılıyorum.:) ancak bisikletle trafiğin bir parçası olmam gerektiğine, eşim de sen kendi yoluna bak dediğinde hak veriyorum. araçlar dibimden sıyırınca korkudan verdiğim hakları geri alıyorum. burası amsterdam gibi olsa anlayacağım. araç kullananlar yolun bir yerinde varlığımız kabuk etse süper olacak. ancak kmlerce sonra belki karşılarına çıkan bir müzdarip için frene basmaya bile yeltenmiyorlar.
bir de çarparlarsa fırlayacak olan ben olduğum için korkum katlanıyor. Minibüslere dikkat konusuna da % 100 katılmak zorundayım çünkü ben normal aracımla bile onlarla mücadele edemedim :(

önerilerini en azında yoğun olmayan tarafiğe çıktığımda değerlendireceğim.

emeğiniz ve açıklamalarınız için çok mersi:)

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
@Hakan Yazman

çok sağol. orası benim de aklıma gelmedi değil. hatta dün yaptığım yolculuğu tamamlayabilseydim oraya da gideriz demiştim ama oraya bile varamadım :(

çok teşekkürler fikir için :)

SECO 34

Aktif Üye
Tepki
89
@cobike

tren daha iyi ;) hem rahatlıkla alıyorlar bisikleti vazla sorun çıkarmıyorlar hata hiç çıkarmıyorlar ya da sahil yolundan gidebiliriniz çünkü o kadar tehlikeli değil ;)

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
@SECO 34

ok. öneriyi dikkate alacağım. teşekkürler...

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
cobike.. trafiğe alışman lazım.. yolun sağından gidersen pek bir problem yaşamazsın..

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@cobike

Merhaba aslında beşiktaşa kadar gelebiliyorsanız işiniz çok kolay zira beşiktaştan (akaretler sapağı, şampiyon kokoreç) itibaren maçka parkına kadar %100 kaldırımdan gidilebiliyor, ben tecrübeli olmama rağmen 10 senedir beşiktaş-kabataş arasını hep kaldırımdan giderim, bunun nedeni ise kaldırım çok geniş, yaya az ve caddede arabalar çok yakından süratli geçiyor o kısımda.

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
@Hakan Yazman

doğru:)
dediğim gibi araçalrdan korkmama çağre bu sanırım:9 bir süre böyle amatör yollardan idare edeceğim artık:) bisikletim çok hoş yatıyormuş. bir trek 4300 ün bunu haketmediğine eminim:(

çok sağol hakan...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Rica ederim ek olarak herhangi bir yere taksiyle de götürebilirsiniz sanıyorum bazı uzak olmayan mesafelere, taksici biraz garipser belki ama olsun :) ...