Ankara

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@uslsy tamin etmiştim... geçen annem dua ederken "Allahım sen benim çocuklarım torunlarımın sağlığını sıhhatini koru oğluma akıl fikir ver " demesinden anlamıştım birşeyler..

• Beğen
Tepkiler: Cocu
Scudo

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
@BurakMehmet güdül'de sorgun göleti var hocam güzel kamp yeridir.

psikologlar turu yapalım :)))

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@erhanerdem sorgun iyidir.. Bende severim.

ya yapılmaz mı ki bisikletli kısa bir kamp turu... rota olarak ta kazana gelmeden güvenç göletine falan girsek..

cember3454

Kendi halinde...
Tepki
891
İsim
Berke Uslu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
10 Temmuz Salı günü Ankara/eskişehir turu yapmayı planlıyorum. Günü birlik bir tur olacak. Katılmak isteyen arkadaşları bekliyorum. Bir elin nesi var, iki elin sesi var misali.

(link)

Rota bu şekilde. Sabah 5-6 civarı çıkış- yeme, dinlenme ve sürüş ile akşam 6 civarı Eskişehir’de olmayı planlıyorum.

• Beğen
Tepkiler: sonyaz

krep

Üye
Tepki
31
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar merhaba mosso legarda marka bisikletimi bakıma götüreceğim aynı zamanda bir arkadaşımda 2. El mosso wildfire marka bisiklet aldı onuda aynı şekilde bakıma götürmek istiyorum yenimahalle çankaya mevkilerinde önerebileceğiniz bir yer var mı. Ücret konusunda ne kadarı makbuldur

• Beğen
Tepkiler: NFFNSNC

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen hafta cumartesi mini mini minicik turumuzdan. Rotamızı mücbir sebeplerden tamamlayamadık ama olsun. Muhabbetimiz güzel keyfimiz yerinde.
Katılımların artması dileği ile... :) @burcinhan @nusret emre ve Özgür

Ctesileri düzenlediğimiz ve/veya diğer sürüşlerimize katılmak isteyenler linke tıklayarak whatsapp grubumuza katılabilir. (link)

(link)

Umut Yayla

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar. Çok aradım ancak bulamadım. Biliyorum çok kalabalık değiliz, Ankara'da fixed gear kullananlar olarak bu başlık altında toplanalım.

korayg

Daimi Üye
Tepki
167
İsim
Koray
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar bu Eymir de göl çevresi değilde dışarıdaki yollarda turlamayı düşünüyorum. Ama bildiğiniz üzere köpek çok var. Keratalar saldırmıyor değil mi ?
Sağ tarafa doğru gidip bi etrafı keşfedeyim diyorum ama köpek mamasıda olmayalım şimdi :D

• Beğen
Tepkiler: A.l.t...

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.009
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
burada küçük bir gezinti için kurdugumuz 3-5 kişilik whatsapp grubu ile başladık, güzel dostluklar edinerek ilerledik, logo yapalım forma yapalım vs. derken şimdide grup kurduk. ankaradan katılan arkadaşlarımızı etkinliklerimiz için facebook grubumuza bekleriz.

(link)

kadirpilge

Üye
Tepki
2
İsim
kadirpilge
Bisiklet
Carraro
@danceros
Slm. Ustadim grubunuzla yol mu yapiyorsunuz? Kros mu?

@uslsy

Ustadim tayt uzeri sort onerebilirim.bende tayt fikrine soguk kalmistim.hala soguk geliyor ama ustune sort cekiyorum.aslinda en iyisi sort ve dizlik.

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.009
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
@kadirpilge performans veya gezinti olarak belirtiyoruz gelmek isteyenler hazırlıklı geliyor.

