Avis'i nasıl bilirsiniz

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
2 günlüğüne aile ile şehir dışı için oto kiralayacağım. Daha önce yerel firmalardan kiralıyordum. Ancak senet imzalama gibi güvensizliklerden dolayı ulusal bir firmadan kiralayayım dedim. Ne var ki avis hakkında da olumsuz yorumlar var.

1. Avis nasıldır?

2. Kiralama prosedürü nedir?

3.Sıkıntı yaşar mıyım?

4. Bulunduğum şehirde alternatif büyük firma miller var.

Diyelim kaza oldu. Ya tek yapmışımdır ya başkaları karışmıştır.

Tek yaptığımda hata bende olur ya da olmaz. Herhangi bir sorumluluğum olur mu.

İki taraflı ise hata bende ya da karşıda olursa, karşı tarafın ve avis in zararını kim tazmin eder?

Scudo

eyupaltindal

Daimi Üye
Tepki
228
İsim
Eyüp ALTINDAL
Bisiklet
Carraro
avisten 3 günlüğüne araba kiraladım. herhangi bir sorun yaşamadım. fiyatları biraz tuzlu ama en az sıkıntı yaşayacağın yerlerden birisidir bence. yerel firmalardan araç kiralayan bir arkadaşım kaza yaptı. aracın tamir süresinde beklediği gün sayısı kadar daha ücret aldılar.

• Beğen
Tepkiler: ebayusuff

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@turkkeyp

Şuan fiyat normal

Dizel manuel 1.5 2014 Fiesta 100 lira

Prosedür nedir

Yerel firmalar evet, araç atıl kaldığı süre için para tahsil ediyorlar

eyupaltindal

Daimi Üye
Tepki
228
İsim
Eyüp ALTINDAL
Bisiklet
Carraro
@ebayusuff senet imzalamadım. ilave arac sürücüsü eklersen (senden başkasının kullanma ihtimali varsa aracı etletmende fayda var) her gün için +9 ₺ daha sigorta bedeli vardı sanırım. ben babamı yazdırmıştım. alkollu kaza haricinde hertürlü hasar sigortalı sanırım.
detayları fazla hatırlamıyorum. belgelerin birer kopyalarını vermişlerdi ama nerelerde bilmiyorum

• Beğen
Tepki
64
Bisiklet
Bianchi
3 sene avisden kiralik şirket aracı kullandım. Bi daha mı tövbe. :mad::mad::mad: Allah düşman başına vermesin.

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
746
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Avisin kardeş şirketi Budgette kiraladım defalarca. Alkollü kullanmayın ve kemer takın yeter. Senet sepet yok. Kredi kartı şart. 300 TL provizyon alıp sonra iade ediyorlar. Bir defasında gün içinde birkaç kez otoban ve köprü gişesinden geçmeme rağmen ücret almadılar. Şaşırdım.

Bir arkadaşımın başına geleni aktarıyorum. Anadolu yakasında E5 te kiralık arabayla seyrederken yandan sıkıştırmışlar bariyer sürtmüş çamurluğu. Yol yardım telefonunu aramış. Durumu anlatmış. Cevap: "Çizik arabayla gezmek istemiyorsanız yerinizi belirtin yenisini gönderelim".

Çağrı merkezini arayıp detayları öğrenebilirsiniz kiralamasanızda. Bir defasında da manuel vites Fiesta istemiştim en ucuzu olduğundan. Ellerinde kalmayınca otomatik Fluence vermişlerdi Fiesta fiyatına. Çagrı merkezinde ne konuşursanız ofiste o geçerli. Ellerinde kalmayan arabalarda da bir üst segmenti anlaştığınız fiyata veriyorlar. Sanırım internet rezervasyonunda da %20 gibi bir ondirim olması lazım.

Anıl K

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Anıl Küçükgöksel
Bisiklet
Specialized
Kiralık araba deyince tüylerim diken diken oluyor. Başıma ne dertler açtı elin memleketlerinde. 20 yanındaydım kaza yaptım çekmediğim dert kalmadı. Aileme de söyleyemedim. Karşı taraftan zorla aldım araç yattı parasını. Rent a car sahibi beni vurmadı diye şanslıyım :)

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
746
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
@Anıl Küçükgöksel Yerel firmalar ne yazık ki sorun. Bazen kiralamak zorunda kalıyorum ama çok dikkat ediyorum. Yattığı günlerin parasını alırım deyip boş senede imzayı attırıyorlar.

