Arka teker 2cm solda duruyor, Yardım edin!

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Dün bisikletimi tamirden aldım. Eve geldim, tekerleri sökülü halde bıraktım. Bu sabah tekerleri taktığımda arka tekerin 2cm solda durduğunu gördüm. Kulakçıklara tam oturduğu pozisyonda arka jant olması gerekenden 1,5-2 cm solda kalıyor. Jantta ayar problemi yok. Kadro yamulmuş olabilir mi? Problem ne olabilir? Pazar günü yarışa gelicez dedik, hevesim kursağımda kalmak üzere. Yardım edin! :(

Scudo

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Jant yenimi örüldü bilmiyorum ama benim düşüncem tamamen örülme sorunu var. Tanıdık birine götürürsen hemen düzeltirler.

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Jant hem yeni örüldü sayılır, 1000km civarı oldu, hem de yeni ayardan geçti. jantta problem yok gibi duruyor. kulakçık iyice yamulmuş olabilir mi?

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Lastiğin, çatal ile kıyaslandığında iki tarafada eşit uzaklığı yok ise, bakımı yapan arkadaş akort ayarı da yaptı ise iş bitiminde lastiği kadroya takarak denememiş. Bir tarafa da çok çektirdiği için sola kaçık duruyor diye düşünüyorum.

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
işte bu gayet mümkün gözüküyor. yandık yahu, nasıl götürürüm ben bunu bu halde bakırköye. :(((

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
tayfur bi resim çek yollaana arkadan göbeğe zoom yapılmış
ama vites ve bağlantı noktaları gözükecek şekilde bi tanede uzaktan tüm arka tekerlek gözükecek şekilde...Öle daha rahat bir yorum yapabilirim sanırım...

Orkun Oskay

Aktif Üye
Tepki
165
Tayfur merhaba. Bahsettiğin problem iki sebepten kaynaklanır: Ya kadro yamulmuştur ki bu çok az ihtimal yada söylendiği gibi çektirme yanlış yapılmıştır. Biz atelyede yeni jant örerken mutlaka kadroya takıp çektirme mesafesini ayarlarız. Hatta bunun için mm nin 10/1 ni gösteren bir alet kullanıyoruz. Getirme şansın olursa en azından sorunu da halletme şansımız olabilir.

• Beğen
Tepkiler: tayfur ve felis911

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Orkun, galiba doğru teşhisi sen koydun. Yarın mutlaka bir bisikletçiye gideceğim gibi gözüküyor.