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@korayg Korkmana hiç gerek yok sen bir köpek için çok büyük lokmasın..sadece 250gr. Alır bırakır merak etme

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
14 Temmuz 2018 cumartesi günü grup olarak ilk orta/uzun turumuzu yaptık. Kısa dinlenmelerle Eskişehir yolu üzerinden Ankara > Polatlı > Ankara güzergahında yaklaşık 140km yaptık. En düşük ortalama hız 25km idi. Muhabbetimiz her zaman ki gibi sürüşten daha kıymetli ve çok güzeldi. Gruptaki tecrübeli arkadaşlarımız benim gibi yol bisikletinde yeni olanlara yol boyunca destek ve motivasyon sağladı. Ben den çok biz olmak ne kadar da değerli...

Katılımların artması dileği ile... :)

Güzel dostluklar pekişiyor uzun yollarda... @CeCeKa @danceros (link) @Celâl Y. @uslsy

Ctesileri düzenlediğimiz orta/uzun veya diğer günlerdeki antreman/gezi sürüşlerimize katılmak isteyenler linke tıklayarak whatsapp grubumuza katılabilir. (link)

(link)

lazmelih61

Üye
Tepki
0
İsim
Melih Özergin
Bisiklet
Beldeyama
Size bol tırmanışlı ve bol inişli bir rota ben de Pazar günü bu rotayı gidip geldim. Yol güzel yer yer asfalt biraz bozulur gibi ama yol bisikleti kullanıcıları için harika. Tavsiyem bisikleti kitli pedal ile sürmeniz ve 4 kişiden aşşağı bu yola gitmemeniz üzerine. Rota Kızılay Güvenpark'tan başlayıp, Ulus, Pursaklar, Çubuk ve Karagöl'de son buluyor benim gibi yol bisikletiyle daha 240 km yaptıktan sonra bir anda 160 km biraz zorlanabilirsiniz ama rotanın keyfini eve gelip bir gün dinlendikten sonra anlayacaksınız. Keyifli, kazasız, belasız, lastik patlamasız sürüşler dilerim.

Dosyalar

Sefa Bey

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Mosso
Bu hafta içerisinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Mavi Masaya, EGO otobüslerinde bisiklet kullanımı noktasında talebimi ilettim. Aldığım cevabı aşağıda paylaşıyorum:

Sayın Sefa ****, 11.07.2018 10:33:25 tarihindeki ***** numaralı başvurunuz cevaplanmıştır; Toplu taşıma otobüslerine bisiklet taşıma aparatı takılarak bisikleti olan yolcuların bisikletlerinin de taşınabileceği toplu taşıma hizmetinin verilebileceği uygun olan hatların tespit edilmesi ve bisiklet taşıma aparatı alımı ile ilgili ihale süreci devam etmektedir. Bu çalışmalar tamamlandığında uygun görülen bazı hatlarda bisiklet taşıma aparatı takılı olan otobüsler ile bisikletli yolcuların taşınması hizmeti verilmeye başlanacaktır. Bilgilerinize rica ederiz. İlginize teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Bir başlangıç olması ve devamının gelmesini ümid ediyorum.

Aynı gün CİMER'e yazmıştım. EGO otobüslerine bir düzenleme getirilmesini istemiştim. Şikayetim Ankara BB'ye yönlendirildi ve oradan şu cevap döndü:

TİCARİ SERVİSİN YOĞUN OLDUĞU PİK SAATLERDE SABAH 07:00-09:00 VE AKŞAM 16:00-19:00 SAATLER DIŞINDA VE BİR TRENDE EN FAZLA 2 ADET BİSİKLET OLMASI VE VAGONLARIN BOŞ OLAN TARAFLARINDA ,TEMİZ OLMAK ŞARTIYLA BİSİKLETLE YOLCULUK YAPILABİLİR. İYİ GÜNLER DİLERİZ.

Burada tren diye belirtmiş fakat ben sorumda 'Otobüs', 'EGO' kelimelerini ısrarlar kullandım. Bunu otobüsler için bir cevap telakki edip, bisiklet ile binmeyi deneyeceğim. Bir türlü bu durum çözüme kavuşmalı.

• Beğen
Tepkiler: sonyaz