Ankara'da bisiklet bakımı yapan firmalar?

Fatih Anıl

Aktif Üye
Tepki
110
Bisiklet
Cannondale
Merhaba arkadaşlar.

Ankara'da bisikletime bakım yaptırabileceğim düzgün bir yer var mı?. Bakım içeriği;

- Ön, arka ve orta göbek bakımları,
- Zincir değişimi,
- Vites ve fren ayarları,
- Ruble ve aynakol temizliği.

Scudo

Saikou

Forum Demirbaşı
Tepki
336
İsim
Ali B
Bisiklet
Scott
Erdoganlar, Delta Bisiklet umikoy.

Hiko

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Carraro
Delta Bisiklet Emek, Performans Bisiklet Batıkent :harika:

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Delta Bisiklet
Erdoğanlar Bisiklet
Güngörler Bisiklet
Emre Bisiklet
Red Bisiklet

Parça değişimi değilde bakımsa, Red bisiklet (anıttepe) ve Emre bisiklet (sincan) öneririm. Para kazanmaktan ziyade insanların işini görmeyi ön planda tutarlar.

• Beğen
Tepkiler: harun reşit özel

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Güngörler bisiklet çayyolu ve balgat...

coffeeguy

Forum Bağımlısı
Tepki
285
Bisiklet
Lapierre
emre bisiklet sincan tek adres benim için tavsiye edilir :)

CanerG

Aktif Üye
Tepki
27
İsim
Caner G.
Bisiklet
Salcano
@Alperen Haner

Sincanda karizma bisiklete yaptırmıştım ancak burası daha iyiyse oraya götürmeyi düşünüyorum.

Fatih Anıl

Aktif Üye
Tepki
110
Bisiklet
Cannondale
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Dediğiniz yerlerin bazılarından fiyat aldım. Geri kalanlarından da bekliyorum.

krep

Üye
Tepki
31
Bisiklet
Mosso
Bu konuda güncel fikir paylaşabilecek kimse var mı

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@krep Firma düzeyinde erdoğanlar bisiklet, delta bisiklet, güngörler bisiklet...

Tamirci ve yukarıdakilere göre küçük işletme bazında Anıttepe red bisiklet. Sincanda Emre bisiklet(buraya hiç gitmedim) Ankara'daki çoğu bisiklet sürücüsü bu iki tamirciyi önerir. Birde kolejde Ammar ömer Bilgiç var. Bilgiç bisiklet.

krep

Üye
Tepki
31
Bisiklet
Mosso
@enes_vl ücret bazında genelde bakım ne kadar tutar yani hangi rakamları duymam normal gittğimizde kazıklanmayalım

ollo

Üye
Tepki
25
Bisiklet
Diğer
Sokullunun girişinde Anka Bike var.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@krep A'dan Z'ye bir bakım için 80-100 arası. Eleştiriler gelebilir bu fiyat aralığı ile ilgili hem bisikletçiler hem tamirciler tarafından. Benim tahminim bu yönde. Üstüne düşünmedim aklıma gelen aralık budur. Bisikletin ne kadar ve nerelerine bakım yapılması gerek bu da önemli. Bisikletin nasil bir bisiklet olduguda önemli.

Bisikletimi ben kendim tamir etmeye çalışıyorum. Zorlandığım yerlerde tamirciye gidiyorum. Mesela akort ve göbek bakımlarına teker başı 20 şer lira vermişliğim var. (20*4=80)

Böyle düşününcede baştan aşağı yapılacak bir bakıma en az 80 en fazla 100 aralığı bir fiyat ortaya çıkıyor.

Red bisiklete gidin derim. Orada usta bakıma gerek olmayan yerlere bakım yapmacaktır. Bana öyle söylemişti. Genel bakım diye götürmüştüm. Yanımda 100 TL vardı. Göbekler iyi bakıma gerek yok dedi. Belli başlı yerlerin bakımını yaptı. Yanlış hatırlamıyorsam 40 liraya falan bir bakım yapmıştı gerekli yerlere. O yüzden bence güvenilir yer.

Her ihtimale karşı göbekler açılsın, greslensin derseniz o da bir tercih. Kolejde Bilgiç bisiklete(Ammar Ömer Bilgiç) her götürdüğümde gerek var yok demeden her yere bakım yapıyordu.(Gerek vardır yoktur orasını bilemiyorum tabi :) ) İşçiliği güzeldir.

Gidip fiyat alabilirsiniz bu iki bisikletçiden. Ankara merkezde bisikletçiler genelde bu ikisine gidiyor. Benim gözlemim bu. Ankara batı tarafındakilerde emre bisikleti meth ediyor. Oraya hiç gitmedim ben .

Delta, Erdoğanlar tarzı bir yere gitmedim bakım için. Sadece deltaya fren ayarı yaptırmıştım. Pahalı gelmişti(Ortalama gelirli bir öğrenci için). Bir daha gitmedim. Telefonla arayıp fiyat alabilirsiniz bunlardan. Ben bir kere bakım ücretini sormak için erdoğanları aramıştım. Verdikleri fiyatı hatırlamıyorum.

Kolay gelsin

krep

Üye
Tepki
31
Bisiklet
Mosso
@enes_vl teşekkür ederim bilgi için bisikletlerimiz mosso legarda ve arkadaşıma ait olan wildfire 2.El aldık vites kablosu kopmak üzere bunun üzerine başka ihtiyaçlarıda olabilir düşüncesi ile götürmek istedik.

ghostt

Forum Bağımlısı
Tepki
4.961
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güngörler bisiklet hakkında fikir sahibi olan var mı?Kask alacaktım bugün siteye üye oldum.Şimdi giriş yapamıyorum.Site kökten gitmiş

Mr nc

Aktif Üye
Tepki
582
İsim
Mr Nc
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti