"ANKETLİ" Yarın alıyorum son karar için yorumlarınız :)

Hangisi alınmalı?

• GHOST SE 1150

• CARRARO SPORTIVE 225

• GHOST SE 1000

• CARRARO SPORTIVE 224

• Toplam katılım
    55

ayazefe

Üye
Tepki
10
İsim
Serkan DAĞLI
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar günaydın,

aşağıdaki modeller arasında kaldım siz olsanız hangisini önerirsiniz? Öncelikle bisiklet Edirne de şehir içi ve karaağaç tarafında arnavut kaldırımlarda kullanılacak (fotoğraf ekte) o nedenle aşağıdaki modeller hoşuma gitti. Kullanılan malzemelerden anlamadığım için size sormak istedim.

Başka öneriniz olursa seve seve dinlerim.

HİDROLİK FRENLİ MODELLER

GHOST SE 1150

(link)

CARRARO SPORTIVE 225

(link)

V FRENLİ MODELLER

GHOST SE 1000

(link)

CARRARO SPORTIVE 224

(link)

Dosyalar

Scudo

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
Şehiriçi ağırlıklı olacağı için bence v frenli modellerden yana kullan hakkını. Boşuna ağırlık taşımamış olursun. Hatta amortisörsüz bile düşünebilirsin. Bir tek arnavut kaldırımda amortisörün etkisi ne kadar olabilir onu tam kestiremiyorum.
Konu ile ilgili bilgi sahibi arkadaşlar muhakkak cevap vereceklerdir ancak ben olsam herhangi bir amortisörsüz v frenli şehir içi bir bisikletten yana olurdu.

• Beğen
Tepkiler: ayazefe

ayazefe

Üye
Tepki
10
İsim
Serkan DAĞLI
Bisiklet
Carraro
yolun durumu çok kötü servis otobüsünü bir sarsıyor düz maşa bisiklette neler yapar allah bilir :)

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
Ghost lar MTB, Carraro lar City. Önce bisiklet tipine karar vermek lazım. Arnavut kaldırımlarda bu iki tip de kullanılabilir. Ama sanırım arnavut kaldırım en uç örnek olarak belirttiğinizi düşünüyorum. Yani hep bu arnavut yollarda kullanacak değilsiniz. O yüzden ben olsam seçimimi cityden yana kullanırdım...

CARRARO Sportive 224 - Bir önceki bisikletimdi(2014 model). Yaklaşık 4 ayda 3000 km kadar yapmıştım. Hiçbir sıkıntısı yoktu. Öneririm.
CARRARO Sportive 225 - 224 ile aynı sadece aralarında sadece hidrolik disk fren ve renk farkı var.

Aslında en önemlisi rengiyle, tipiyle sizi çeken, aşık olabileceğiniz bir bisiklete sahip olun derim. ;)

ayazefe

Üye
Tepki
10
İsim
Serkan DAĞLI
Bisiklet
Carraro
@evrenozbilen teşekkür ederim evren. açıkçası 225'in albenisi beni çekiyor özelliklede rengi ve hd fren olması. edirnenin yollları pek düzgün değil açıkçası. 90 km ötedeki bizim ilçeyede sürerim diye düşünüyorum. Açıkçası malzeme kalitesi nasıldır onu da bilmiyorum 225'te kullanılan parçalar kaliteli midir? Ghost'un tekerlekleride kalın aslında pek istemiyorum tekerlekleri değiştirim diyordum

seyyah_26

Üye
Tepki
40
İsim
Halit A.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kardeşim araziye pek girmeyeceksin anlasılan sportive i secmeni tavsiye ederim hem hafif bozuk arazide ön amörtisörü seni rahatlatir full asfalt olan bi yerdede kilitlersin maşayı kayar gider...yalniz carraronun lastiklerim kalitesi pek ii degil onuda degistirirsen on numara olur senin için simdiden secimin hayirli olsun kazasiz belasiz kullanman dilegiyle...

• Beğen

ayazefe

Üye
Tepki
10
İsim
Serkan DAĞLI
Bisiklet
Carraro
Teşekkür ederim @seyyah_26 :harika:

@evrenozbilen bu arada evren hocam işyerim karaağaçta o nedenle yazın sabah akşam o yola gireceğim mecburen. ortalama 1-1,5 kmlik mesafe geliş gidiş 3 km ediyor günlük diğer türlü asfaltta olacağım çoğunlukla. Arazi olarakta en fazla söğütlük ormanına girerim belki oda yılda 5-10 defa olsun diyelim. En kötü bir takım lastik alırım diye düşünüyorum.

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
Carraro sizi üzmez. Bence fiyat/performans bisikletidir. Dediğim gibi 4 ay kadar kullandım, zincir yağı ve vites ayarından başka servis yüzü görmedi. Süre az fakat km çoktu(3000-3500 ü yılda yapanlar var).

Schwalbe marathon plus lastik almıştım. Patlağa ve hıza ciddi etkisi olmuştu.

Seçim sizin. [emoji6]

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Resmini koyduğunuz yol hiçbir şey değil, Sportive 225 alın.

Kübra C.

Aktif Üye
Tepki
154
Bisiklet
Sedona
Sadece renklerinden dolayı grili-yeşilli ghost'u beğendim. Ne yazık ki çok fazla teknik bilgim yok tavsiye vermek için :eek:ops:

• Beğen

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@ayazefe Düz maşalı bir bisiklet tercih etmenizi tavsiye ederim.35-38 kalınlıktaki tekerlekler linklerde verilen bisikletlerde bulunan dandirik ön süspansüyonların verebileceginden fazla konfor saglar.İlla maşa ile konfor istiyorsanız bisiklet fiyatına yakın bir fiyatı gözden cıkarmalısınız.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Barış TURAN Düz maşa nasıl bir süspansiyondan daha fazla konfor sağlayabiliyor? Aklınıza gelen en kötü süspansiyonun bile darbe alınca yaylanma potansiyeli var.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@Berke K. Giriş seviyesi süspansüyonların yetersizliğini vurgulamak için öyle söyledim.Kullandığım modelin(kron tourer üstünde gelen) arnavut kaldırımlarında vs. titreşimi emdiğini falan görmedim hiç.Kalın lastikli sabit maşalı durumdan farksız benim için.Ha süspansüyon için 300-400 tl civarı bir bütçe ayırılabilinirse ne ala.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Barış TURAN
Söylediğiniz durumu ben de yaşadım titretişim emmediği doğru ama çukur ve kasislerde biraz fark gösteriyor. :)

ayazefe

Üye
Tepki
10
İsim
Serkan DAĞLI
Bisiklet
Carraro
Ghost 1150 atak yapmış :) sanırım kalın lastik sevenler seçti :)

Fevzi Orak

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
b'Twin
ghost se1150 15 kilonun üstünde yazıyor ...

ayazefe

Üye
Tepki
10
İsim
Serkan DAĞLI
Bisiklet
Carraro
@Fevzi Orak evet baya ağır olmalı en kötü bisikletçide her iki modelde var ikisine de biner bakar ona göre kararımız veririm :)

ama bilen biri iki model arasında malzeme kalitesi açısından hangisi daha önce yazabilirse çok makbule geçer

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Anket boşu boşuna kafanızı karıştıracak ben söyleyeyim pek takılmayın.

• Beğen