• Beğen

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@yusufclp

+ 212 444 2847

Sitelerindeki numara aradım. Yanlış numara diyor.

Ayrıca sitrlerinde fiyatlar ve kampanyalar sayfasında ne fiyatlar ne de araçlar görünmüyor.

212 yi çevirme m ek gerekiyormuş.

Avis.com dan fiyatları araçları görebiliyorsunuz com.tr değil.

Buradaki avis le merkezlerinin tlf da verdiği fiyat arasında farkı var . İlginç. Burası 100 derken aynı araç için merkezleri tlf da 93 diyor.

Kurumsallık bunu gerektiriyor herhalde. Neyse bakacağız.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ebayusuff
Merkezden rezervasyonu yaparsaniz, sube uymak zorunda kalir kurumsal firmalarda. Isleminizi merkezle tamamlayin, araci alacaginiz subeyi belirtin, subede sadece imzalari atin...

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@suat akman
Tamam öyle yaparım. Yani şubeye hiç açıklama yapmayım. İşte siz şöyle fiyat veriyorsunuz merkez şöyle diyor falan.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ebayusuff
Kurumsal firmalarda celiski varsa sube ile hic ugrasmayin. Aradiginiz arac ve sartlar mevcutsa rezervasyonu hatta odemeyi merkez ile telefon-internet uzerinden yapin. Sube satin aldiginiz urunu/hizmeti size vermekle yukumludur. Aksi takdirde merkeze ve tuketici heyetlerine basvurarak hakkinizi yine alirsiniz ve bagli oldugu merkez tarafindan sube - sube yonetimi ihtar alir.
En azindan oturmus kurumsal firmalarda (AVIS in dunya capinda oldugunu da gozonune alin) bu boyle olmak zorundadir.

NOT: Ben isim geregi havalanina gidiyorum arada ve orada arac kiralayn yabanci musterilerimizde oluyor. Rezervasyonunu yurtdisindaki Avis / Budget / Hertz gibi firmalardan yapiyor, odemesini orada yapiyor, verilen gun, tarih ve yerde firma gorevlisi anahtari teslim edip formunu imzalatiyor hic basi agrimiyor ;)

• Beğen

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Ben araç kiralamak istediğim zaman AVIS ten başka firmaya gitmiyorum. Hiçbir problem yaşamadım. Senet yerine artık kredi kartına blokaj uygulanıyor, müteakip 2- 3 gün içinde blokaj çözülüyor. Ancak bunun AVIS tarafından istismar edildiğini de duymadım. Bence alanında Türkiye de birkaç firmadan biridir.

• Beğen

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@suat akman

Merkez dilerseniz buradan rezervasyon yapalım dedi. Ben buradaki şube çalışanına ayıp olmasın diye (onlardan rezervasyon yapmış fiyatı da 100 liradan yapabileceklerini söylemişlerdi ) kendim hallederim dedim. Şubeye uğrayıp ni kaç hususu da sorarken fiyat farkından söz ettim. Sorun değil tamam 93 ten olur dediler. Aslında sorundu. Bana merkezleri ayrı fiyat kendileri başka fiyat veriyor. Herneyse anlaşmış olduk. Rezervasyon û da teyit edip geldim.

Kaza her ne suretle olursa olsun tutanak olduğu sürece (alkollü olmama, aracı yasal sınırlar içinde kullanma şartıyla ) herhangi bir sorumluluk üstlenmiyormuşuz. Ancak mini kaza (cam kırılma, lastik patlama gibi ) sigortası satın alınmazsa (10 lira imiş ve 500 liralık masrafa kadar karşılıyormuş ) bu türden kazalardan sorumlu oluyormuşuz.

Hulasa durum bu. Teşekkür ederim ilginize.

@Yusuf Z. Şipal

@suat akman

Şube ile hiç muhatap olmazdım dediğiniz gibi. Ancak burası küçük bir yer. Çalışan çocukla da tanıştık. Ben biraz öyleyim. Sadece ticaret olsun yeter gözüyle bakamıyorum. Biraz da olsa samimiyet tesis ediyorum ticaretle beraber. Zararını da görmedim. Bu nedenle kalbini kırmak istemedim şube çalışanının. Ayrıca tekrar işim düşer tekrar kiralarım. Gönülsüz iş yapmasın sonra. Hayrı olmaz. Yalnış mı düşünüyorum bilmem. Ancak bariz terslik yapsa ve bunda da ısrarcı olsa işte o zaman iş değişir. Gözümü karartır tepkimi koyarım.

Hasılı şimdilik asayiş berkemal.