Asım Can Gündüz'ü kaybettik

FReeDoMSpY

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Adar Çetin
@Kudret Kurtcebe abi muzigini az evvel dinledim ozellikle sizofren albumune bayildim . Sozler ayri muzik ayri guzel . Yuregine saglik abicim . Artik listemde yeri olucak bu parcalarin ..

• Beğen
Tepkiler: erdsde
Scudo

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Doğuştan parmakları özürlüydü ve yılmayıp nasıl gitar virtüözü olduğunu insanlara azmin nasıl olmasını gerektiğini anlatırdı hep.
Tabi kendine has Asım üslubuyla..

Mısırlı parçasındaki solo performansını dinlemenizi tavsiye ederim.

@Kudret Kurtcebe
Kudret abi daha önce günün videosuna Şizofren yada Çocuk çarçalarınızı koyacaktım.
Artık sıkı bir Rock sanatçısı olduğunuz iyice bilindiğine göre ara ara müziklerini müsadenle paylaşacağım:)
Telif hakkı istemezsen tabi :huhuu:

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Oğlu "Kenan Evren Can Gündüz" bizim okuldaydı,onun sayesinde sayısız birincilik kazanmıştık müzik yarışmalarında. Kadıköy/Moda'da da sokak sanatçılığı yapıyordu en son,muhteşem bir sesi var.

Ne de olsa babasına çekmiş,Allah rahmet eylesin,çok orijinal bir kişilikti kendisi..

Yalchinosis

Daimi Üye
Tepki
319
İsim
Yalçın
Bisiklet
Dahon
@Kudret Kurtcebe
Çalışmalarını çok beğenir kendisine de saygı duyarım, memnun oldum.

İyi sürüşler dilerim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

baba oğul,kahvaltıda,bir baba olamadık yuh olsun bana :agla:

yavuz çetin ,
Ölümü

Yavuz Çetin, Kadıköy’deki (link)'da sahneye çıkıyordu. Gece sahne çalışmalarını sürdürürken, gündüzleri de DMC'den çıkartılacak ve "(link)" adını vermeyi düşündüğü ikinci albümünün stüdyo çalışmalarını yürütüyordu. Yoğun depresyon teşhisi konulduğu için bir haftadır hastanede tedavi gören Yavuz Çetin, hafta başında iyileştiği gerekçesiyle taburcu edildi.
Yavuz Çetin; 15 Ağustos 2001 tarihinde, saat 19.00 sularında (link)’nden atlayarak yaşamına son vermiştir. (link)'nde düzenlenen cenaze töreninden sonra (link)’ndaki (link)’nda defnedilmiştir.
Yavuz Çetin’in, 1977 model (link) marka otomobili, Boğaziçi Köprüsü üzerinde, (link) ayağına yakın bir noktada bulundu. 34 KBP 09 plakalı otomobilde, Yavuz Çetin’in ruhsatı, ehliyeti, 500 dolar ve 190 lira, çeşitli ilaçlar ve 7 tane anahtar bulundu. Yavuz Çetin’in cesedi (link)'na kaldırılırken, ölümü tüm müzisyen arkadaşlarını,ailesini ve birçok sevenini yasa boğdu.
31 yaşındaki gitaristin cenaze töreninde ailesinden yalnızca üvey annesi Sevinç Çetin vardı. Babası gazeteci (link), oğlunun ölüm haberiyle yıkıldığı için törene katılamadı. 1998'de boşandığı eşi Didem Çetin ve yedi yaşındaki oğlu Yavuzcan'ın da bulunmadığı törende, cami avlusu, gitaristin ailesi yerine koyduğu yakın dostlarıyla doldu taştı.

kesin inanıyorum ve hissediyorumki,
asım ve yavuz
buluştular
düet yapıyorlar
dünyaya tepeden bakıyorlar

bu rezil dünyada tekrar bedenlenmek istemeyen iki ruhun
isteksizliğini kendi ruhumda hissediyorum

onlar ölümsüz,,

AtamIslam

Üye
Tepki
60
Pek dinlediğim bir sanatçı değildi . Birden çıktı birden yok oldu gitti rahmetli.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Vay be... gitarı uluslararası düzeyde çalan büyük gitaristler tarafından bilinen gururumuz du. Michael angelo ile düet ini 2mt.den izlemiştim İzmirde. Her şey bir tarafa müthiş tatlı, sevimli, alçak gönüllü bir insandı. Bu kadar çok özellik pek aynı anda birden bulunmaz. O kiymetlimizdi... çok üzüldüm

Çoğu farkına varmadan da "altından sarraf anlar" diye bir laf vardır. Biz onu hep sevdik ve değerini anladık ama değerini bilemedik. Bu topraklarda yine bir yıldız daha kaydı.... toprağın bol olsun. Mekanın cennet olsun asım can gündüz...

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe abü bütün tanıdığın rockerlar imamın kayığına binmişler. Ne ayak. Bu ara ACG in anısı önünde saygıyla eğiliyorum.

@AtamIslam

rahmetli ACG ü 1992 yılından bu yana bilir dinlerim. Birden yok olması bayağı uzun zaman almış anlaşılan.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

kimi imamın ,kimi papazın, kimi hahamın ne önemi var,
farkedermi öte alemde sınıf farkı,din farkı,
milliyet farkı,etnik farkı,
ne dedi seattle reis,biz hepimiz dünyanın çocuklarıyız,
ama ne hikmetse bu dünyanın çocukları haylaz,
hristiyan hristiyanla savaşır,
müslüman hristiyanla savaşır,
müslüman müslüman ile savaşır,
budist japonya budist çine saldırır,
çin ise budist tibete saldırır,
yok işiddi
yok elkaideydi
ne oluyor kardeşim bize
adam gibi yaşayın ,
şu mavi kürede.

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
Allah rahmet eylesin, neşesi bol eğlenceli bir adamdı rahmetli Awesome John. Biz lisedeyken çıkardığı meşhur "B*ku Yedik" şarkısını okul servisinde açıp yüksek sesle dinlediğimiz için müdür yardımcısından dayak yemiştik :D. O şarkıya bakınca 90ların Türkiyesinden bu yana bazı şeylerin değişmediğini görmek bir yana o yıllarda böyle bir şarkının alenen ekranlardan canlı söylenmesi de ayrı bir olaydır.

• Beğen
Tepkiler: Mert E.

yyokes

Aktif Üye
Tepki
294
Bisiklet
Trek
@Kudret Kurtcebe , abicim ben ki sıkı bir Türkçe Rock takipçisiyim... ortaokuldan beridir rock müzik ile yoğurulduk, yaş da genç sayılmaz hani... Ben sizi nasıl ıskalamışım yahu?:naslyany:

Gerçi bu foruma üye olduğumdan beri ben bu ismi biryerlerden biliyorum şeklinde bir düşüncem hep vardı da, neyin ne olduğunu öğrenmek bu başlığa nasip oldu ironik bir şekilde..

Asım babanın da ruhu şad olsun bu arada, Allah rahmet eylesin... Güzel adamdı...

Şarkılarınızı yeni dinlemeye başladım, sound harika..Parmaklarınıza sağlık... Keşke devamı olabilse müziğinizin... Ölü ozanları çevirip çevirip dinliyorum....

İzmir'e yolunuz düşerse tanışmak, pedallamak, muhabbet etmek isterim..