Antalya İzmir turu hakkında destek fikir lütfen

Can incesu

Üye
Tepki
31
İsim
Can
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar mayıs ayında Antalya İzmir turu yapıcam inşallah 27.5 carraro big 927 var olabildiğince Köylerden gitmek istiyorum dümdüz yollardan bitirmek istemiyorum ondan mtb le yola çıkıcam. Mtb ye birtek sele den bagaj takabiliyorum oda max 9 kg taşıyor hızlı kurulan Çadır almayı düşünüyorum 2 Sn de açılan 2.7 kg o var geriye kalan 6 .3 kg yeterli olurmu daha çok otellerde kalıp dışarda yemek yemeyi düşünüyorum Çadır sadece aksilik durumunda kullanıcam Kıyafet olarak ne almalıyım yanıma ve yedek bisiklet parçaları olarak neler almalıyım tamir setim var iç lastik var pedal sökme anahtarımda var kilitli pedal mı iyi normal mi bilemedim 2 sinide yanıma almayı düşünüyorum yoküş ve kötü yol kondisyonum var 10 derecelik eğimleri düz gibi çıkabiliyorum nerdeyse :) yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: maco2186
Scudo

Can incesu

Üye
Tepki
31
İsim
Can
Bisiklet
Carraro
Hiç giden yokmu yada 10 günlük tur için kaç kılo Yük taşımam gerekli?

Merickagantek

Daimi Üye
Tepki
74
Bisiklet
Lapierre
koy yollarından gıtme ıstegınızı gorunce sızın adnıza ne kadar sevındıysem , otellerde kalma isteiğinizi görünce bir o kadar uzuldumm..Madem bır yerde kalcaksanızda cok guzel campingler vardır rotanız uzerınde emın olunnn bence bunları tercıh edın...Yük konusuna gelınce kısıden kısıye degsebılıecek bır konu....Internetten pedalla.com serkan abmızın sıtesıne bı gırebılırsen orda tur ıcın ekıpmanları abımız cok guzel acıklamıs o yazıyı okudun mu aklındakı soruların coguna cevap bulursun..Hatta lınkı buraya bırakıyım sızın ıcın daha kolay olur..(link).Ayrıca emnıyet katsayısını katmıslarsa bagajı uretenler bagajınız 9 kg dan fazla tasıyordur :)

• Beğen
Tepkiler: Can incesu

Can incesu

Üye
Tepki
31
İsim
Can
Bisiklet
Carraro
@Merickagantek

Çok teşekkürler otelde kalmak zorundayım açıkcası işim yüzünden internet ve çalışma ortamı şart istemesemde liste çok güzel sadece kg bilgisi yok yaklaşık şu kadar tutar yada buna yakın bir kg sizi 600 km götürür gibi giden birisi okusaydı Yazımı :) gittiği için bilirdi bence çok teşekkürler Meriç

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İzmirden Hatay a yol bisikleti ile 6 günde gidiyorlar.Dağ bisikleti ile ne kadar zamana gidersin bilmyorum

o bagajla zor gidersin gibi duruyor.10 gün falan sürer

emreasik

Üye
Tepki
6
İsim
Emre
Bisiklet
Mosso
Eğer bagajı almadıysan veya değiştirme imkanın varsa vida yuvalı sele kelepçeleri var. Benim bisikletimde de montaj delikleri yoktu kelepçeyi alınca çözüldü tüm sorunum 25 TL idi sanırım fiyatı.

• Beğen

Can incesu

Üye
Tepki
31
İsim
Can
Bisiklet
Carraro
@Hakkı can AYDIN

10 gün diye hesapladım sadece tek sıkıntı bagaj olayı kaç kılo yanıma almam lazım bılmıyorum

@emreasik

Bu kelepçe nasıl birşey fotoğrafı yada linki varmı

emreasik

Üye
Tepki
6
İsim
Emre
Bisiklet
Mosso
(link)

burda resimleri var web de aratırsan satan yerler mevcut ben kadans bisikletten almıştım. Sadece 2 ölçüsü var sanırım bunların senin bisiklete uygun olanı seçmen lazım.

• Beğen

Can incesu

Üye
Tepki
31
İsim
Can
Bisiklet
Carraro
@emreasik
Teşekkürler bundan alacam sorun çözüldü

geloturikidakka

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
Bagaja göre yük değil yüke göre bagaj alın.çadır alırsanız tulum da alacaksınız. Mat da gerekli. Demirbaşlardan patlak tamir seti yedek lastik, zincir sökme anahtarı (köy yolları ve yokuşlarda zincir zorlayabilir), yemek setine gerek yok gibi otelde kalacakmışsınız yemekleride bu tarz yerlerde yersiniz.peK de alacağınız bişi yok sanki yedek kıyafet ve sağlam da bi kamera lazım. Ve isterseniz Muğla da kesin gitmeniz gereken yerleri söyleyebilirim :)

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Olmazsa Olmazlar :
1.Kask, Eldiven, Gözlük
2.Pompa
3.Yama Takımı
4.Yedek İç Lastik
Kamplı KısaTurlar (2-3 günlük):
5.Çadır (Tercihen hafif olmalı)
6.Uyku Tulumu
7.Mat
8.Heybe ve Gidon Çantası
9.Lastik Kanca
10.İlk Yardım Çantası
11.Yağmurluk (alt ve üst)
12.Reflektörlü Yelek
13.Peçete, Sabun, Şampuan
14.Suluk
15.Cep Telefonu
16.Fotoğraf Makinesi
17.Kimlik
18.Not Defteri, Kalem
19.Yedek Çorap
20.Terlik
21.Kibrit, Çakmak
22.Diş Fırçası ve Macunu
23.El havlusu
24.Alyan Takımı
25.Yedek Fren pabuçları, Vites Teli

