Arka vitesim soğukta çalışmıyor

YILMAZ Doğucan

Aktif Üye
Tepki
59
İsim
YILMAZ DOĞUCAN
Bisiklet
Sedona
merhaba pedaldaşlarım bugün Eskişehir'e kar yağmaya başladı tabi bu yüzden bisikleti bırakacak değiliz :) yalnız bisiklete bindikten 2-3 dk sonra arka vitesim değişmemeye başladı vites kolu çalışıyor ama arka aktarıcı çalışmıyor bir ara indim acaba buz filan mı takıldı diye buz da yoktu aktarıcı parça aralarında acaba sorun nereden kaynaklanıyor olabilir yakın zamanda kar yokken hava derecesi eksilerde iken yine aynısı olmuştu benim aklıma 2 şey geliyor biri ya tel donuyor ki tel donsa vites attırıcı mekanizma çalışmaz birde arka aktarıcı donması eğer sorun bunlardan kaynaklıysa da çözümüm ne olmalıdır şimdiden yardımcı olan olmaya çalışan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.Son olarak bisikletin yazı kışı mevsimi yoktur düzgün giyinmeyen bisikletli vardır :D

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin
Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Sorun büyük ihtimal kablo setindendir.
Telleri değiştirmek çözüm olacaktır. Takarken de dış kablonun bütün başlama ve bitiş noktalarını gres ile yalıtmak uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Belki mevcut sisteme de bu şekilde bir bakım yapılırsa sorunsuz çalışabilir.

• Beğen
Tepkiler: YILMAZ Doğucan

YILMAZ Doğucan

Aktif Üye
Tepki
59
İsim
YILMAZ DOĞUCAN
Bisiklet
Sedona
teşekkürlerimi sunuyorum Gökhan TOROS:in::in::rolleyes:

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@YILMAZ Doğucan

Rica ederim.
Deneyip sonucunu da yazarsan eğer, benzer sorun ile karşılaşanlar için referans olur :)

Eğer çözülmezse sıkıntı, başka bir şey bulmaya çalışırız :D

YILMAZ Doğucan

Aktif Üye
Tepki
59
İsim
YILMAZ DOĞUCAN
Bisiklet
Sedona
merhabalar arkadaşlar uzun zaman oldu yazamadım tel girişlerini gresledim ve sorunum çözüldü yada havalar ısınmaya başladığı için sorunum çözüldü Gökhan Torosa tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum. iyi forumlar,

endurocu17

Aktif Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
Sıkıntı yok karda geçen binecektim hidrolikler vitesler buz tutmuş vites mandalları boşa dönüyordu ısınınca düzeldi.

• Beğen

Tayfun Sezer

Daimi Üye
Tepki
288
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Bende de aynısı oluyordu.Donma sebebiyle olduğunu düşünüyorum.Fakat greslemekte iyi fikir.

• Beğen