Artık bıktım

Serbest kürsüde başlık engelleme olmalı mı?

• Toplam katılım
    98
Scudo

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.617
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ben anlıyorum arkadaşın sıkıntısını da üzgünüm ki yapacak birşey yok. Örneğin ilk verdiği örnekteki sayfaya dinimizin (elhamdülillah müslümanım bu arada) uygun gördüğü (yani benim öyle bildiğim) şekilde "toprağı bol olsun" dedim çekildim. Yok hıristiyanmış, museviymiş, ata-eşeğe taparmış, yok dinsizmiş demeyip ben görevimi yaptım. Sonuçta bir insan. Sadece bir örnek [emoji57]

Cemal Ç.

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
Önerim: bisiklet harici konular yeni mesajlar bölümünde görünmesin isteyen o bölümün altında bulsun konu başlığını. Daha önce bulunduğum bir forumda da bu tarz bölüm vardı o konular yeni mesajlara düşmezdi ve oraya yazılan mesajlar kişinin yazdığı mesaj sayısına eklenmezdi

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Mustafa Zeybek ben bazen komple forumu engellemek istiyorum ama yapamiyorum elim gitmiyor :D

Olsa iyi olur diyenlerdenim ben de. Teknik ekibin işi tabi, beni aşan bir durum. Ben de sizler gibi, emekçiyim burada :islik:

Benim en rahatsız oldugum olay; çok fazla yorum almış bir konu dusunun, herhangi bir konu olabilir (şu tartisma konulari haric, bisikletle ilgili bir konu dusunun) ilk giriste mesela 20 sayfa yorum yapilmis. Ohoo diyor insan acayip seviniyor, "Bu sayfalari okursam kafamdaki sorulara kesinlikle harika, doyurucu yanitlar bulabilirim!" diyor. Ama okumaya baslayinca hic de oyle olmadigini, yorumlarin neredeyse %90'ının (iyimser bile baktim!) hicbir nitelik tasimadigini, okuyanlar icin sadece angarya ve vakit kaybi oldugunu fark ediyoruz! Halbuki biz oraya bilgi bulma umidiyle girip, hatta 20 sayfa yorumu gorunce ufak capli bir heyecan krizi bile gecirmistik! Ama yok işte, toplasaniz sayfa başina 1 nitelikli bilgi yorumu çikacak neredeyse.
Tamam ben bu durumu kendi açimdan dusundum, 'kendimce' gereksiz yorumlari silip konunun tam bir bilgi kaynagi olmasini saglamayi umayim ama o zaman da olmaz ki, garip olur yani.
Bu noktada ozellikle birkac forumdasa ricada bulunayim, cogunu seviyorum, aram da iyi, cok da iyi insanlar biliyorum. Ama lutfen istisnasiz her konunun altinda 'geyik' diye tabir ettigimiz muhabbetlere (lutfen biraz kendilerini engellemeye calissinlar, birakin demiyorum, azaltin hic olmazsa) daha az girmeye calissinlar. Cogu konuda dikkat ediyorum, bu forumdaslar o konuyu farketmemisse konuda pek geyik olmuyor. Ama o kisiler o konuyu farkettiler mi yandik :( Capsler, videolar, resimler, linkler, yani %100 geyik yapilan bir baslik haline geliyor (istisnasiz her konuda bunu yapabilme becerisine sahipler, evet bu bir beceridir!)
Evet benim de trolledigim oluyor, hatta son trolumu yapali 24 saat bile olmadi, ama onu da trollemek zorundaydim arkadaslar. Trollenmeyecek gibi degildi, yani ciddiye alinacak pek bir tarafi yoktu o konunun, ben de hak ettigi gibi bir yorum yaptim, çunku vatandas bunalima girmisti, onu kendine getirmeye ugrastik, bunu da en iyi mizahla yapabilirdik :)

Her konunun altina, her akliniza geleni yazmamaya ozen gosterin, o yorumunuzu yillar sonra bile birileri gelip, bulup, okuyacak. Hayatindan caldiginiz saniyeler veya dakikalar icin kulaklarinizi cinlatabilir yoksa :snzdglsn:

Komik, mizahi anlayisi cok genis, guzel insanlara da sesleniyorum; siz de biraz gayret gosterin, kendi actiginiz basliklar altinda zaten ozgurce ve sinirsizca mizahinizi, trolunuzu yapabiliyorsunuz buna zaten hicbir mudahale olmuyor, eglenmek de lazim bazen evet. Ama her konuyu bir mizah araci olarak gormemeye calisiniz.

