Antalya 30 temmuz 2006 gezimiz.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Tüm foruma merhaba
Bu hafta içinde planladığımız gezimizi, güzel bir katılım sayısı ile, büyük bir zevk ve neşe ile yaptık ve bitirdik.
İş geldi resimlerimiz ile sizlerle paylaşmaya.
Sabah 8.30 da Akdeniz üniversitesinde buluşacağız diye sözleştik. Ama bizler sabah erkenden uyandık . 7 de sabahtan ayakta idik. Sanki bayrama gidecekmiş gibi, heyacan içinde hazırlandık. 8.30 civarı buluşma yerinde idik . Eşim ben ,tandemimiz ve küçük kızım. Büyük olan uykuyu seçti ne yapalım.

Aramıza yeni katılımlar da var Ufuk bey , Semih arkadaşımız, ve forumdan benle irtibata geçen Taylan bey, ilk defa tura katılan Fulya hanım. Bu arkadaşlarım ilk defa aramıza katılanlar.
Hedef,, denizden vaz geçip Bey dağları arasında, buz gibi kaynak suları olan ,tabii göletleri olan , Gökdere vadisine.
üniversiteden hep beraber yola çıktık.

(link)

(link)

ilk mola yerimiz bp benzin istasyonu
(link)
(link)
Gökdere karşıdaki dağlar arasındaki yer oraya çıkacağız.

(link)
aşağıdaki resmi çektikten 1 dakika sonra ön tekerim fısladı . Kaldık tek başımıza. Ben tekeri sökmüşken Gökay arkadaşım hızır gibi yetişti. Ve birkaç dakika sonra gene yoldayız.
(link)
Gökdere nin buz gibi suyunda ve havasındayız. Sanki burası Antalya da değil gibi suyun Sıcaklığı dolap ile aynı soğuklukta. Hava derseniz Hiç terletmeyen süper bir hava
(link)
çocuklar gibi buz gibi suyla oynuyoruz. Fazla kalamıyoruz, insan donuyor.
(link)

(link)
çevremiz yemyeşil orman havası

(link)

İstemeye istemeye geri dönüş başlıyor.

(link)
İniş toprak ve dik ben yavaş iniyorum bir daha lastik patlatmayım
(link)
iniş sonu camiden buz gibi su içiyoruz.

(link)

Dönüşte Boğaçayı köprüsünde bir poz veriyoruz.

(link)

Beach Park Fuar alanında kalanlarla toplu bir poz veriyoruz . Bu gün son Gün fuar kapanıyor.

(link)
ve artık ayrılık vakti evimizin yolunu tutuyoruz.Varyantı hep bisikletle çıkardık ama güç kalmamış. bisiklet elimizde çıkarken Büyük bayrağımızı görüp resmediyoruz.

(link)
(link)

Bu günde benim , eşim ve kızım için güzel bir geziydi.Tüm katılan arkadaşlarıma burdan teşekkür ediyor ve en kısa zaman da bu gezimizin tekrarlarını yaşayalım diyorum.

Bu günkü gezimiz yaklaşık 45 Km. gibiydi. Hızımız 15 Km,ile 25 Km arası gibiydi. Tabi bazılarımız arada 30- 40 Km gibi hız da yaptılar.

Yeni arkadaşlarıma da bundan böyle her gezide sizleride aramızda hep görmek istiyoruz, diyorum.

Sevgili Ercan' ıma da bir daha gezi vakti Antalya yı terk etme diyorum. Seni gezide aradım. Yoktun. İlk gezimizde yanımızda olmanı diliyorum

Tüm forum daki arkadaşlarıma da selamlar diyorum. Bol pedallı günlerin hepinizin olması , neşeli günler dileğimle. Hoşçakalın.....

