Araba kapılarına dikkat!

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
ben de bir kere bole bı kaza gecirdim neyseki dusmeden bozulan dengemi duzelttim ama kolum ve bacagım feci agrımıstı tabi daha sonra adamın yuzune karsı baya bişeyler soyledim ama o bile acımı bastırmamıstı.

Scudo

fatihgüven

Forum Bağımlısı
Tepki
807
geçmiş olsun.
ah şu dikkatsiz insanlar...

WhiteLion

Üye
Tepki
120
Büyük geçmiş olsun , aynışey gece 23:30 civarları canım tatlı istedi kalktım gece ara sokak giderken aniden park halindeki minibüsün kapısı açıldı kılpayı kurtuldum azdaha kafa göz dağılacaktı , kimi görürsem uyarıcam artık bu konuda .

Seneler önce bulgaristan göçmeni bi abim buna benzer bi olay anlatmıştı , TIR şöförleri motorsikletlere gıcıklığına tenha yollarda yanlarından geçerken kapı açıyorlarmış hareket halindeyken , çeşit çeşit insan var şu dünyada .

ladyonur

Üye
Tepki
1
İsim
onur
Bisiklet
Bianchi
Bisikletle giderken en eme en büyük korkum; duran arabalardaki insanların aniden kapılarını açması. Arkaya, sağa sola bakmadan pat diye kapılarını açıyorlar. Bu olayı çok yaşadım. Aniden açılan kapıya arkadan gelen bisikletlinin çarpabileceğini, yaralanabileneceğini, hatta ölebileceğini düşünmüyorlar.

Bence yol kenarlarına, arabalar ve kamyonlar için; arkalarından gelen bisikletli olup olmadığını kontrol etmeden, kapılarını açmamaları için uyarı levha ve resimleri konulmalı.

Kenara park etmiş olan araba ve kamyonların yanından geçmek kabus olmamalı.

Onları sollarken, kapı açılıp da bana çarpar diye sola doğru açılınca da arkadan gelen arabaların önlerine çıkmış oluyorum. Bu da büyük bir tehlike!...

Geçen bir bisikletçi anlattı; araba kapısını şiddetle açıvermiş ve arkasından gelen bisikletli onun açtığı kapıya şiddetle çarpmış. Bisikletlinin kafatası yok olmuş resmen.

İhmaller, uyarıların yeterince olmaması, araç sürücülerinin yeterince bilgilendirilmemesi, hepsi bizim aleyhimize.

Ne kadar çok uyarırsak o kadar iyi.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Araba sürenler bisikleti mi düşünecekler bunu düşünmemiz gerek. Bisikletin varlığını unutuyorlar sonuç olarak kaldı ki bizi düşünecekler. Kısacası bisiklet sürmek hayatta kalma mücadele sporudur.

• Beğen
Tepkiler: parathoner

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şöyle bir şey düşün, sen bir gruba yolun kenarında araçlarını çekecek özel bir yer bırakma. Diğer grubada senin yolun,bu yol kenarıde. Ne kadar komik bir durum değil mi? :)

Tepki
1.681
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Güzel bir konu başlığı.

Ben yol kenarına park eden araç içinde insan var mı sürekli takip ediyorum.
İnsan yoksa sorun olmaz.
İnsan varsa tehlike demek. Araç kapısı açılabilir.
Şöför varsa araç hareket edebilir.

Çok dikkatli olmak gerek.:)

Mustang54

Üye
Tepki
114
İsim
Baran bozkurt
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
ben ne olur olmaz 1 metre uzaklarında gidiyorum genelde sedan araçların bulunduğundan dolayı çoğunun açılma mesafesi 0.5 ortalama açan kişide andaval değilse kaza olmaz genelde şehir içi sürmem hatta trafik olan yerlerde elimde kaldırımdan giderim bisikletle zamanım kaybolası önemli değil sonuçta canımı taşıyorum tabi malıma zarar gelmeside hoş olmaz bunu yapmamamın sebebi aynı günde 2 olay yaşamam ilk olay akan trafikte giderken aracın biri yolun içine olmak süreti ile tekerleri şeridin üstünde duruyordu heralde bankaya gidicekti ve özensiz parketti tam kapıyı actığı anda benim önümdeki araç kapıyı terse doğru yamulttu eğer dam ayağını dışarı atsa ayağıda giderdi heralde 2 olay ise sabah saatlerinde 06.00 da bir arkadaşın simit almak içi aracı parketmesi ve kapıyı açması idi kapı nerde is 45 derece açılmıştı fren mesafesi duracak kadar olmayınca bende arabanın üstünde oğru kırıp kapı menteşesini arasında durdum ve adamla bakıştık ben tam azımı sinirli acıcakken adamın elini kaldırıp özür dilemesi ile bir anda melek gibi oldum bence bu konuda bisikletlilerinde dikkat etmesi gerek bazı arkadaşlar yolu kapatmamak için araçların dipten gidiyor

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Eğer trafik yeteri kadar akıcıysa sağ şeridi kapatın araçlar sollayıp geçsinler. Belki arada korna çalan küfür eden çıkar ama canınız güvende olur. Kimse size bilerek çarpacak değil.