Artık dayanamıyorum! İstanbul'u terk edeceğim diyenler!

galen

Üye
Tepki
61
İsim
Ziya Kanyılmaz
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
emre önen,hocam güzel açıklama yapmışsınız. geçen hafta bu fay hattını derste bahsetmişlerdi ve insanların depreme ne kadar yabancı oluşunu farkettim. burda yazanları veya hocanın anlattıklarını bilseler kaçıp giderler istanbuldan.

• Beğen
Tepkiler: emre önen
Scudo

emre önen

Daimi Üye
Tepki
461
Bisiklet
Motobecane
İstanbul'da binalar kendi kendine yıkılıyor
Başka yoruma gerek varmı...

• Beğen
Tepkiler: Triban

Freebıke

Üye
Tepki
1
İsim
Direnç Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gönül ister memlette yaşamak ama iş hayat mücadelesi izin vermiyor şuan ama öyle bir fırsat olsa bisikletti uzun uzun gideceğim yolları olan sakin bir yer daha yaşım genç belki yaşlı gibi konuştum ama büyükşehir çekilmiyor ??

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
İstanbul'dan insanların vazgeçememelerini merak ediyorum açıkçası..Ne var bu şehirde de,insanlar İstanbul'da İstanbul diyorlar?
Deprem gerçeğinden bahsetmiş arkadaşlar..Trafik sorunu da malum..Mesela sokakta yürürken,bir anda mafya hesaplaşması yüzünden öldürülebilirsiniz..Hırsızlık,cinayet,taciz,tecavüz,uyuşturucu..vb
Her şey orada.
Sanki şehirde bir şey üretiliyor..Al gülüm ver gülüm yapılıyor,başka da bir şey yok..
Her yer beton,nefes alacak bir yer de yok..
Ben anlamıyorum bu sevdayı..:booo:

GagarinlerinYuri

Aktif Üye
Tepki
217
İsim
Murat Esen
Bisiklet
Salcano
Ailemin emekli olup borçlari kapadiktan sonra ilk yaptigidir memleketimiz olan Ordu/Perşembe'ye tasindik trafik yok dakikada bir minibus geciyor yol dumduz İstanbul yokusuna ve trafigine alismis ben bir anda bosa atan arabalar gibi bosluga dustum resmen

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Nereye gidersek gidelim hep baska bir yerde olmak isteyecegiz bu kesin.
Ben Yozgatin 350 haneli bir köyüne ait bir meydan kavesinde olmak istiyorum şu an.
Uffff burdanda sıkildim iyi mi

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ahlaksız
Naaptın be hocam, ülkenin üretim ve finans merkezi istanbul.

• Muhteşem
Tepkiler: Muhammet Ağrı

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Kuzey Ege
İstanbul'da ne üretiliyor?Fasa fiso..Tekstil falan filan..
Samanımız bile ithalken,hangi üretimden bahsedebiliriz?!

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ahlaksız
Fasa fiso, falan filan.
Tamam, peki :)

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İstanbul'dan memnun olmayan Ankara'ya gelsin arkadaşlar. Havası harika, ulaşım çok kolay, İstanbul'dan ucuz, aradığınız her şey var, yaşaması kolay, insanları dost canlısı, diğer illere göre Suriyeli sayısı az... Yolları çok kötü, sürücüleri çomar ama bunlara da alışılıyor bir şekilde. Bana eğlenceli bile geliyor.

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bunu çoktan yaptım İstanbul'dan Düzeye taşındım :)

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
İstanbul u hiç bir zaman özlemedim yokluğunu hasretini hissetmedim.

Sahi ya ben İstanbul da hiç yaşamadım ki ?

• İnanılmaz
Tepkiler: CeRKeZ

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@ahlaksız

Yanlış anlamazsanız, çok demagojik bir açıklama bu.

Ne var bu şehirde? Kültür var, Sanat var, Konserler var, Gösteriler var, Sergiler var, Etkinlikler var, Spor var, (garip gelebilir ama benim açımdan Beşiktaş var),

Ayrıca en önemlisi, bu şehirde "iş" var.

