Anneme ve babama carraro grande lady ve man 702 aldım

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
Arkadaşlar herkese merhaba,
Annem ve Babam için Aydın Davutlardaki bisiklet yolunda (10km) sürebilmeleri ve çarşıya gidip gelebilmeleri için arka sele ve çamurluğu olan alüminyum kadroya sahip bisiklet almayı düşünüyordum.
BütÇem 500TL idi ( tek bisiklet için). Bu kriterlere uyan salcanonun sarejevo modelini düşünüyordum. tanesini 675 liradan 525 liraya düştüler 2 tanesini 1050 liradan verEceklerdi. Ancak araştırmalarımda bu modelin göbeklerinden sıkıntı çıktığını gözlemledim. En son yeni taşındığım mahalledeki bir çocuk da gördüm ve sorduğumda oda arka göbekden ses geldiğini ve memnun olmadığını dile getirdi. Bu durumdan sonra 2.el başka modellere bakıyım dedim ama temiz ve düzgün bir bisiklet bulamadım en sonunda çitayı biraz yükseltip Carraronun Grande Man ve Grande lady 702 modellerini araştırdım. Genel anlamda alanlar memnun. Bende biraz araştırdıktan sonra almaya karar verdim.
İzmirdeki nerdeyse carraro satan tüm bisikletçileri aradım. (Beyaz eşyacıları hariç :confused:) ve en iyi fiyatı Seda bisiklet-Doruk bisiklet verdi.:harika:
Göztepedeki Doruk bisikletten bisikletleri 756 liradan, 650TLye düşürerek 1300TLye aldım.
Arabaya attım eve götürdüm.(Davutlara haftaya gitcez, 1 hafta bekliyecek bizimkiler :D )
Man modeli ile bir ki tur attım.;) Gayet iyi , bizimkiler için yeterli bir bisiklet olduğunu düşünüyorum.
Bizimkilere aldık inşallah sıra bana gelirde Bende Canyon alabilirim...:acpsnr:
Fotolar çok iyi değil kusura bakmayın.
Davutlarda detaylı resim ekleyeceğim.
c5.JPG c3.JPG c4.JPG c1.JPG

Bu arada ön gidon rahata yönelik mi ayarlanır. Yoksa başka bir püf noktası varmı?
Bu tip gidon hiç sürmedim bilmiyorum :)

Scudo

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
arkadaşlar bu ince lastiklerin basıncı ne olmalı???

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
@Serhan E. göremedim en ama daha dikkaetli bugün bir daha bakıyım. Hafta sonu bizimkiler vercem başımı ağrıtmasınlar

atikkerem

Üye
Tepki
7
İsim
Kerem ATİK
Bisiklet
Sedona
Hayırlı olsun hocam :) Bende babama bisiklet toplamıştım kendim parça yükselttikçe :) Arkadaşın dediği gibi lastik yanaklarında yazması lazım :)

• Beğen
Tepkiler: Anıl Erdoğan

TayyipKARALİ

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Cannondale
lastik yanaklarında yazması lazım.
maşallah kazasız bellasız bol bol gezerler inşllah .

• Beğen

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
Arkadaşlar slm
Özel msj atıp memnunlarmı diye soran arkadaşlara istinaden ufak bir bilgilendirme yazıyım buraya.

Bisikletten genel anlamda memnunlar ancak ufak tefek sıkıntıları var tabiki,
  • Bisikletler Yazlık da oldukları için jant telleri beklediğimden erken paslandı. Paslanma bekliyordum ancak erken oldu.
  • Sele şehir bisikletine göre çok rahatsız
  • revoshift vites kolları ve alhonga fren kolları bizimkiler için iyi ancak ilerisini düşünen yada ilerde tur yapacam diyenler için değişmesi gerekebilir.
  • Aynı şekilde ayna kolda çin işi tur yapmayı düşünenlerin değiştirmesi gerekebilir.
Bunlar haricinden memnunuz hatta yukarıda saydığım özellikler çok sorun yapılacak cinsden değiller aslında.
Genel anlamda memnunlar.Hatta babam hergün fix 10-15km sürüyor. Lastik daha patlamadı:D

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
seleyi en düşükte bırakmamışsınızdır umarım çoğu insanın bisikletten soğumasına sebep oluyor bu durum

• Beğen
Tepkiler: Chunkorfly

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
@CeRKeZ
anlamadım dostum ?

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
687
Bisiklet
b'Twin
Sele yüksekliği önemli cidden. Genelde kendilerini güvende hissetmek için olması gerekenden daha fazla aşağı indiriyorlar seleyi. Dizlerde ağrı yapar. Güle güle kullansınlar çok şeker foto :)

• Beğen