Antalya Gran Fondo 18-21 Kasım

Tepki
153
İsim
Burç Çelik
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Bir soru sormak istiyorum. Kıyafet konusunda serbestlik var mı. İlk defa yarışmaya katılmak istiyorum ama kıyafet ile ilgili durum nedir, zorunluluk var mı. Bu konuda tecrübeli arakadaştan gelecek bilgiye ihtiyacım var.
hocam valla ben istanbul beykoz bisiklet yarışına katıldım. herhangi bir kıyafet zorunluluğu yoktu :) rahat hissettiğin forma, tayt, thisrt falan şort ne istersen giyin gel. ama hava biraz kapalı ara ara yağmurlu görünüyor. su geçirmeyen tarzda bişeyler tercih edebilirsin belki. takdir tamamen size ait

• Beğen
Tepkiler: mmehmedd
Scudo

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir soru sormak istiyorum. Kıyafet konusunda serbestlik var mı. İlk defa yarışmaya katılmak istiyorum ama kıyafet ile ilgili durum nedir, zorunluluk var mı. Bu konuda tecrübeli arakadaştan gelecek bilgiye ihtiyacım var.
Serbest...

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
824
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Antalyada başarılar Dileriz #elmalıbisikletgezginleri #elmalıbisikletsevenler

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Parkurda yol çalışmasından kaynaklı küçük bir değişiklik söz konusu...Yanlış değilsem 100 m kadarcık...

(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.597
TT bugün zor geçti , özellikle ilk 10 km çok yorucuydu , tüm stratejilerimi bozdu, ben 0927 civarı çıktığım için daha önce çıkanlara göre çok fazla rüzgar yedim. Dönüşte rüzgar daha iyiydi ve ortalama da çok arttı ama.bekledigim derece olmadı , sağlık olsun , güzel bir deneyim oldu

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Adil ÜNALDI profilimi takip ediyor musunuz ? Az önce profili de herkese açık yaptım , şimdi deneyin bir isterseniz.

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yarış nasıldı arkadaşlar, çokca kazalar oldu sanırım....Kazaya karışan arkadaşalara geçmiş olsun.

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.339
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,

Öncelikle ben de bazı kazalar olduğunu duydum. Yarış sırasında sadece bir yarışmacının yerde yatttığını görmüştüm. Herkese çok geçmiş olsun, büyük bir kaza duymadık ama.

Antalya'ya yakışır bir yarış olmadığını Antalya'da yaşayan ve yarışan biri olarak üzülerek söylüyorum. Daha önce de yine UCI de yaşadığımız "chip" sorunu ve kayıt karmaşasına yine bizzat tanık olduk. Bu güzelim parkurda ve havada, keyifli bir organizasyon olması gerekirken özellikle sonuçlar noktasında acınacak durumlar oldu, tüm zevkimiz kaçtı. "Chip" leri karışmış katılımcılar, gayet güzel yarıştığı ve iyi bir derece aldığı halde "DNS/DNF" görünenler, sonuç listesinde mükerrerlikler vs vs. Neresinden tutulur bilemiyorum. UCI Granfondo gibi son derece dikkat edilmesi gereken bir organizasyonda bu durumlar...

Bana göre birkaç sebep var: Son güne kadar yarışmacı kaydı yapmak, kayıtların tek bir elden yürütülmemesi. katılımcı zarflarının içeriklerinde yapılan hatalar. Bizzat benim 3 arkadaşim resmen yarış dışı görünüyorlar, deli gibi pedal bastılar...

Hiç olmadı bu, üstelik aralarında birçok yabancı sporcu olan birçok yarışmacı bir önceki gün kayıtlar sırasında ve yarış sonrasında "chip" okuma noktasında bekleşiyordu :(

5-6 bin kişinin katıldığı Runtalya/Runatolia maratonlarında yarışı bitirir bitirmez oradaki bilgisayara numaranı girip sonucu görebiliyorsan , 500 kişilik bir yarışta...

Umarım bunlardan ders alınır.

Keşke bu satırların yerine güzel güzel derecemi yazıyor olsaydım...Yine de yarış videosunun (kısa parkur) montajı bitince sizlerle paylaşacağım.

