avrupa yakası çarşamba turları

ümit_levent

Forum Demirbaşı
Tepki
414
evet arkadaşlar anadolu yakasındaki arkadaşlarımız gibi bizlerde bir çarşamba turları düzenleyelim diyorum ne dersiniz avrupa yakasında oturan arkadaşlardan cevap bekliyorum
SAYGILARIMLA
ÜMİT İLKAY LEVENT
MSN adresi umit_ilkay_levent@hotmail.com

Scudo
Tepki
2
ne desem ki... açıkçası avrupa yakasında böyle turlar düzenlenmesini en çok isteyenlerden biriyim... ancak hepimiz biliyoruz ki anadolu yakasındaki gibi bir biziklet yolumuz yok maalesef... karşıdaki grup gece farlarını açıp bisiklet yolundan güvenle gidiyor... ancak aynı olayın avrupa yakasında sahilde yapılması demek bisim trafikte gitmemiz anlamına geliyor... gündüz bile olağanüstü tehlikeli olan trafikte gece daha az farkedilebileceğimiz bir ortamda sanki biraz tehlikeli olur... yayaların gittiği yerden gidelim derseniz de o zaman da yayalarla çok problem yaşanır... ama çok yavaş bi tempoda olabilir ancak...

ümit_levent

Forum Demirbaşı
Tepki
414
oguz arkadaşım haklı bence inşallah en kısa zamandada avrupa yakasına bisiklet yoları yapılır

hcyoldas

Daimi Üye
Tepki
130
Selam arkadaşlar.Belki de bu bisiklet yollarının yapımı için tüm avrupa yakası bikletçileri ile ortak bi dilekçe yazıp BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYONU na verirsek belki yolların yapımını biraz daha hızlandırabiliriz diye düşünüyorum.Acaba doğrumu düşünüyorum. ?

hcyoldas

Daimi Üye
Tepki
130
Selam arkadaşlar.Bu turlar konusunda OĞUZ KAĞAN ASLAN arkadaşımızla msn de konuşduk birazda.
Diyoruz ki Avrupa yakasındaki bütün semtler için en uygun ortak nakta BAKIRKÖY/Özgürlük Meydanı olabilir.Burada buluşdukdan sonra şeçenek oluşturduk.

1.Şeçenek = Bkırköy Sahil yolundan YEŞİLYURT/YEŞİLKÖY/FLORYA ATATÜRK ORMANI.Ormanda moladan sonra aynı parkurdan geri düönüş.
Ama biz bu parkurun kısa olduğu düşüncesindeyiz.Onun için ikinci seçenek bize daha uygun göründü.İkinci seçenekde de buluşma noktası yine BAKIRKÖY/ÖZGÜRLÜK MEYDANı

2.Seçenek = Bkırköy Sahil yolundan haraketle NON-STOP EMİNÖNÜ oradanda SULTANAHMET meydanına çıkıyoruz.Yine mola veriyoruz.Sonra aynı parkurdan dönüş.

Biz böle bişey yapmaya çalışdık OĞUZ KAĞAN ASLAN kardeşimizle.İsterseniz bu proje yi hayata geçirelim derim ben.Farklı seçenekler de varsa herkes sölesin.Ona göre ortak bi karar alalım ve başlayalım.

Olmazsa karar almak ve de tanışmak amaçlı yine ortak bi yerde buluşalım.Hiç olmazsa yüzyüze görüşmüş oluruz.Herkese iyi pedallar.

ümit_levent

Forum Demirbaşı
Tepki
414
olabilir arkadaşlar ben senlerde oturuyorum ama g.o.paşada çalışıyorum ortak noktalarda hep beraber buluşuruz ben işten akşamları saat 18:30 da çıkmış oluyorum birazdaha toplandıgımızda tura çıkış saatlerimiz ve buluşma noktalarını belirleye biliriz

ümit_levent

Forum Demirbaşı
Tepki
414
kusura bakmayın unutum yazmayı bisiklet yolu için en iyisi bir bu işi bilen büyüklerimizede danışalım anadolu yakasında var avrupa yakasındada neden olmasınki hem sahilimizde uzun bizler içinde çok ama çok iyi olur negerekirse elimden geldigi kadar yapmaya çalışırım evet avrupa yakasındaki arkadaşlar fikirlerinizi bekliyoruz.

msn : umit_ilkay_levent@hotmail.com

ümit_levent

Forum Demirbaşı
Tepki
414
kimsenin ilgisini çekmedi gailba bu iş yatımı acaba nedersiniz oguz ve hcyoldas

Tepki
0
ya böyle bişeyi yapalım mutlaka ben perşembe gelecem cuma yada cumartesi özgürlük meydanında buluşup sultanahmete gidelim lütfen arkadaşlar nerede bisikletçi dayanışması hadi hadi avrupa yakasındada bisiklet yolları istiyoruz daha rahat gezmek istiyoruz

