Avid elixir 3 hidrolik sorunu

semih s.

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
Merhabalar. Bir arkadaşım 1 hafta önce decathlon dan Rockrider 8.1 almıştı. Üzerinde avid elixir 3 frenler var. Ben de kontrol amaçlı bakarken fren disklerinde aşırı sürtme olduğunu farkettim.
Ayar yapmak için vidaları gevşettim derken galiba hidrolik mekanizmanın olduğu yeri de yanlışlıkla gevşetmişim. Mekanizmadan yağ damlamaya başladı ve rotorlar yağlandı. Bi yerden sonra da fren kolu sonuna kadar çekilse dahi tutmamaya başladı. Sizce sorun nedir. Decathllona gitsem ilgilenirler mi Bisiklet daha yol görmedi garanti kapsamında tamir yapılır mı yapılmasa da ne kadar fiyat çıkarırlar veya kendim evde tamir edebilir miyim? Teşekkürler.

Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
yağ bulaştığı için frenler tutmuyor ve fren kolunun sonuna kadar gelmemesi gerek yağ eklemeniz lazım .yağ bulaşan rotoru iyice yıkayın bi süre sonra gider kalıntı ama balatalara buluştıysa biraz sıkıntı zımparalamanız lazım,tinerde olur belli bi süre sonra eski performansına döner. sert bi rampadan iniş yaparak balataları yakın en kısa çözümü bu :)

• Beğen
Tepkiler: semih s.

semih s.

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
@Melih Çolak
teşekkürler..
yağ eklemek için muhtemelen bi bisikletçiye götürmem gerekecek galiba.. peki decathlon bu konuda yardımcı olabilir mi bi fikriniz var mı

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@semih s.
Servisi varsa oraya götürün yada usta bir bisikletciye :)