Atakum/Samsun - Ünye/Ordu Turu. 2 Gün 196 Km.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Gökhan Ö.

Gökhan teşekkürler :) Evet ben o P.A.B.'taki arkadaş değilim :) Güzel ve eğlenceli bir tur oldu en azından doğu karadeniz'e kendimi hazırladım biraz :) Sinop yoluda yenilendi diyorlar ama tam bilmiyorum. O konuyu bir araştırmak lazım...

Görüşmek üzere..

Scudo

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@five

Teşekkürler five. Umarım günlük 200 hedefinizi aşarsınız, anladığım kadarıyla yol bisikleti kullanıyorsunuz :) Samsun - Sarp turunuzla ilgili tecrübelerinizden yararlanmak isterim açıkçası, özellikle rotanız, kaldığınız yerler ve ne şekilde kaldığınız. Bende Doğudan başlayıp Samsun'a uzanan bir tur düşünüyorum forumdan bir arkadaşımla. Pide makrosunu beğenmenize de sevindim, Samsunlu olduğunuza göre alışkınsınızdır böyle pidelere :) Ama yine de Terme'ye yolunuz düşerse yemeden geçmeyin :)

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

Şuanki bisikletim tur bisikleti 28" amortisörlülerden. Samsun-Sarp turunu ise eski Bianchi Hispano'mla yapmıştım. Ben henüz çadır-kamp olaylarına dahil olamadığım için pansiyon-otel konaklamalarını tercih ediyorum.
Günlük rotalar :
1. Samsun- (Yazlık) - Fatsa
2. Fatsa-Giresun (sahilden)
3. Giresun -Akçaabat
4. Akçaabat - Ardeşen
5. Ardeşen-Sarp-Hopa (dönüş)

Hopa'dan Samsun'a otobüsle dönmüştüm. Size en önemli tavsiyem, hala ışıksız mıdır bilmiyorum ama, (ben geçerken Ordu'dan sonraki tüneller zifiri karanlıktı) ışıksız tüneller dikkat edin.

Not : Karadeniz'de her yerin pidesinin farklı bir lezzeti var ama Terme'ninki bir başkadır. :)

Kazasız ve keyifli turlar.

five

Tur yazısı : (link)

• Beğen
Tepkiler: Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
five, öneriler için çok teşekkürler :) Geçen yaz araba ile geçtiğimde tüneller ışıklıydı diye hatırlıyorum :) Ama sorar öneririm muhakkak, şakaya veya şansa gelecek birşey değil pek :)

Rotanız çok güzelmiş anladığım kadarıyla Ayder, Sümela, Uzungöl gibi yerlere gitmemişsiniz. Biz rotaya birazda onları katıcaz, biraz daha yayarak gidicez :) Öncelikle Uzun Saçlı'nın yerine uğramışsınız çok sevindim. Bizde dönüş yolunda mutlaka eski yola girip orda bir çay içeriz. Nusret Baba'nın çayı harikadır gerçekten. Ayrıca Sürmene Serender'de yemek yemenizde ayrı bir tesadüf. Oranın Sürmene Pidesi'ne bayılıyorum bakın, mutlaka tavsiye ederim :)

Ayrıca bilginiz var mı bu konuda bilmiyorum ama biz tura Batum'dan başlayabiliriz, Batum geçişlerinde vize istenmiyor fakat pasaporta ihtiyaç var mı?

Tekrardan teşekkürler, görüşmek üzere..

Bu arada söylemeyi unutmuşum kaleminizi çok beğendim. Çok akıcı bir anlatımınız var :) Bir çırpıda okudum tur yazınızı :)

• Beğen
Tepkiler: five

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
Tamer Bey, bende uzun yıllar Rize-Pazar'da oturduk, Ankara'ya gidip gelirken geçtiğimiz yollardı, tabiki otobüslerin hareket saati itibariyle samsun civarından hep gece geçerdik, onun için pek biryerleri göremezdik, gecenin karanlığında otobüsün penceresinden ne görürsek işte. Onun için tüm resimler ve paylaşımınız için teşekkür ederim. Karadeniz sahilleri bir başka, oraların yeşili ki yeşilin her tonunu oralarda görmek mümkün. Görmemiş ve karadeniz sahillerini gezmemiş tüm arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim. Biran önce gelip gezsinler. Tekrar teşekkür ederim.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Cüneyt Bey selamlar..

Bende teşekkür ederim, beğenmenize sevindim. Karadeniz gerçekten çok başka bir bölge. Özellikle Doğu'ya doğru gidildikçe yeşilin tüm tonlarınıda görmeye başlıyor insan. Umarım 15 temmuzdan sonra Doğu Karadeniz'i de geçeceğiz bisikletimizle :)

• Beğen
Tepkiler: Cüneyt HOCAOĞLU

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@muratt35

Eyvallah Murat kardeş :) Beğenmene sevindim :)

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Göksun Bey mesajınızı yeni gördüm, teşekkür ederim :) Dediğiniz gibi güzel bir hazırlık turu oldu, artık tüm hazırlıklar Doğu Karadeniz için :) Şu sınav dönemimi bir atlatayım başka birşey istemiyorum, ondan sonra kimse tutamaz beni :)

yücel güngör

Aktif Üye
Tepki
62
o değilde benim aklım pidede kaldı kargolayıp yollasaydınız bir iki tane :)) şaka maka çok güzel bir tur olmuş ellerine sağlık inş bizede kısmet olur

ademdogan

Daimi Üye
Tepki
135
tamer bey harika bir tur olmuş bende 2 hafta sonra doğu karadeniz e başlayacağım rotanızdaki bilgileri değerlendireceğim

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@yücel güngör

Gerçekten de turun en güzel anlarından biriydi o pide :) Umarım bir gün bu taraflara bisikletinizle gelirsiniz de size de nasip olur :)

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ademdogan

Adem Bey teşekkürler, umarım kazasız belasız bir tur gerçekleştirirsiniz. Bu yaz baya bir Doğu Karadeniz turu yapıcak kişi var siteden :) Tur fotoğraflarınızı ve makalenizi bekliyorum :) Ayrıca aşağıdaki konuları da okuyun bence çok faydalı olucağına eminim.

(link)
(link)

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@berkay.a

Teşekkürler Berkay, bu tur yazısına yeni mesaj geldiğini görünce şaşırdım açıkçası. Biraz arkalarda kalmıştı :)

Ayrıca bu aralar takımın durumu pek parlak olmasada (hoş yönetim yüzünden ben parlak olduğunu hiç hatırlamıyorum ama neyse) sonuna kadar Es Es Es Ki Ki Ki Es Ki Es Ki Es! :)

• Beğen
Tepkiler: berkay.a

Joyrider

C'mon, join the joyride, everybody
Tepki
201
İsim
ZEA
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
klasik bir Tamer Kamışlı gezi-yorumu...

kaleminize, pedalınıza sağlık...

gerçekten de güzel fotolarla süslü ve okuması zevkli kısa-öz yazınız için teşekkür ederim

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Erdinç ALTINÇEKİÇ

Erdinç Bey teşekkürler :) Klasik olarak nitelendirmeniz ayrıca gurur verici oldu benim için :)

@adem er

Ben teşekkür ederim, okurken keyif alabildiyseniz ne mutlu bana...