Artvin'den İstanbul'a 1441 km 4 günlük tur programı

Tepki
56
İsim
MURAT
Bisiklet
Diğer
Şaka sı bile komik değil evet tabiki doping yok... Resimler kötü ama bu kadar olur bu reismilerin %95 i giderrken çekildi. bir ton resim var işe yararmı yaramazımı bir de foruma fotograf atmak çok zaman alıyor.. Turun kısa ca detayı 26 Kasım 2012 Sabah Saat 04:30 da yola çıkıldı Rakım 650 den 200 metreye 6 km de irtifa kaybedildi bir süre bu rakımda devam edildi Hopa dağı 693 rakım tırmanıldı. >Bsikletin hazır hali ilk fotograftaki gibi Yaklaşık 74 km 2.5 saatte katedildi Ara ara yoğun gagmura ragmen aynı yl 2 gün öcve geliş gidiş yapılmış aşırı portakal ve asitli yiyecekler sanırım bir de performaslı sürüş krampa neden olmuştu oysa turun başlangıcı olan 75 km çok rahat alındı..... Sırasıyla Hopa Ardeşen Çay eli rize Çay elinde 10 dk soluklandım. Ve su gereksinimi ilk burada giderrdim 1 litreye yakın su ve çay Şubede... dostun meslektaşım mustafa beyle... Ardından Rize ve Offf Of deditrececek cinsten yasğmur sağanak yagmurlukla devam trabzona ve trabzon outdoor magazası durmalı ve üzerimi değişitridim masraf 200 tl olsun hedef büyük.... vakfıkebir beşikdüzü derken görele espişye yolda ön aynakola bağlı krank mili sorun yarattı sıkıtım neyse fazla ugraştırmadı... Giresunda gece 11 otelde bir güzel duş yemek ve Sabah zincir yağlandı bakımlar tamam önce ordu artından fatsa ünye terme ve samsıun demiştim arkadaşa pide yemeliydim yedimde Zorluluar dinlenme tesisilerinde 3 pide az geldi asitli içeçecek yok sadece su .... ayran ve yola devam rüzgar şiimdi benden yana samsuna 3 gibi vardım.. Beni bekleyen rakım 800 olsun Önce havza termal de durup dinleceğim en az 2 saat dünkü kaybettiğim zamanı kazanmalıyım ilk gün 375 km az hedef 410 du ... uykum yok rüzgar beni alıp götürüyor ve üşümüyorum ısı 10 lada yokuş beni işim en sevdiğim rampalar ortalam 13-15 arası çıkıyorum yaklaşık 2 saat ardından havzada mola 1.5 saat terar termal giysiler rahatladım. pedal basabilirim tüm gece boyu rakım 3000 de pedal bastım 15 saat.daha önce oysa burası inişli çıkışlı Osmancık tesilerde dinlenme çeşmelrde ve Ardından kurşunlu Gerede Bolu kendimi ödüllendirdim koru otelde 150 t bayıldım 2 saatlik uyku duş... yol beni bekliyor bolu dağını aşıp düzce adapazarı hiç zorlanmadıan sapanca aat 8.30 akşam yine ödüllendidim güzel otel gürall adam nerfeden geliyorsun diyor CEVAP artvin aracınız ? aracımı bvaliz odasına koyabilirmiyim diyorum gülüyor. inanamak sitemiyor diğerleri gibi termede boluda samsundakiler gibi yok olamaz dercesine... neyse aklım başımda değil ç.ok yorulmuşum dokunsalar patlayacağım birde müşteriler arıyor .... Birşey kalmadı dördüncü gün ve Sapanca İstnbul etap basit tam formumdayım saat sabah 9 da yola çıkıyorum. Yollar çok dar ara ara otoban ara ara tali yuollar hendekte otobandan çıkıyotum. araç çok viyadükler ve tüneller tehlikeli .... ve Boğaz köprüsü yaklaşıyorum. Kalbim güm güm atıyor geçebilecekmiyim... ve şile sapagı bir araç pşolis aracı beni görüyor ve korna ama durmuyorum. duymadımki sesi.... turnikelerdeki poliler duymuş olmalı bu arada bir panelvan aracı durudurmaya çalışıyorlar bende o arada körünün aysklarına geliyorum hızım 47 ... baktılar arkamdan geri dönmedim küprünün ortasında i phone ile birkaç görüntü ve videoo ve geçiş işte tur bitti çok ama çok farklı duygulzar içindeyim başarı ve hüzün sevinç ve son sonun başlangıcı belki bitmesin istiyoruum.... beşiktaş eminönü eski istanbul sur içi ttrafik, insanların koşuşturmaları... klakson sesileri daha hızlı daha gürültülü .... Geride bıraktıklarım üstlendiğim risk ve en önemlisi yorulmadım ne soguksu yaylası ne kaçkarda 3500 rakımlarda yoruldugum kadar ... Ancak insanlardan korktum ... kendimden değil kendi hatalarımdanda değil.... evet bitti fotograflarda ve anılarda kaldı... Sevgiyle kalın...