Son düzenleme:
Tepki
153
İsim
Burç Çelik
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Merhaba, ben teknik toplantıdan 15 dakika önce kitimi almak için bankoda beklerken halen kayıt yaparak katılımcı alıyorlardı. Start alanında beklerken bir arkadaşımın yarış çipi yoktu, sorduğumuzda verilen kutuların içinden çıkmadığını söyledi. çok yakın başka bir arkadaşımın kit malzemelerinden gögüs numarası eksik çıktı. Ufak ufak hatalar vardı. Bunlar da keyif kaçırıyor tabi. Üstteki arkadaşın söylediği gibi sonuçları anlık yayınlayamıyorlar. Koy bir ekran herkes görsün süresini finiş çizgisini geçince. Ayrıca biz finişe geldiğimizde (uzun parkurdaydık) su kalmamıştı. Otelin kendi sattığı stantlardan 0,33 lük su şişesini satın aldık. bu konuda da zayıf kaldılar. Ve 71. Km-73. Km ve 86. km‘de yarış parkurunda araçlar vardı. Biz kendimiz dikkat etmesek belki kazalar yaşanabilirdi.

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.597
Kisa icin yaziyorum ; parkur bence gayet guzeldi ve hizliydi. yollarda iki yerde tehlike arz edecek kum/ince micir seklinde serpintiler vardi ancak onlar da ekiplerin uyarilari ile yavas gecildi. bunun disinda , 41nci km deki yemek yerinden sonraki inis sonrasi bir anca 180 derecelik donus ile baslayan rampa tam bir aci deneyimiydi. %18 lik bir bolumu dahi vardi , kisa fakat etkili bir yokus olmasi , bir cok yarismaciya zor anlar yasatti. ne yazik ki bir cok arkadasimiz bir anda baslayan bu rampada yuksek vites de kaldi ve dogruya gecene kadar hem zaman kaybetti hem de dusme tehlikesi gecirdi. genel anlamda bence guzel bir organizasyondu , tabii ki eksiklikleri vardi ve bunun da en buyuk nedeni , daha once aciklanan tarihten bir hafta sonraya otelenen son kayit tarihiydi. hatta yukarida @basri nin de bahsettigi gibi son ana kadar kayitlar devam ettiyse bu daha da vahim bir hata. Chip konusunda benim de bir saskinligim oldu ; cuma gunu yapilan TT icin de chipler verildi ve karsiliginda kimlik karti yada nakit depozito alindi , TT sonrasi , tekrar yaris organizasyounn oldugu otele gelip bu chip'leri iade ettik ve kimlik kartlarimizi aldik. neden bu sekilde bir uygulama yapildi anlayamadim. sordugumda bu sekilde karar alindigini soylediler. sonucta TT parkuru organizasyonun yapildigi otele 8 km uzaklikta baska bir alanda yapildi. TT yarisi sonrasi , ayni sekilde bisikletin ustunden chip alinabilirdi.

sonerogul

Aktif Üye
Tepki
342
İsim
Soner Oğul
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
cuma gunu yapilan TT icin de chipler verildi ve karsiliginda kimlik karti yada nakit depozito alindi , TT sonrasi , tekrar yaris organizasyounn oldugu otele gelip bu chip'leri iade ettik ve kimlik kartlarimizi aldik. neden bu sekilde bir uygulama yapildi anlayamadim. sordugumda bu sekilde karar alindigini soylediler. sonucta TT parkuru organizasyonun yapildigi otele 8 km uzaklikta baska bir alanda yapildi.
Bu nasıl bir saçmalıktır böyle. Yarışa katılmama kararımın ne kadar doğru bir karar olduğunu da görmüş oldum böylece.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu nasıl bir saçmalıktır böyle. Yarışa katılmama kararımın ne kadar doğru bir karar olduğunu da görmüş oldum böylece.
Uci granfondo nun böyle olması üzücü olmuş. Ben hem ücretin yüksek olmasından hem de antrenman eksikliğinden katılmadım. Aynı günün akşamı kısa parkurun bir kısmında antrenman yaptım ve hiç bir düzeltme görmedim (Mardan palace otelden sonraki kavşağın oradaki çukur düzeltilmişti sadece).
Kısa parkur için 35€ ucuz bir rakam değil. Yakışmamış.

İzmir granfondo çok keyifliydi .