Kamplı Uzun Turlar (10 gün ve üzeri):
26.Harita
27.Fotoğraf mak. için yedek hafıza kartı
28.Cep Telefonu Şarj Aleti
29.Şarjlı Pil ve Şarj Aleti
30.İç Çamaşırları
31.Yedek Forma
32.Şort, Tayt vb.
33.Boy Havlusu
34.Yedek Tshirt
35.Pudra
36.Güneş Kremi
37.Portatif Ocak ve yakıtı
38.Portatif Yemek Kapları
39.Çatal, Kaşık, Bıçak ve Bardak
40.Çöp Torbası
41.Zincir Çıkartma Aparatı
42.Akort Anahtarı
43.Zincir Yağı
44.Yedek Dış Lastik
45.Jant Teli

Bunların olması lazım ama bazılarına gerek yok o tercihide sen yapcaksın yemek malzemelerin uyku tulumunu decatlonda satılan 1 havlu al fazla yer kaplamayan
yumruğun kadar bir şey iyi baya.normalde 15 kg gibi bir ağırlığın olcak sulukları olması lazım 2 3 tane kafes her yerde su bulamasın köylerin arasınan gireken alırsın ama yinede sen işini sağlama al benim diyeceklerim bu kadar google yaz uzun turlar için gereken malzemeler hepsi çıkıyor

Tepki
5
Bisiklet
Whistle
Antalya izmir arasi kamping lerden bahsedebilir misiniz? isimleri ? Nerelerde ne imkanlari var kac para ?

Can incesu

Üye
Tepki
31
İsim
Can
Bisiklet
Carraro
@sarkihalindekal

Benim bisikletimde maalesef öyle delikler yok yinede Paylaşım için çok teşekkürler

@Olgun Zengin

Zaten tulum almıcam hava sıcak olacak sadece Çadır mat ve pike bence yeterli 9 kg aşmam diye umuyorum

@Hakkı can AYDIN

Evet bunları buldum çok teşekkürler tek sorun 15 kg çok benim için 10 kg geçmem gerekiyor zaten hesap yapmaya başladım burdan tekrar paylaşcam 10 gün içinde 1 yada 2 gece Çadırda kalabılırım o Yüzden

@Alp Ertunga

Alp bey sahil yolundan gitceğimden her 130 km bir otel var kamp Alanları sıkıntılı çok fazla yok sahillerde konaklama var zaten aksilik halinde sahillerde kalmayı düşünüyorum 2. Si güvenlik sorunu kamp alanı olmadığından insanların görmeyeceği yerlerde kalmak gerekli otelde kalmak bana cazip geliyor hemde işlerim yüzünden mecburum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aşağıda bulunan mesafeler yol bisikleti yapılmıştır.Bunu siz tur bisikletine göre kendiniz ayarlıyabilirsiniz.Yola çıkarken ne kadar bütce harcaganız hakkında herhangi bir bilgim yok daha tecrübeli birisine sorabilirsiniz.(bisikletin üstünde herhangi bir malzeme taşınmadı suluk ve pompa ve yama setinden ibaret bisiklet)
izmir mugla 220 km
mugla-kaş 234 km
kas -serik 226 km
serik-anamur 220 km
anamur mersin 223 km
mersin osmaniye 163 km....

Can incesu

Üye
Tepki
31
İsim
Can
Bisiklet
Carraro
@Hakkı can AYDIN

Hakkı bey çok teşekkürler mükemmel bilgi hepsini 2 ye bölcem mtb ile sadece 100 km gidebilirim günlük asvalt yol kullanmayı pek düşünmüyorum arazi ve Köyler arası gitmeye çalışcam sadece gitmek değil olabildiğince çok kültür görmek istiyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Can incesu

Bu tur perfonmans amaçlıdır(Sadece gidilcek yer odaklanılmıştır.).sen 12 günde değilde 15 günde anca yaparsın gezip görceksen

Can incesu

Üye
Tepki
31
İsim
Can
Bisiklet
Carraro
@Hakkı can AYDIN

15 günse bile çok iyi :) şaka bir tarafa 10 gün diye planladım aksilikler olmazsa tabi o güne kadar listemi yapıp burdan yazıcam tekrar değerli yorumlarınızı beklicem

geloturikidakka

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
gökova körfezinde akyaka var oraya uğramazsan bu turu yapma bence :p şaka bi yana güzel yerdir çok severim ben. kesinlikle 5tl verip 20 dklık azmak turunu yapın pişman olmayacaksınız. ben 4. senemde yaptım daha önce yapmadığıma çok pişman olmuştum:) kamping var 30 tl diyor sezon başında. bence hiç değmez sahilde veya azmak nehri kenarına kurabilirsin en azından ben öyle yapıyordum. heryerde duş imkanı olur yazın. fethiyede katrancı koyunda var(fethiyeye gelmeden 25 km önce) 15tl kamp duş elektrik çadır vs var ama çok kalabalık oluyormuş.

muğla için (link) şu adrese bakabilirsiniz. ama muğlayı ilçe ilçe gezin kamp yapacak çok yer var:)
datçayı unutmayın lütfen kıyıda köşede kalıyor ama ne demiş strabon ''"Tanrı yarattığı kulunun uzun ömürlü olmasını isterse, Datça Yarımadası'na bırakır." ;-)

Samsunluyum Samsun'u bu kadar övmem ya :D neyse konuyla alakası yok ama memleketim Ayvacık ın da bi fotoğrafını atayım garip kalmasın :)10469064_788003761253644_4019734797824491118_n.jpg