Antalya Gran Fondo 18-21 Kasım

Losttra

Üye
Tepki
1
İsim
Kaan G.
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben katılacaktım ama bisiklet dağ bisikleti :/

• Beğen
Tepkiler: harunertugrul77
Scudo
Tepki
5
İsim
Harun ertuğrul
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Pinarello (replika)
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar, Yol bisikleti yarışlarında daha doğrusu granfondolarda tercih bu yarış tipine uygun olmalıdır fakat dağ bisikleti ile katılmanızda mümkündür, şayet yarış kurallarına aykırı bir bisiklet değilse neden olmasın, mesela ben ilk yarışlarıma dağ bisikleti ile başladım, tabiki yol bisikleti daima size avantaj sağlar, çekinmeden katılın, deneyimleyin zaten ondan sonra olaylar kendiliğinden gelişecekir.

• Beğen
Tepkiler: basri

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.339
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,

Kısa parkurdaki yarışmanın bisiklet kameramdan çektiğim videosunun montajlanmış halini aşağıdaki adresten izleyebilirsiniz. Kendinizi de bulabilmeniz ümidiyle iyi seyirler...

-->

Tepki
361
İsim
ahmet
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
256746165_4805792919453244_3186908204147316560_n.jpg

kurtcebenin forum sakinlerine selamları var kendisi antalyada uzunda yarışacak idi ,pendik feribotunun azizliğine uğradığı için yarışa katılamadı ,60-64 de uzunda 5 yarışçı olduğunu ,kürsü şansının olduğunu bana söylemişti ,ara sıra sahilde karşılaşıyoruz ve çay içerek muhabet ediyoruz,,gene sıkı ,bomba gibi geliyor , 65 artıda 2022 "de gran fondolarda yer alacağını ,rakiplerinin fazla olmadığını söyledi. tek rakibinin ,üstüne basa basa söylediği ,eski milli ahmet hidayet akyürek olduğunu belirtti .kendisi cep telefonuna karşı olduğu için whats up" ı yok ,bu bakımdan belkide bizler onu geri kafalı bulabiliriz ,ama şu gerçek var 64 yaşındaki bu adamı yarışlarda yakalayabileceğimi asla zannetmiyorum. hepinize iyi forumlar dilerim .

Tepki
5
İsim
Harun ertuğrul
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Pinarello (replika)
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim 2022 yılında 65+'da favorilerim kudret Hocam ve diğer hocalar olacaktır, kendisine bu konuda aynen katılıyorum, 60+'da ise nasipse bende olacağım, yinede Hocalarımın hepsi burada da kürsüye adaydır ve hepsini şanslı görüyorum,
Gelelim 21 Kasımda antalya da yapılan yarışlara...
Burada 16-75 yaş aralığında 70 km kısa parkur 1:38 de bitirildi ve Ali Rıza FIRINCI hocam 1. olabilirdi ama finişe çok az metreler kala önünde bir kaza oldu ve bu sebepten dolayı 3.olabildi ve aynı yerde 50+'da ise Osman ŞİRİN' de 2. olabildi.
Kimse yanlış anlamasın ben Türk bisikletçi arkadaşlarımın kürsüde 1.olmalarını isterdim hatta 70 kilometre boyunca bende peletonu çektim desem sanırım abartmamış olurum, yorulduğum yerde 1-2 kişi haricinde kimse öne geçmedi bu konuda gençleri daha aktif görmek isterdim ama sonuçlar ortada.

O yüzden kudret Hocam uzunsa çok şanslıydı tabiki katılabilseydi, ben 35 ortalamayla geçirdiğim sakatlığı rağmen 70 kilometrelik parkuru 2 saatte bitirdim, %20 barajını da yakaladım ve dünya şampiyonasına katılma hakkı kazandım ama buna sevinemedim çünkü dostlarımın sorun yaşamaları Benide üzdü.
2022 inşallah herkese i i merhaba gelir.

Tepki
139
İsim
Atakan Demirtaş
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pazar günü olan GF yarışında kısa parkurda ön grupta sprint finish ile bitirdim. Elit kategori 2.'lik aldım fakat ön grup gerçekten tehlikeliydi. Start aldıktan sonra nötral start ile başlayacaktı fakat 45 km/h hızlarla yapıldı ve dolayısıyla nabızlarda yükseldi. Nötral start verilene kadar 2 kişi benim gördüklerim kadarıyla ortadaki dubaya, diğeri ise virajda kayarak düştü. Geneli düz parkurların içinde amatörleri de, iyi durumda olanları da zaten grup içinde oluyor. Önüne, mümkünse etrafına güvenilebilecek kişilerle devam etmek lazım. Harun abiye de katılıyorum çünkü kimse çalışmak istemiyor. Kısa ve uzun parkurdaki 35.km civarındaki kısa ama sert rampada ön gruptan 4,5 kişiyle beraber çıktıktan sonra neredeyse yalvardım kendilerine "çalışalım, gelin çekeyim" ayrılalım gruptan diye ama kimse bana kulak asmadı ve nihayetinde beklenen sonuç olarak yokuşu indikten hemen sonra tekrar büyük bir grup olundu. Sprint finishteki kazayı odağımda finish olmasına rağmen bağırış ve düşme seslerini duydum. Sebebi ise zaten yeterince yüksek nabızda seyir eden kişilerin birde kaçanı kovalamaya çalışmalarından dolayı maalesef kurunun yanında yaşta yandı. Finish sonrası kan içinde olanlar, hastanede olduğu söylenen sporcu da vardı. Umarım herkes iyidir. Hatta forumda varsa başka yarışan onlarında gözlerinden yarışı duymak güzel olabilir 🙂