Antalya-21 Ocak 2007 Lara kıyı bantı- kundu oteller bölgesi gezimiz.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Herkese merhaba

Bu pazar yani 21 Ocak 2007 günü, hava tahmin durumuna görede, hava güneşli gözüküyor. Bisiklet severlerle, buluşup, tanışıp, dostluk içinde, alçak tempolu bir gezi yapalım diye, birkaç arkadaş düşündük.

Bu gezimizi Sabah saat 9.30 da Cumhuriyet meydanından, (Valilik karşısı-Atatürk Heykeli) hareketle başlatıp, şehir içinden , geçip , ışıklar caddesinden, kıyı yolunu takip ederek,Fener'den geçip, Barınaklar'da falezlerin yanından, Düden şelalesi, Karpuzkaldıran'dan, Lara kıyı şeridine, Sera otel önünden devam ederek inelim. Ordan da, gene kıyıyı takip ederek, yıkılmış Kum Heykellerin yanından geçip , Otellerin sonuna kadar gidip , geri dönmeyi düşündük.

Dönüşte eğer oy birliği ile karar alırsak, yeni açılan ve çok güzel kaymak asfalt olan havaalanı yanından geçip, Deepo önünden geçip, yeniden şehir içine dönmeyi düşünüyoruz. Ama dönüş yolumuzu, herkesin isteğine göre ayarlayacağız.

Bu gezimizi, yeni katılan ve katılacak olan arkadaşlarımızla, tanışıp kaynaşmak için yapıyoruz. Yol boyu, birbirimizden kopmadan gideceğimiz için tempomuz alçak olacak. Arıza ve patlayan tekerleklere herkes yardım edecek.

Gezimize herkes davetlidir. Yeterki gruptan kopmalar olmasın. Bende kısmetse Eşimle ve tandem bisikletimizle geleceğim.

Güzargahı tanıyoruz, ama tam kilometresini net olarak bilemiyorum. Sanıyorum bu gezimizin gidiş geliş toplam kilometresi tahmini 60-70 kilometre gibi olacaktır. Yol boyu mola vereceğimiz için kimsenin yorulacağını sanmıyorum.

Yanımıza, Kask, eldiven, yedek iç lastik, yama takımı ve pompa almanız kendi menfaatiniz içindir.

Gezimize gelmek isteyenler buradan , katılacaklarını bildirebilirler.

Görüşmek üzere .
Hoşçakalın.

Not: Bu Gezi Alçak tempolu , dayanışma, dostluk ve tanışma gezisidir.

Scudo

Fulya

Üye
Tepki
20
Ender Bey, herhangi bir aksilik olmazsa ben de katılacagım. Sizi telefonla ararım pazar sabahı. Görüşmek üzere.

Sevgiler,

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@Fulya

Bisikleti seven her arkadaşımıza kapımız açıktır. Bu gezimiz, yavaş tempoda, dostluk, tanışma gezisi olduğu için, katılmak isteyen herkes gelebilir.

Görüşmek üzere.

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.338
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,

İnşallah haftasonu 0 m'ye ineceğim :) ve geziye geleceğim. Daha yeni makinalarımı bile tam test edemedim.

Görüşmek üzere

ceycey

Üye
Tepki
18
İsim
Ceyhun Çubukcu
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
herkese, bütün bisiklet severlere selamlar...

Ender abi öncelikle aramıza yeni katılacak ve katılmayı düşünen yeni arkadaşlarımız açızsından böyle bir fırsat yarattığın için teşekkürler. Sanırım ailemiz giderek büyüyor. Pazar günü hava muhtemelen 17 C olacak, meteoroloji verilerine göre...

Ender abi yanılmıyorsam gidilecek mesafenin yaklaşık 55-60 km civarında olması gerekiyor.Ama Cumhuriyet Meydanı'ndan bu mesafe 70 km'yi bulabilir.
Şimdilik benden bu kadar.Pazar günü buluşma ve pedallama temennisiyle...

Sevgi-SİZle :)
ceyhun

ufuks

Üye
Tepki
13
Herkese selamlar,

Uzun bir aradan sonra, bu pazar sizlerle olacagim icin cok mutluyum... Gezinin 9:30 da baslicak olmasi da beni cok etkiledi tabii :)
simdiden keyifli bir pazar olmasini dilerim..

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram

semıh gunay

Forum Bağımlısı
Tepki
392
:10:iyi gezmeler size benimde antrelman almasa bende gelırdım ama ne yazıkkı ben o saatlerde cubugun tepesinde olurum buyuk ıhtımal...gezıdekı fotolarınızı beklıyorum...:10:

semıh gunay

Forum Bağımlısı
Tepki
392
:bilmiom:fulya ablanın kadrosu aynı benimkine benziyor hayret ATALAMI acaba kadro..:bilmiom:

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@NovembrE

Gelmeni dört gözle bekliyorum. Artık tanışma vaktimiz geldi de geçiyor bile.

@Basri

Tuncay 'cım
Bayadır görüşmedik. Senin burda olmaman , son gezimize, bizi uğurlamak için gelirken geçirdiğin talihsiz kaza, derken ara uzadı. Yeni bisikletini görmek bu haftaya nasip olacak gibi.
Görüşmek üzere.

@ceycey

Ceyhun'cum
Mesafeyi tam olarak bilemediğim için tahmini bir rakam yazdım .
Ertan'ını evi o tarafta , o geldiğinde hep 15- 20 km sabah sabah geldim dediği için kafamdan hesaplayıp , tahmini rakam verdim.Ertan'ın ev 20 km desek, 10 kilometrede sahil bantı desek, eder sana 30 km, dönüşte bir 30 km desek, ettimi sana 60 kilometre, bir 10 kilometrede fazladan koyduk, en fazla 70 kilometre gidiş geliş olur.
O günde bu kilometreyi, yazalım kenara da, bilelim kaç kilometre olduğunu.