Scudo

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tebrikler. Bu hava ve yol şartlarında çok çok iyi bir performans. Aslında köprüyü geçme konusundaki "inatçılığınız" için belki olumsuz şeyler söyleyebilirdim (otobana bisiklet girmemeli diye düşünüyorum) ama bu turun ve performansın hatırına buna girmeyelim. :)

Bu arada anlatımını da turunuz gibi "çok süratli" olmuş.

Tekrar tebrikler.

Kazasız ve keyifli turlar.

five

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Murat abi tebrikler ;)
Ben İstanbul değilde ..
Karadeniz dağlarını tercih ederim..
malum canavarlar çok yolda ... dağlar en misi en güzeli :)
Tabi bu turu bu kadar kısa zamanda bitirmek tebrik konusu...

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Abi helal olsun, tebrik ederim. Bu hava şartlarına rağmen süper bir tur çıkarmışsınız. Tekrar tebrik ediyor, başarılar diliyorum...

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Anladigim kadariyla gece gündüz yol almissiniz. Tebrik ederim!
Fakat bu "facebook" meselesine kafam takildi. Maalesef o cenahta isim olmadigindan resimleriniz görme sansim yok.
Anlatiminizda "five" in dedigi gibi cok hizli olmus!:)

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
açıkça sölemek gerekirse bana pek bi şüpheli geldi bu yazılar fotolar.bu kadar büyük bi işe kalkışılıyor ama ne doğru düzgün foto var ne açıklama? sanki samsundan direk boğaza ışınlanmış gibi olmuş... yazıyı idda edildiği günden itibaren takip ettim.başta inanmayan, olmaz diyen üstadların sözlerini yanlış buluyordum ama haklılar bence...

Tepki
56
İsim
MURAT
Bisiklet
Diğer
Sen hiç 3500 rakımda bisklet kullnadınmı? Soğuksu yaylası neredir Kaçkarlar ispir neredir Bilbilen trial tepesi arsiyan yaylası macahel bilrmisin. ? Benim bu tip angajmanlara girecek zamanımda yok yapımda müsait değil gelrisin ben artvnideyim peşime takıl birlikte birde antalya yaparız buradan müsait isen hemde Aralık ta bu ay Bu caddede bisiklete binmeye benzemez ... donar.. foto çok facebookta da var adım adım izlersin oradan bakmadan önyargı... neyse... boşvermişim herşeye bir kılıf var insanımızda...

Tepki
56
İsim
MURAT
Bisiklet
Diğer
bi kaç fot daha atıyorum ordu giresun samsıun osmancık bolu dağı düzce adapazarı izmit .... seni inandırmak için 3 dakikada bir fotoda çekemezdim. akşam biraz zamanımı alacak .... sen vakit bulup faceden baksaydın zamanımıda çalmayacaktınn....

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
murat bey benim sizden iyiyim gibi bir iddiam yok. benim bisiklet sporunda hiç bir iddiam yok amatör habim.sadece fotograflarınız açıklamalarınız çok basit kaçmış yanı bu kadar önemli bir olay gerçekleştiriyorsunuz ama sunumu çok önemsiz oluyor.bu arada zamanınızı çalmak istemezdim:) ben inanmıyorum bu turu 4günde bitirdiğinize ama saygı duyuyorum

• Beğen
Tepkiler: halil fatih akbaş
Tepki
56
İsim
MURAT
Bisiklet
Diğer
İnanmıyorsan Saygıda duyma... Seni inandırmak için pedal basmadım.. Bu kadar önemli dediğin konu nedir? Bende amatörüm. hiç yarış tecrübemde yok... Burada paylaşılacak kadarda önemli değil ....

Tepki
56
İsim
MURAT
Bisiklet
Diğer
Bu arada bir düzeltme yapmak zorundayım. Gidilen Mesafe 1441 km değil o km sahilden yapılırsa idi.... gidilen yol 1.285 km. artvin giresun ordu samsun Havza Osmancık Ilgaz Kurşunlu Eskipazar Gerede Bolu üzerinden gerçekleştirildi.

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yaptığınız işi önemli görmüyorsunuz daha ne diim hocam. tamam ben sustum. Güzel pedaller hocam

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.608
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Facebook'ta görmedim ama Murat Bey'in turundan benim şüphem yok. Tur için tebrik ederim. Fakat anlatım çok agresif olmuş. Kendisinin affına sığınarak şöyle söyleyeyim: Böylesine etkileyici bir turu burada daha bir zevkle okuyabilseydik keşke. Yine de paylaşım için teşekkürler.