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Ben avrupa yakasında tur düzenledim, üstelik cumartesi ve saat 10 gibi erken olmayan bir saatte kimse gelmedi :eek: , 3 kişi geldi 3ümüzde anadolu yakasındandık. Bisiklete binmek isteyen zaten biniyor, illa ki organizasyon gerekmez, cepten veya netten konuşarak bile buluşulabiliyor, anadolu yakasında turların bu kadar düzenli olmasının nedeni de bu olsa gerek.. ;)

muamyildiz

Daimi Üye
Tepki
412
ergüncüm, tur düzenlemek çok keyifli de olabiliryor, moral bozucu da, seninki ikinci kısma girmiş sanırım. ama ctesi günü çoğu kişi yarım gün çalışıyor, akşam olabilirdi, o bile pazar kadar çok kişi toplamazdı bence. hem 10 geç bir saat başlangıç için, bir de konuştuğum arkadaşlardan hep aynı tepki geldi, tempo çook yavaş diye. avrupa nın genel gezi temposu(en azından benim tanıştığım arkadaşların) biraz yüksek sanırım anadoluya kıyasla, bu nedenden gezine katılmaya soguk bakan 4-5 kişi biliyorum. bir dahaki sefere daha ii saatler ve daha ii ortalamalarla inşallah görüşürüz.

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Moral bozucu tarafını anlayamadım?, ayrıca yüksek ortalama gibi bir düşüncem hiç olmadı, gezi temposu 15-20 arasıdır ki bizim tempomuz sahilde 25 civarıydı, bunun nedeni de herkesin o tempoyu yapabilecek kondisyonda olmasıydı, daha yavaş binen olsaydı tempo düşecekti, zaten ben bunu gezi duyurusunda da yazmıştım. Biz planda olmayan birşey yaptık ve belgrad ormanına gittik, toplam çıkışlar 20km ye yakın!, ortalamayı düşüren bu oldu, yine de ben bundan hızlı gidebilirim diyenler varsa zaten o gezi olmaz yarış olurdu. Ayrıca 10 uygun bir saat, biz anadolu yakasından geliyoruz, sizden en az 2 saat önce kalkmamız gerekiyor, neyse konuyu uzatmaya gerek yok, biz güzel bir gezi yaptık ve memnunuz.

Not: Daha hızlı bir şekilde daha erken buluşup Beşiktaş Sarıyer turu yapsaydık, Sarıyerde oturup birşeyler bile yemiş olsaydık, o tur 11den önce biterdi. Sarıyer Beşiktaştan 23km, 25ort ile 1saat sürer, 1saatte geliş, bunu yapan yok mu? var tabi ki ama bizimki böyle bir tur değildi.

• Beğen
Tepkiler: Turhan Evci

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
abi bu hafta sonu özgürlük meydanında buluşalım..bence de c.tesi yarın gün çalışan arkadaşlarımız var. pazar günü en doğru şeçim olabilir..haydii avrupa hareketlen biraz...:)

hcyoldas

Daimi Üye
Tepki
130
Evet arkadaşlar bencede pazar günü olsun.Bende cumartesi yarım değil tam gün çalışıyorum.Pazar günü erken bi saatde buluşalım.Düzenliycek arkadaş kimse herkesin msn adreslerini lasın ve 1 gün önceden haber versin.Ben bizim ekibide getiririm.Ortalama olarak 4-veya 5 kişi biz oluruz.Yada 6.

Bide bizim düzünli olarak pazar günleri yaptığımız Florya turumuz var.Bundan sonra gideceğimiz zaman onu burdan yazacağım.Sabah Saat 04:30 veya 05:00 da buluşuyoruz ve Florya/Atatürk ormanına gidiyoruz.Anlaşmalı olduğumuz bi fırınımız var.Bizim için saat 04:30 da poğaça yapıyo.Sayısını akşamdan bildiriyoruz ona.Saolsun hiç kırmıyo bizi.Sonra gidiyoruz ormana .Devamlı oturduğumuz bi masamız var.Kahvaltımzı yapıyoruz.Sohbet muhabbet biraz koşu biraz kros,top oynuyoruz.Ve çoğu zaman ben okey takımlarını da getiriyorum ben.Bide okey patlatıp Öğlenden sonra veya akşam geri dönüyoruz.Artık sizleride aramızda görürüz inşallah.Gtimeden önce mutlaka burdan duyurucam onu.

Lay Lay Lom

Aktif Üye
Tepki
42
Merhaba avrupalı arkadaşlar,

Pazar günleri Bakırköy Metin Bisiklet önünden saat 9:30 da hareket edilerek avcılar sahile kadar pedal çevrilip sahilde kakara kikiri makara ve denge yarışı gibi yarışlar yapılarak hoş vakit geçiriliyor.

İki haftadır yapılıyor bu tur, katılmak isteyenlere duyrulur.