Ama gezimiz alçak tempolu olacağı için , kimsenin yorulup, ooofff diyeceğini sanmıyorum.

Tüm arkadaşları bekliyorum. Bisikletçilerde Kincilik ve dargınlık olmaz , Herkesi bekliyoruz.

@Ufuks

Ufuk'cum geleceğine sevindim. Ersin' ide bırakma . Pazarda çalışacağım derse, önünden geçerken işyerini basarız ona göre.
Birde 9.30 a almamız iyimi olmuş? Yoksa kötümü, onu tam anlamadım. Çalışan kişilerin, bir, pazar uykuları var diye, biraz ileri bir vakite almıştım. İnşallah iyi demek istemişsindir.
Sabah bu vakite uyarsak hemen hareket ederiz.

@freeRide07

Senide aramızda görmek çok güzel olacaktı. Bize bir, iki hareket gösteririr, bisiklet sevgisini pekiştirirdin, inşallah ilerki tarihlerde aramızda senide görürüz.
Sana iyi antremanlar dilerim.

Fulya'nın kadrosu, hatırladığım kadarıyla Bianchi bisiklet diye hatırlıyorum.

Hoşçakal.

semıh gunay

Forum Bağımlısı
Tepki
392
:10:sağolasın ender abi size ıyı gezmeler ıysallah kazasız belasız gezersınız herkese slm..:10:

Fulya

Üye
Tepki
20
@freeRide07

Benimki Ender beyin dediği gibi bianchi. Gruptakiler hep denediler, begendiler. Bilmeden ama iyi birşey almısım :) Gelirsen bir tur veririm :p

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Vay...Değerli büyüğüm meraba.Düzenlediğiniz geziye nasıl gelmek isterdim bir bilsen.Ne varki Antalya'daki varolan kontenjanımı tamamiyle elden kaçırmama pahasına bu güzel eylemden geri adım kararı alıyorum.

Yapacak fazlaca birşey yok.Bana bu hafta sonu Peri bacalarının arasında kaybolmak kaldı.

Gezinizin inanılmaz güzel seyir içerisinde geçeceğinden şüphem yok.Birbirinden güzel insanların katılımı neticesinde yarenleşeceğiniz ortamınızın güzelleşmesi dileği ile....

'''Biz hayatı seviyoruz çünkü düşlerimiz var.'''

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Herkese merhaba

Bu gün, Antalya da hava kapalı ve yağmurlu. Ama hava tahmin raporlarına göre yağış ve bulutlar yarın yok gözüküyor.

İnşallah, hava tahminleri doğru çıkar yarın ki dostluk gezimizi yapabiliriz. Pazar sabahı, eğer yağışlı bir hava ile karşılaşırsak, tabi ki gezimizi iptal ediyoruz. Islanıp hasta olmayalım.

Büyük ihtimalle yarın hava yağışsız ve parçalı bulutlu olacak, o zaman gezimize devam diyorum.

Yarın sabah görüşmek ümidi ile hoşçakalın.

Fulya

Üye
Tepki
20
Hava açtı ama ruzgar var. Etkiler mi bu ruzgar bizi. Valla 48 kiloyum savrulup giderim heralde :) Ama bakıcaz artık sabah ki duruma gore..

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.338
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,

Evet hava açık olacak ama bugün de rüzgarlı idi ve Antalya Bölge Hava Tahmin Dairesi Pazar günü için resmen fırtına uyarısı yapıyor :( Herkesin malumu bisiklete binenin en büyük düşmanı ne yokuş, ne yağmur, ne de başka birşeydir, rüzgar en pisidir. Durum böyleyse özellikle yeni arkadaşlarımız için bayağı tatsız olabilir. Belki rotayı duruma göre kısaltmak filan...

Bugünlerde beni bisikletten uzaklaştıran birşey var ama anlamadım :). Geçen sabah kalktım va sağ kolumu omuzdan oynatamıyorum anlamadım. 2 gündür Ben-Gay tedavisine devam, inşallah geziye geleceğim gittiği yere kadar :)

Hoşçakalın

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Herkese merhaba

Rüzgar yönünden haklısınız, bende bugün yayan şehir içindeydim , boş alanlara gelince bayağı bir rüzgara tutuluyorduk. Ama yağmur olmadığına göre gezimizi yapalım derim.

Olmadı gezi yönümüzü değiştirir, apartmanlar arasından şehir içi bir gezisi yaparız. Fazla boş alanlara yakalanmadan, apartmanlar arasından, ara sokaklardan gideriz. Sabah ola hayır ola diyelim.

Rüzgarı göz önüne alarak, kasklarımızın altına bereler ve boyunlarımıza da atkı takalım. Eldivenleri söylemeye gerek yok.

Yarın sabahtan 9.30 da görüşmek üzere.
Hoşçakalın.

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
tuncay hocam geçmiş olsun.
umarım yarına bir şeyiniz kalmaz.

hepinize güzel keyifli bir gezi diliyorum...

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.338
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Lütfü Çolak

Sağol Lütfü,

Sağ omuz bana yıllar önce kulüpte kışın kondüsyon idmanlarından hatıra kaldı :)
Arasıra hatırlatıyor kendini.

Sanırım sizin de yarın süper bir geziniz olacak. İyi eğlenceler, problemsiz pedallar dilerim.

Hoşçakal