Scudo

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Ender Abi harika bir gezi yine. Katılım gerçekten çok güzel yeni yeni arkadaşlar görmek mutlu ediyor beni sizin adınıza. Bende çok aktif bir hafta sonu geçirdim. Bikaç gün içinde yayınlarım.
Antalya'ya ve oradaki arkadaşlara kucak dolusu;
Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@skull_mrt

Beğendiğine sevindim. Sizlerde İstanbul da güzel geziler yapıyorsunuz. Bizlerde sizlere imrenerek bakıyoruz.
İyigünler. Hoşçakal.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@dogaci24

Serkancığım.

Teşekkür ederim. hakikaten çok zevkli bir gezi yaşadık. aklım da hep sende seninde nihayet yanlızlığını yendiğini duydum. Hadi bakalım senin de resimlerini bekliyorum. Sen de kimbilir. Neler yaşamışsındır.

En iyi günler senin olsun. Bol pedallı neşeli günler dilerim. Hoşçakal.

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Ender abi katılmayı çok isterdim ama olmadı
yeni katılanların bisikletlerinin fotolarını çektiysen foruma koyabilirmisin merak ettim de :)

gezi çok güzel olmuş keşke bende olsaydım :(

katılımın artması çok sevindirici haber
en azından sabit kitle yavaş yavaş artacaktır...

• Beğen

mehmet_svm

Forum Bağımlısı
Tepki
419
Bisiklet
Sedona
Ne guzel yerler insallah devamı gelir gezilerinizin bizlerde o guzel yerlerde hissedelim kendimizi

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@erc10000

Ercanım
Sende olsan ne kadar güzel olacaktı. Ama kısmet bi dahaki sefere. Güzel bir gezi oldu. Katılım iyiy di. Sadece soğuk su göletine girince biraz şok oldum. Halen ayak ve kollarım tutuk. Çünkü o kadar soğuktu ki. Kar sularının toprak altından , çıkmasıyla tabii kaynak , olduğundan çok soğuktu. Ama muhteşem güzellikteydi.

Sana iyi günler dileri . Ne zaman geleceksin, Antalya ya . Özlettin.
Neşeli günler senin olsun. Hoşçakal.

T

Tuğrul

Misafir
Ender Abi ,yaşasdığınız yerin kıymetini bilin,ben hep söylerim,bisiklete binmenin en güzel yanı ,mis gibi doğanın kokusunu içinde hissetmek.
Tabi bu İstanbul dışındaki yerler için geçerli.Bizim burada doğa egzost(heryer),lağım,gübre (özellikle kartal kum Deposunda) ve hayvan leşi(Tuzla Teseanelerini geçtiğimiz bölge) koktuğundan, bisikletin camlarını kapatma ihtiyacı duyuyoruz.:eek:

Sizin gibi gerçekten doğa kokan yerlerde,gezmeyi ne kadar istredik,,,,:rolleyes:

Resimler ve Güzel anlatımınız için çok teşekkürler......

Hürmetler

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@cambaz24

Burak cığım,
Yazına teşekkürler. Seni bayadır göremiyorum forumda. İş güç herhalde.
Serkandan alıyorum haberini. sıkı çalışıyormuşsun
Antalya ya gelince hemen ara . Gezer dolaşırız.

Sana neşeli , mutlu, bol pedallı günler dilerim.Hoşçakal.

• Beğen
Tepkiler: cambaz24

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@Tuğrul

Tuğrul Beyciğim

Bisikletçi hakikaten çok hissiyatlı oluyor. Sizin yazınızı okurken inanın tüylerim ürperdi. Haklısınız. tabiatın içinde dolaşmak , gezmek , tabiatla baş başa olmak kadar güzel bir şey olamaz.
Gezide, el değmemiş yerlere çıkıyoruz. İnanın oraları bile, piknikçiler, doğayı sevmeyenler tarafından , kirletilmiş olarak buluyoruz.
İnanın Tabii gölete gittik , dönüşümüzde, elimizde , giderkenkinden daha çok poşet ve yük vardı. Neden çünkü ordaki , bizden önceki , saygısız kişilerin çöplerini de alıp , aşağıdaki çöp kutularına atmak için.