Metin Bisiklet Telefon No: ( 0212 ) 660 2604

Adres:Zeytinlik Mah. Ebuzziya Cad. Pancar Sok. 35/A Bakırköy

Bakırköy sahilde BP istasyonu var onun tam karşısndaki sokak.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
demet abla 9:30 biraz geç değil mi? bende 7 yada 8 iyidir...Hcyoldas istersen 4:30 gibi buluşuyoruz.bari bi sabah namazı kılın ya:D abi ne zorun var 5'te aslında ormana kaç km var bilmem.tepmonuzuda bilmem ama ben eüyp'ten bakırköy'ye gelmem için 3 gibi evden çıkmam lazım...yanı insaf yaa..bu arada bu akşam dönüyoruz demişsin akşam kaçta bakırköy'de oluyorsunuz..biraz ayrıntılır mısın?

havkimey

Üye
Tepki
2
bu pazar bakırköydeydim yeni bir bisikletim olduğundan ve bu enerjimi dışavurum isteğimden dolayı yapılan turları internette araştırıyorum (ama daha bir sonuca ulaşamadım) ve çecvremdekilerede soruyorum tesadüf bakırköyde metin bilgisayara düştü yolum sordum her pazar saat 9:30 da hareket ediyolarmış sormadım hep aynı güzergahmı ama nereye gittiklerini sorduğumda bakırköy sahilden avcılar sahlie ve geri dönüşmüş... inşallah önümüzdeki hafta katılıcam...

hcyoldas

Daimi Üye
Tepki
130
Sna tüm ayrıntıları vereyim.Çağatay kardeşim.Biz Yenibosna/Emre Bisiket Ekibi olarak 7 kişiyiz.Tabiki Artı-eksilerimiz oluyo_Ormanla aramızı Km olarak ölçmedim ama enfazla 8-10 km bişeydir sanırsam.Tempomuz 25-30 arası genel olarak.Erken kakmakdaki amacımız hem yollar bomboş (aşırı özgür gidebiliyosun) hemde güneşin doğuşunu görebilmek.Sabah güneş doğarken orman kokusunu ve güzelliği hayal edilemeyecek kadar güzel.(Ayrıca namaz kılanlarda oluyo tabiki.)Ya bide bizde bu erken kalkmak alışkanlık oldu biraz.Yani ben 7 den sonra yola çıktığımızı hatırlmıyorum.Akşam dönüşleri belli olmuyo.Herkesi iş durumuna göre orda ayarlıyoruz.Bazen 14,30 - 15,00 gibi bazende 17,00 -18,00 giibi çıkıyoruz.Sahil yolundan Yeşilköy/Yeşilyurt ve bakırköy sahil yapıp Yenibosnaya geri dönüyoruz.Müsait olduğun bi gün senide aramızda görmek bizi mutlu eder.İyi pedallar.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
ooo bu gezi tam benlik Hcyoldas abi gerekli malzemeleri söylermisin. çünkü ona göre bi biisklet ile gelecem..

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313

Selam,
Tamam cumartesi günü iş günü bunu kabul ediyorum.
Bir arkadaşımız tur düzenliyor, ama avrupa yakasından kimseden çıt çıkmıyor. Biz anadolu yakasındakiler tur patronu değiliz, bizler bisiklete birlikte binmenin zevkini farkedebilenleriz sadece.
Eğer saat 10 geç oluyorsa, cumartesi günü iş günü ise, tempo yavaş ise.....
Bir sürü akilda kalmiş sorular, bu soruları neden bizlerle paylaşmıyorsunuz ??
Paylaşsanız, ortak karar alınır, herkesin istediği türden adım atılınır.
Bizler yavaşız, çünkü 20 bisikletli yayaların bol olduğu güzergahta ilerliyoruz. Bunun yanı sıra bisiklet işine yeni gönül veren arkadaşlara da ayak uydurmaya ve onları kazanmaya çalışıyoruz.
Avrupa yakası hızlı, çünkü motorlu araçlarin olmadığı bir güzergahları yok. Bizlerde 2 hafta önce Sarıyer turu yaptığımızda hızımız 25 km. altına hiç inmedi.
İznik turu yapalım dediğimde koskoca avrupa yakasından 4 kişi, bize eşlik edebileceğini bildirdi. Başka hiç kimse güzergahı merak edip sormadı, soramadı, yada daha önceden bilgisi vardıysa bizlerle bilgi paylaşımına bile yanaşmadı. :(
Neden düşüncelerinizi kendi aranızda konuşuyorsunuz, hepimizle paylaşasanız da hep beraber ortak adım atabilsek. Biraz sizler yavaşlayın, biraz bizler hızlanırız.
Avrupa yakasında herkes kafasına uygun 2-3 yada 3-4 arkadaş edinmiş. Nedense kimse daha fazla genişlemek istemiyor. Yada kimse paylaşmayı sewmiyor.
Sewgiler