Askerlikle ilgili

Scudo

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
Ver kurtul diye bir laf var ya, git kurtul , en iyisi. Zaman kaybına gerek yok.

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
Yav nasıl hemen alırlar diyor bunlar, ben 2 yıllık mezunum 4 yıllık aofyi dondurup gideyim dedim.
Başvuru yaptım ağustos dedier. Mayısı 1 haftayla kaçırmışım hatta.
Nasıl iş anlamadım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Yunus Emree yoklama kaçağı durmuna düştüğünüzde sonradan tecil yapsanız bile askere gideceğiniz zaman ara devrede gidiyorsun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Muafım mutluyum. Bazı kesimler beni çürük olarak sınıflandırıyor varsın olsun :islik:tek böbrekle de hayat gayet güzel.

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
Bu ne saçmalık arkadaş.Okuldu oydu buydu şuydu askere zaten gidemiyorsun.Gidene kadar bir yerde çalışayım diyorsun çalıştırılmıyor sun.Vicdani ret dedin mi vatan kavramının haini oluyorsun ama vatandaşlıktan çıkar dedin mi çıkarılmıyor sun...Herkese öyle yerleştirilmiş ki yapmaya mecbursun.Maaş yok sosyal hak yok.Soracak olursan vatan borcu...25 ini devirdim hala askere gitmeye niyetli değilim.Gidersem subay olarak rehberlik bölümüne gideyim desem onada ihtiyaç olursa falan filan.Kapital bir baltaya sap olamayan işsiz sosyoloğun isyanı.

• Beğen
Tepkiler: pacman

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
31 Aralık 2017'ye kadar tecilliyim.
2011 Ağustos'tan beri 3,5 yıldır yurtdışında çalışıyorum, dövizle askerlik için de hak kazanmış durumdayım.
Geçenlerde çıkan bedelliden yararlanmadım.

Bülenç Arınç'ın geçen hafta yaptığı açıklama "Seçimden sonra, dövizli askerlik ücretini 6000 euro'dan 1000 euro'ya düşürmeyi gündeme alacaz".
Bu olursa çok iyi olacak çünkü bedelli çıktığında ben dahil, hemen hemen herkes "öde kurtul" diye düşünüyordu; sadece tek bir arkadaşım "18bin lira cebinde sıkıntı mı yarattı, daha da düşecek askerlik ücreti, bekle" demişti.

Umarım haklı çıkar :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@engin güner aynen bende o nedenle işe giremiyorum,ayrıca askerlik yapayım ama şu bir gerçekki askerlere iyi davranılmıyor,askerlik yerine ücretsiz memurluk yapılsın devlet dairelerinde,askerlik şuan köleliktir.