Athletizm Atış sporları

Scudo

Ride Alone

Üye
Tepki
249
İsim
Ahmet
Başlangıç
1961—62
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Burada kolay gözükse de disk atma teknik branşlar içinde en zoru. Belli fiziksel şartları var. Diskin büyüklüğü küçük elleri olan birine iyi bir engel oluşturuyor. Dönme, zaten başlı başına zor ve üzerinde yıllarca çalışılması gereken bir ayrıntı. Decathlon yaptığım yıllarda 7. branş olarak 32.50m atmıştım. Düşük bir dereceydi, Bulgar ve Yugoslav rakipler 40-45 metrelere ulaşıyorlardı. Çok seneler geçti, ama geçmiş zaman olur ki hayali cihan değer...Paylaşıma teşekkürler...:harika:

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve sccetin

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ne güzel bir başlık.. Annemin bu konudaki başarıları ve aldığı madalyalar aklıma geldi.. Boynuz kulağa geçmedi ama :)

sccetin

SCC
Yönetici
Tepki
5.654
İsim
Serhat C
Atletizm ve atış kelimelerini görüp Kış Olimpiyatları'nın hatıraları da tazeyken belirtmeden geçemeyeceğim: Biatlon yapmayı çok istiyorum. Kayak, bağlama ve ayakkabı üçlüsünü çözmek üzereyim.

Forumda biatlon veya kayaklı koşu yapmış olan var mıdır acaba? Varsa tecrübelerini ve tavsiyelerini keyifle okumak isteriz :)

• Beğen
Tepkiler: Ronin45

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.589
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben lise yıllarında yüksek atlama yapmıştım. Çok yükselemeyince bıraktım.

Son düzenleme:

Bisiklettech

Daimi Üye
Tepki
331
Bisiklet
Specialized
Eskiden Gülle ve Disc atanların dünya ön seviyesindekilerin hepsi 200kg+ bench yapıp,1.80-1,90dan yüksek atlama gibi seyler beceriyorlar.
üstünede tabiki hep teknik antreman yapiyorlardi
Yukardaki adamın disc rekoru (74 metre) 30 yıldan beri kırılamiyor, eskiden DDR vaktinde Doping kurallari zayif oldugu için birazda kimya yardimi vardi.
Gülle Rekoru 30 yil sonra Ryan Crouser tarafindan Kirildi (adam 2 metre, 140kg)