Bazi konularda geldigimiz nokta, forumca kazandigimiz aliskanlik harika. Firsat reyonu, gunun fotografi bu konuda mukemmel. Umarim benzer 'temizlikte' konularimiz gunden gune artar ve tüm başliklarda faydali yorumlar, ciddiyetsiz yorumlarin arasinda kaybolmaz o_O

Herkese pay dusuyor, herkes şimdi birbirine bakiyor 'ben yapmadim' diye biliyorum :ssrtcbya:

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Baslik engelleme konusunda mantikli bir cozumunuz var. Umarim yapilabilirligi vardir.
Girme bakma demek isin kolay ama aslinda da en rasyonel cozumu. Ancak sizin gibi toplumsal sorunlara duyarsiz kalamayip umutsuzluga kapilmadan tepki veren kisiler hakli olarak serzeniste bulunabiliyor. Cevap verme isteklerini bastirmakta gucluk cekebiliyor. Ben sizi anliyorum ama yine de sadece bu ulkede degil bu cagda akil ve beden sagligini koruyabilmek icin cok da uzerinde durmayin diyebiliyorum ancak. Baslik kapatma onerinizi destekliyorum

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Kunget
mantıksız değil ama %38' i rahatsız eder. Bence benim çözümüm kimseyi etkilemediğinden daha mantıklı.

@Serkan Mıstınoğlu
Teknik işlerden anlamamam ama zor olmasa gerek. Konuyu takip et butonu yanında bir tane konuyu engelle(konuyu gösterme) butonu olabilir. Profil sayfasına engellediğiniz kişiler gibi bir tane de engellediğiniz konular sekmesi yapılabilir. Fikrim onaylanırsa o kısmını sonra düşünürüz.

@Serkan Mıstınoğlu
Ne kadar sağlıklı olur bilmem ama şöyle bir şey yapabilir:

Malum, forumda yıllardır birçok bilgi birikti. Aynı meseleden açılan birçok konu var. Bu konulardan biri seçilip içindeki gereksiz yorumlardan arındırılabilir.

Örneğin konu zincir yağlama olsun. Birkaç kişi güzel güzel işin inceliklerini belirtmiş ama arada "ben gres yağı sürüyorum" "ben zeytinyağı sürüyorum" gibi yorumlar var. Bu yorumlar kaldırılır, faydalı olanlar birleştirilip konu sabitlenir. Böylece arama yapan kişi direk bu konuyu bulur ve hemen aradığı şeye ulaşır. Bu çok da iyi bir çözüm değil ama elimde daha iyisi var.

Yine konumuz zincir temizliği olsun. Kimsenin yorumlarına dokunulmadan bir tane ana konu belirlenir, diğer konulardaki faydalı bulunan yorumlar oraya kopyalanır, konuda geyik yasaklanır(ya da veri tabanı oluşunca konu kilitlenir) konu güzel etiketlerle desteklenir, arama yapanlar kolayca ulaşabilir.

Aklıma gelmişken başka bir konuyu da yazayım; bazı kişiler renkli yazı kullanıyor ve okuyanın kullandığı temaya göre o yazıyı okumak imkansızlaşıyor. Örneğin ben hep gece teması kullanıyorum, bordo yazı tipi kullananların yazısını okumak aşırı zor ve yorucu oluyor. Ya da parlak beyaz yazı kullananların yazısı gündüz modunda okunamıyor. Bu yazı tipleri herkesin kullandığı şeyler değil ama bunu da belirteyim dedim.

