Ankara'da işçiliği kaliteli gerçek esnaf bisikletçiler hangileri?

Eto3401

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Ahmet Ertuğrul Y.
Bisiklet
Salcano
İki teker bir adamın gittiği Güngör'ler bisiklet nerededir?Bilen varmı?Ya da işçiliği-fiyatları Nasıl?

Scudo

Olgunn

Üye
Tepki
105
İsim
Olgun M.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Eto3401
Adresi bu internetten baktım.
Oğuzlar Mah. Osmanlı Cad. 20/B Çankaya, Ankara

Arkadaşlar tekerimize fazla hava bastığımız için bazen janta temas ettiği noktada patlak oluşur. Bu patlağın yılan ısırığı gibi ayırt edici bir şekli vardır. Geçenlerde başıma bu geldi. Ancak ben maximum bar değerini aşmamıştım. Acaba bu sorunun çözümü de akord ayarını düzeltmek midir? Eğer janttaki koruma bantlarından bahsedecekseniz 3 kat jant koruma bandım da var. Bu olayın olmasını nasıl engelleyebiliriz?

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.462
Bisiklet
Scott
@Olgunn Yılan ısırığı şeklindeki lastik patlakları yüksek değil düşük hava basıncı sonucu oluşur. Sorunun nedenini başka yerde aramalısınız.

darkdream

Daimi Üye
Tepki
322
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Olgunn

Fazla havadan lastik patladığını hiç görmedim. Jant koruma bantı da olduğuna göre orada farklı bir durum var. Belki gereğinden az basıyorsunuzdur. Ölçerek basıyorsanız, yazan değere ulaşmayı deneyin. Örneğin 70 psi ise en az 65 psi basın.

Veliuyar

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Veli Uyar
Red bisiklet candır, adamın dibidir

Taner abi hayatta karşılaşabileceğiniz en naif insanlardan biridir. Bırakın bisikleti iki kelam laf etmek için bile Red'e gidilir

Olgunn

Üye
Tepki
105
İsim
Olgun M.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yılan ısırığı diye tabir edilen patlaklar iç lastiğin dış lastik ile jant arasına sıkışması ile meydana geliyormuş doğru söyüyorsunuz. Yalnız benim fazla hava bastığım için iç tekerimin patladığı da doğru.

Bunu şöyle açıklayayım size: Jantımızda koruma bantları olur ve bu koruma bantlarının altında küçük delikler bu küçük deliklerin içinde de jant tellerinin uzantıları olur. Bu uzantılar iç tekeri patlatabileceği için koruma bandı koyuluyor. Şimdi ben fazla hava bastım(fazladan kastım max değerine yakın) ve bu deliklerden birine yanaşan iç lastiğim patladı. Bunu nerden mi anlıyorum: İç lastiğimin patlağının etrafında ufak bir çember var. Hatta jant delikleri ne kadarlık mesafe ile ilerler ise bu patlağın sağında ve solunda da o kadar mesafede bir kaç tane kabarmış şekilde yuvarlak zorlanmalar var. Yani o noktalar da hafifçe girmiş kendilerinin üstündeki deliklerin içine ama en sivri baş veren yerden patlamış iç lastiğim.

Şimdi şunu sormak istiyorum: Ben max değeri geçmediğim halde bu olayın gerçekleşmesinin nedeni nedir? Jantın adiliği mi? Akord ayarının bozukluğu mu? Ya da başka bir şey mi?

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@Olgunn

İç lastiğiniz kalitesizdir. Hele iç lastik b'twin ise sebep kesinlikle odur.

• Beğen
Tepkiler: gokberk88

darkdream

Daimi Üye
Tepki
322
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Olgunn Düşük bir ihtimal ilgili jant başlığının da keskinleşmiş veya defolu ucu olabilir. El ile kontrol ederek belirleyebilirsiniz. Diğer ihtimal yanlış akort ayarı yüzünden başlık yerinden çıkmış olabilir (başıma geldi). Bunlar harici bir ihtimal yok. Yani jant bandını delip de iç lastiğin patlaması çok zor.

Olgunn

Üye
Tepki
105
İsim
Olgun M.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Jantın uç veren o deliklerine küçük pamuk tıkayıp üzerinden elektrik bandı ile bantlamayı düşünüyorum. En kısa zamanda da akord ayarı yaptıracağım.

Hakan1511

Üye
Tepki
35
İsim
Hakan
Bisiklet
Giant
Merhaba arkadaşlar Ankara dışındayım bisikletin vites sitemini 105 sete cevirmek istiyorum acaba parça ve işcilik acısından hangi bisikletciye gidebilirim Ankarada bana nereyi tavsiye edersiniz.Uygun fiyat 10 numara işçilik.

BarkinD

Yola bakan,lastik yakan :)
Tepki
487
İsim
Barkın DEMİRKIRAN
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ankarada red bisiklet ve turuncu bisiklet iyidir.

Hakan1511

Üye
Tepki
35
İsim
Hakan
Bisiklet
Giant
Afyondan gelecem arkadaşlar.

Imlampre

Daimi Üye
Tepki
298
İsim
hakan
Bisiklet
Cannondale
Sincan emre bisiklet harun ustaya gidin cok memnun kalirsiniz

• Beğen
Tepkiler: burcinhan

haldun31

Daimi Üye
Tepki
799
İsim
haldun e.
hocam erdoğanlar bisiklete gidin derim.ben memnun kaldım yinede siz bilrisniz diyelim.

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
Erdoganlari tavsiye edebilirim. Yalnız gitmeden 1-2 gün önce 105 set vardır ellerinde ama yinede bi ara konus.