Her ne kadar İstanbul çok kötü deseniz de, insanın yanında can dostları olunca,
o kötü yerler bile insana, çok kötü gelmez.Ama tek kişi olsanız oralardan geçmek bile istemezsiniz.

Bizlerde sizlerin gezilerinize imrenerek bakıyoruz. Her zaman , dostluk ,kardeşlik, mutluluk var.

Hepinize neşeli, mutlu, bol pedallı günler dilerim.
Hoşçakalın.

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@mehmet_svm

Mehmetçiğim
Gezimizi beğendiğine sevindim. Hakikaten doğada olmak çok farklı bir duygu. Kuş sesleri , tertemiz orman havası, sessizlik. Araç gürültüsü, eksoz kokusu olmadan, yaşamak çok güzel.
Sizlere de bir nebze tattırabildiysem ne mutlu bana.
İlgine teşekkür ederim.
Neşeli, mutlu, bol pedallı günler dilerim
Hoşçakal.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@nisan baklası

Foto çeken ellerinize ve pedal basan ayaklarınıza sağlık olsun.
yukardaki fotoda ne hoş bir tesadüf olmuş. İki çevreci hobi aracı. Bisiklet ve vosvos.. bu foto için de teşekkürler..

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@ironman.1

Mesutcuğum
Cevabına teşekkürler.
Dün o BP istasyonda en az 20 vosvos daha vardı. Meğer o gün onlarında gezi günüymüş. Onlar bize imrenerek baktı, bizde onlara. Ama içlerinden 1-2 kişi gelip sizin gezilere biz de bisikletlerimizle katılmak istiyoruz, deyince de ,ne yalan söyleyeyim bi gururlandık.

İşte resimlerde gördüğün gibi, dostluk , kardeşlik, içinde güzel bir gezi yaşadık.

Sana mutlu, neşeli, bol pedallı günler dilerim
Hoşçakal.

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Ender abi patika yollardan stabil yollardan gezebileceğimiz yer yok mu
Kendini genç hissedenler ve bisiklete binmeyi bilen en azından dengesi yerinde olanları alıp da bir gün de dağ macerası ve doğa ile iç içe bir gezi planlasak nasıl olur???

Ben asfalt ta binmek istemiyorum artık ...
tek başına da yol çekilmiyor (tek gezenler bilir)

tamam güzel bir gezi olmuş yine ama madem gidebilecek yerimiz de var gezelim diyorum...

mesela geçen gün TV de Olympos ve sonrasındaki Yörük Çadırlarına safari yapan Jeep leri gördüm oranın bize olan uzaklığı tahminimce
Olympos 75 km gidiş oradan da 50 km yörük lerin alanı desek

git gel 250 km olympos da kalırız 1 yada 2 gece diye düşünüyorum...
mesela cumartesi çıksak pazar gece döneriz gibi 2 günlük geziler de yapabiliriz diye düşünüyorum

hatta işin içinde olympos olunca forum daki dostlarımızdan da katılım olabileceğini düşünüyorum

Ne dersin Ender Abi?

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@erc10000

Ercanım
Ben her yere gelirim , hatta biliyorsun uyku tulumu bile aldım. İyi diyorsunda kızın bianch siylemi. ,tandem bisikletlemi:eek: :eek: yoksa 64 model ince tekerlemi katılacağım. bunu bana izah et, ben hemen hazırım.:(

Arabanın borcu bitince evelallah alacağız , gücümüz yettiğince bir bisiklet. Ama 4-5 ay gibi bir süre içinde masraf yapma durumum yok.:eek:
Görüşürüz.....

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Abi benim Yedekte yatan abimin kullandığı bisiklet SÜS OLSUN DİYE Mİ DURUYO

Sana vermeyecem de kime vereceğim???

Hiç dert etme bile :)

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@erc10000

Ercanım
Hani ayaklarım tutulmuştu ya , allahın takdiri işte, birden ayaklarım açıldı gibi....
Ne zaman geliyorsun. Hadi gelde turlayalım.

Şaka şaka gelde gene gezeriz . Abinin bisikleti için düşünmen bile yeterli. sağol

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram