Aşırı acemi mtb'ciden başlangıç seviyesi gençlere tavsiyeler (dikkat şaka içerir)

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
"Madem başlangıç seviyesiyiz ; O halde efendi olalım delikanlı olalım "
William Georche
( böyle şekilli sözler paylaşmak sosyal medyada seni daha havalı gösterir aklında bulunsun )

1: Öncelikle ne istediğine karar ver : Ne bileyim oğlum mahallede dolaşacaksan gerek yok öyle pahalı bi makineye altı üstü-en fazla kaldırımdan yola atlarsın delimisin nesin abicim .
Yani bir amacın olsun , bir çokları gibi evinde yada bir kafe köşesinde bütün gün oturup facebooktan tivitırdan instagramdan derin derin laflar yazıp hayatın anlamını çözmüş gibi davrananlar var ,halbuki tek yaptıkları tv de evlillik programı izlerken tivitırda che guevera , mevlana , nietcze sözleri paylaşmak.

2.Bi kere amacın bu ciddi spordan hatun ayarlamak filansa geç o işleri. Artık kızlar; arabalı, paralı , limitsiz kredi kartındanda utanmayıp hayvani kaslara sahip brad pitt yakışıklılığındaki adamlara hastalar( öyle bi adam var mı lan varsa bende .... neyse . )

3. Tamam diyelim herşeye rağmen bir mtb topladın ,geceler boyu çarptın ve böldün , pi sayılarına belendin. Youtube de gördüğün "go pro ve redbull extreem " videolarını izleyip kendni ilk gördüğün uzun merdivenden , yada mahallendeki bayır aşağı inşaat arazisinden sakın salma Allah muhafaza tamponu çatlatırsın ,totişin zedelenir ,hem bildiğim kadarıyla henüz carbon tampon üretilmedi.( Bunu sakın kızların yoğun bi şekilde yayıldığı halka açık parklarda da deneme .Bu seni sempatik değil aşırı itici gösterr .Çünkü o kızlar malesef spordan anlamazlar ,sende anlamıyosun zaten .O aşırı estetik düşüşün "sansiro " parfum sıkıp kendini cenifır lopez sanan kızların neslinde süspansiyonlu br kahkaha sebebidir. Ne olursa olsun karizmadan taviz verme ,Go pro videolarında gördüğün adamlar profesyoneller ve bu işten paranın dibine dibine vuruyorlar ve özel antreman parkurları var.Seninse hi teen kadro bi tamponun ve anında sönecek br havan var aslanım.

4.Yolda gördüğün turlayan mtb cileri hemen durdurup bsikletleriyle alakalı negatif yorumlar yapma ( kadron iyi ama frenlerin v sistemi hacı, " bu pedallar çin malı mı la ? " , "jant takımının segmenti düşükmüş brader neyse artık paran olursa alırsın", "kaç basıyor bu kardeş" vesaire )
Sen adamların taytlarından formalarından filan modern çocuklar fikrine kapılabilirsin ama bi mtb ci kompedantlarına laf atılınca her an tekme tokat dalma kapasitesine sahiptir.Üstelik adamlar 6 kişi sen teksin ,adamların bacaklar piston gibi kaslı ve güçlü sense çakma adidas şortunun altından kılları fışkıran zayıf bi kardeşimizssin . O yüzden 6 * 2 : 12 tane güçlü bacak darbesi seni sıkıntıya sokablir.

5.Eğer mtb bisikletin gidondan kilitli değilse anayolda ,otobanda br yokuşa denk gelince bsikleti durdur , in aşağı suspansiyonu elle kitle sonra devam et. Bizim bir arkadaş yolda giderken durdurmadan kitlemeye çalışmış birden kendini hemen yan taraftaki ormanın dibinden akan derede bulmuş ,şanslı adam vesselam.

6.Eğer turlarını videoya çekeceksen sol gömlek cebine koli bantı yardımıyla telefonunu sabitleyebilirsin ,estetik değildir ama işe yarar. Bazen yaramayabiliyor ( sanırım koli bantının kalitesiyle alakalı )

7.İlk günlerde bacaklarında korkunç ağrılar , popişinde pişikler oluşacaktır.Bu normal , hemen sahibinden kom a girip yeni br sele alma .Pişiklere arko nemlendirici , bacak ağrılarına da aspirin tavsiye edebilirim.