Zira istanbul tek basina Türkiye ihracatinin %46sini, ithalatinin %40'ini yapiyor, Türkiye genelinde ticaret sektöründe yaratılan katma değerin yüzde 27'si tek basina İstanbul'a ait, butun ulkenin toplam mevduatinin %35i İstanbul'da, ulusal borsanin, kredi kurumlarinin, bankalarin neredeyse alayinin merkezi istanbul'da, bu sehirdeki iki (üç) havalimaninin toplam yolcu kapasitesi ulkenin geri kalaninin 10 kati, dünyanın dört yanına bu şehirden direkt uçabiliyorsunuz, müşterileriniz direkt bu şehre gelebiliyorlar, ülkenin 19 milyon kayitli aracinin 3.5 milyonu İstanbul'a kayitli (yaklaşık %18'i). Bu şehir ülkenin turizm yükünü de çekiyor, Türkiye'ye gelen 40 milyon turistin 13 milyonu (34%) İstanbul'a geliyor.

Mesela üretim ne var denmiş. Kocaeli'ne bağlı olsa da, İstanbul'a İzmit'ten daha yakın olan Gebze, tek başına Türkiye Endüstriyel üretiminin %15'ini karşılıyor.
İstanbul Sanayi Odası'na bağlı kuruluşlar, Türkiye toplam üretiminin %35'ini oluşturuyorlar.

Ha doğru soru şu olabilir, neden bu kadar İstanbul merkezli bir ülkeyiz biz, neden her şeyin merkezi İstanbul'da, neden hep İstanbul ön plana konuluyor. Ama bu da bir devlet ve planlama politikası konusu.

İstanbul'un içinde yaşayan-yaşamaya çalışanlar- (mecburen) yaşayıp nefret edenler, bu konuda en son suçlanacak kişiler.

Son düzenleme:

hgercek

Daimi Üye
Tepki
840
@can onur

İstanbul'dan kaçıp Ankara'ya yerleşmek mi? Şaka yapıyorsunuz heralde :D Ben şahsen betona doydum.

frknltngl

Üye
Tepki
253
İsim
FURKAN ALTINGÜL
Bisiklet
b'Twin
İstanbul güzel, siz yaşamayı bilmiyor ya da beceremiyorsunuz. çünkü fakirsiniz, fakiriz..
Bak paran olsa özel şoförün olur, sıkışan trafikte iner arabandan yürürsün, açıklığa ulaştığında bin taksiye, ya da raylı sistemlerle devam et. karşıya illa köprüden geçmek zorunda değilsin. deniz taksi kullan. alsın seni istediğin yerden. e zaten zor günler için bir de helikopterin var. özel ve premium, anında hizmet veren tüm sektörler emrinde. beykoz'da da ormanlıklar içinde villan var. çalışsın senin için 80 metrekare evlerde yaşayan tüm fakir fukaralar..

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

sccetin

SCC
Yönetici
Tepki
5.653
İsim
Serhat C
@OmerKa

:))))))))))))))))

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
İstanbul bir sevdadır. Emirgan'da boğaz köprüsünün ve boğazın manzarasına bakarak çay simit yapabilirsin. Opera, bale, tiyatro, sergiler, galalar vs. hep İstanbul'dadır. İş imkanları İstanbul'dadır. Gece hayatı İstanbul'dadır. Diğer büyük şehirler İstanbul'un bir ya da iki ilçesinin birleşimi kadar. Sabah çıkıp Kadıköy-Eminönü vapuruyla boğazı geçip martılara simit attıktan sonra tarihi yarımadayı gezebilirsiniz. Ama artık çok fazla insan var. Ve bu insanlar toplum kurallarına uyarak yaşamayı tercih etmiyor. Güvenlik problemi de hat safhada. Bundan dolayı diğer şehirler çekici geliyor. İstanbul aynı saatlerde, milyonlarca kişinin aynı şeyleri yapmaya çalışırken ömrünü tükettiği bir yer artık. İş günleri, işe gidiş geliş için uğraşanlar, hafta sonları, gezmeye gitmek için uğraşıyor. Kısa vadede terk edebileceğim bir durum yok. Ama bu şehirde yaşamak bana da artık çoğu zaman zulüm gibi geliyor.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu ülke için ecdadımız kan dökmüş can alıp can vermiş hala veriyoruz hiç bir yere gidemem istemeyen çeksin gitsin. Canım sıkıldı gideceğim diyen adam?a ihtiyacı yok bu memleketin.

İstanbuldan sıkılıp başka şehirlerimize gitmek isteyenlere değil lafım yanlış anlaşılmasın ülkeyi terk etmek isteyenlerden bahsediyorum. Uğurlar olsun