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben gülüp geçiyorum hatta bazen trollüyorum en güzeli. Bu kadar takmanıza gerek yok rahat olun. :)

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Berke
Screenshot_20180218-112205.png :islik::D

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mustafa Zeybek
İşte dediğim gibi hiçbir mesajı okumadan gülüp geçtim, çıktım forumdan. :)
Yine mi siyaset yaww diye sinir krizine girmedim yani. :D

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Berke
Ben de sinir krizlerine giriyor değilim. İnsanların forumdan çıkmaması, forumdan soğumaması için konu engelleme istiyorum :harika:

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mustafa Zeybek
Kategori engelleme diye bir sistem zaten geldi buna ekstra olarak konu engelleme için bir çalışma yapmazlar.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Berke
@Mustafa Zeybek

Talep olmazsa yapılmaması normal

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
-Yapılabiliyorsa tabiki yapılmalı, en kötü sitenin işlevselliğine bir artı eklenmiş olur. Takip etmek, görmek istemediğin başlığı engeleyip tekrar karşılaşmama,en azından kendin açısından bir kirliliğin önüne geçmiş olursun. Bence olabiliyorsa eklenmeli.:harika:
-Formun yönetim kadrosu bence yetersiz kalıyor, sitenin sahibi kim, esas müdür kim?:D Neden üyelerinin arasında karışmıyor, neden aidat istemiyor, dermişim.:p Şaka bir yana, sitede uzun zaman geçiren, gönüllü kişilerden yeterince moderatör alımı yapılmalı. Millet konu açtığında 3 gün beklememeli ve başka konuya eklenen konu için kişiye bildiğim gitmeli. Benim konum nerede diye dolanmamalı. Silinmişse neden silindiği bildirilmeli. İnsan, konum silindi mi, taşındı mı, yoksa daha ilgilenen olmadı mı dememeli.
-Konu silinmesi olayında veya taşınması olayında iyice inceleme yapma, düşünme gerekiyor. Benzer konuları birbirine eklemektense, her bir konun kendi alt başlığında farklı farklı konuların açılması bence daha işlevsel olur. Mesala ana başlık aktarıcılar olsun, ikiye ayrılsın. Ön aktarıcı arka aktarıcı diye. Bizim işimiz arka aktarıcıyla mı ilgili.O başlığa tıklayıp bir alt konuya geçelim.Burada sorunun niteliğine göre farklı farklı başlıklar olabilir. Ben arka aktarıcının yayıyla ilgili soru sorarım, sen ayarı ile ilgili sorarsın, diğeri öneri ister,diğeri temizliğini hakkında sorar vs herbiri farklı başlık olursa, en azından tek bir konuda aradığın noktayı bulmak için dklarca dolanmazsın. Arka aktarıcının temizliğini soruyorsan, ilgili başlıkları takip edip öyle bir konu açılmışsa oradan devam edersin. Ben düzen hastası birisiyim, ben olsam bu şekilde kurardım siteyi.

B

bianchi10

Misafir
bisikletler euro ile alınıyor. euro bu kadar yükselmişken kullanıcıların da sesini yükseltmeleri en doğal hakları. milleti burada da sindirmeye kalkmasın çomarlar. euro olmuş 5,5 lira eğer normal bi insanın bu zoruna gitmiyorsa aklından şüphe ederim.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@bianchi10
Kimseyi etiketlemediğiniz için soruyorum, bana mı yazdınız?

B

bianchi10

Misafir
@Mustafa Zeybek

milletin elinden bu hakkını almaya çalışan herkese söylüyorum.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@bianchi10
Ben kimseye sesinizi kısın demiyorum. Kaldı ki burada yazıp çizmekle ses yükseltilmiyor. Mühürsüz pusulaların geçerli sayıldığı gece gördük çıkan sesleri.
Konu engellemek kimseden bir şey eksiltmiyor ama bazı konular insanı forumdan soğutuyor. Euro kuru ile açtığım başlığı nasıl bağladınız? Bu arada en büyük çomarın önüne gelene çomar diyenler olduğunu düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Atasoy