8.Uzun yollarda bu işin kompedanı gbi davran ama mahalleye girince hemen seleyi en alta indirip sanki yegeninin bisikletini alıp bakkala gidiyomuş gibi davran .Çünkü mahalle karıları çok acımasızdır .Senin ilerde evlenme ihtimalini iki dedikoduyla yok etmeleri muhtemeldir.

9.Boş ve uzun bir yola gelince iyice hızlan ,ellerini sağa sola açıp rocky 1 deki gibi "edriyııııınnnnnn" diye bağır çok zevkli oluyor.

10.MTB nin bir yaşam biçimi olduğunu kabul et ve ona göre düzenle tüm maaşını ,Çünkü devamlı parça alacaksın , mahalle bisikletçin hayri abi seni durmadan sömürecek , durmadan kargo yolları gözleyeceksin .Sen artık bir mtb cisin ,öyle aşık olmakmış , el ele kumsalda yavaş çekimde koşmakmış , bi demet gül alıp sevgililer gününde mal gibi kentin en işlek caddesinde beklemekmiş unut onları artık.
Şşşş sana diyom lenn dur kaçmaaaaaaa ( çaldı lan adam resmen bisikletimi iyimi ? )

Scudo

S-Works

Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi
Tepki
423
İsim
Bayram
Bisiklet
KTM
Güzel bir yazı olmuş :) Tebrik ederim.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
Çok eğlenceli ve güzel bir yazı olmuş. Ofiste kalabalıkta bi kahkaha atımki sorma. Ciddi anlamda yazından ötürü teşekkür ederim. İzninle facebookta paylaşımda bulunmak istiyorum. :D

• Beğen

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@enqinHLC tabi ki güzel kardeşim ne demek ama eser sahibine saygı maksadıyla alıntı olduğunu , bunu yazanın bir efsane olduğunu ( yok bu abartı olur :D :D ) , kendinin yazmadığınıda belirt :D :D ( merak ettm neresinde kahkaha attın acaba aynı anda mı kahkaha attık onu merak ettim ,sormamda sakınca varmı? alıntıda yapabilirsin kahkaha attığın bölümü =? ) .:D

• Beğen
Tepkiler: Ahmetgitar

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@enqinHLC :D eyvallah ben 9. bölümdeki rocky bölümüne güldüm daha doğrusu önce yazdım okuyunca güldüm :D

• Beğen
Tepkiler: enqinHLC

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@mariokaldato Yabancı kelimelerin okunuşlarını yazışın bile yazıya farklı bir hava katmış. Yapmıyorsan bile amatör mizah yazımı yapmanı öneriyorum :D

• Beğen

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
9 numara baya iyiydi :D
Ama yazının sonunu bi 4lükle bağlasanız olurdu, gözlerim onu aradı. :(

• Beğen

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@enqinHLC saol kardeşim eyvallah , 8 yaşında haftada 4 mizah dergisi en az 20 tane çizgi roman okuduğumu hatırlıyorumda , o zaman yaşıtlarım "Ömer seyfettin Kaşağı" eserini "kaşarlı" diye okuyan tiplerdi. Yazarlık zaten uzun yıllar hem amator hem pro yaptığım bi iş aslında da detaylara girmeyeyim

• Beğen
Tepkiler: enqinHLC

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
5.şık bana garip geldi maşayı kitlemeden yola çıkılmıyormu ? maşa açık olunca düşme tehlikesimi var ? biraz garip geldi bu şık bana gidondan kitlemeli maşalar ne güne duruyor ? :D

• Beğen

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@mariokaldato Ben dokuzuncu şıkkı genelde sıkıştıran dolmuş şöförlerine el hareketi çekmek için kullanıyorum :D Ya da diğer şoförlere :D Üstüne çıkabileceğim kaldırım ve sıkışık bir trafik varsa ya da ara sokak, affetmiyorum tam dikizinden görebileceği şekilde şak diye koyuyorum hareketimi iki elimi bırakıp :D sonra topuk :D Sen bunu bi dene edriiindan tat alamazsın bi daha :D