Son olarak da, saygı sınırları içinde kalmak kaydıyla hepimiz fikirlerimizi söyleyebilmeliyiz. Kemal Bahadır Bey de turun gerçekleşmediğini değil, dört günde bitmiş olmayabileceğini söylüyor.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@MURAT KIRDI

Murat Bey, "Pireye kızıp yorgan yakma tabiri"ni kullanabileceğimiz bir karar aldınız. Benim yaşım pek çoğunuza göre oldukça ileri. Bisiklet üzerine de pek çok şey gördüm yaşadım. Sizin başardığınız bu hızlı yolculuk konusunda şüpheye düşenler, bisiklet ve insan konusunda yeteri kadar deneyim sahibi olmayan kişilerdir. Hoş görmeniz gerekir.
Bundan sonraki aktivitelerinizi burada paylaşmamanız, hepimiz için üzücü bir kayıptır. Ben de hiç bir aktivitemi paylaşmıyorum, ama sizlerin paylaşımlarınızı zevkle okuyorum. Umarım bisiklet camiasındaki yerinizi boş görmeyiz.
Sevgi ve saygılarımla!

• Beğen
Tepkiler: SerkanNamazcı

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Öncelikle Murat bey tebrikler turu bitirmişsiniz.Konunun başında takibimdeydi bir kaç gündür zamansızlıktan konuyu okuyamadım iş başka boyutlara gitmiş uygunsuz mesajlar silinmiştir.

Lütfen bundan sonraki mesajlarda konunun içeriği ile ilgili yazışalım .En azından Türkçeye saygılı olalım ......

curiosis

Üye
Tepki
36
Bisiklet
Canyon
Murat bey,

Geziniz sırasında 1.285 km yol yapmış ve 9 kg kadar zayıflamışsanız, hesaplarıma göre ortalama 1 kg yağ için 7700 kCak harcamanız gerektiği düşünülürse, 69300 kCal enerji harcamışsınız. Bu miktarı gittiğiniz yola bölerek, 53.92 kCal/km enerji harcadığınızı bulabiliyorum.

Ben de zaman zaman günlük turlar yapıyorum. Nokia XpressMusic 5800 + SportsTracker ile yaptığım kayıtlara göre, molalar dahil 8 saat 46 dakikalık sürede 110 km civarındaki bir turda ortalama 12.5 km/h hız ile toplam 5322 kCal enerji harcamışım. Bunun da ortalaması , 48.38 kCal/km oluyor.

Sizin 1286 km'nizi aynı performans ile geçebilsem, demek ki, 102 saat civarında (4 gün + 6 saat) bir süre gerekecek bana ve 62.138 kCal karcayarak 8 kg da ben zayıflayacağım.
Sizce hesaplarım doğru mu?

Selamlar,

Curiosis

karaduman61

spor&sohbet&seyahat
Tepki
640
İsim
emin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Vallahi ağzım açık kaldı. Tebrikler mi diyeyim helal olsun mu diyeyim bilemiyorum. :harika:

• Beğen
Tepkiler: KuzeydenGaliba

KuzeydenGaliba

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
KuzeydenGaliba
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tebrikler. İki haftalık tur planımı çöpe attıracaksınız bana...

• Beğen
Tepkiler: cagdascaneroglu

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Tepki
1.037
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
@curiosis
Murat Bey'in yaptığı turu bitireli 3.5 yıl olmuş. Şu sıralar ne yapıyor. Hala böyle uzun turları var mı bilmiyoruz ama peki bu arkadaşımızın yaptığı hesaplamaya ne demeli? :D Hesaplamayı okurkan amerikan filmlerinde ki çılgın profesörlerin tahtaya formül yazışları geldi aklıma. :):) Hakkaten bu hesaplamada ki ciddiyeti ve yeteneğide saygıyla selamlıyorum buradan...

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@cagdascaneroglu Halen Uzun Sağlam Turlar Yapıyor:) Bu Konuyu Bende İlk Gördüğüm Zaman Hakketten Yaptımı Ya Demiştim:) Neyse Geçtiğimiz Sene Murat Hocam İle Tura Çıkmıştık.Bisiklet Foruma Atarız Hocam Müsade Ederseniz Turumuzu Dedim Yok Ben O Sayfaya Kırgınım Demişti Sonra Konu Konuyu Açtı Gerçekten O Turu Siz Mi Yaptınız Ya Dedim:) Gel Zaman Git Zaman Murat Hocamın Ağır Turlarını Görünce Artık Alıştık Kendisine Tekrar Saygılarımı Sunarım Bu Aralar Hava Muhalefetinden Pek Tur Yapamadık:)