Ankara Yollarına Çıkan En Son Fixed

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. boyum 1.78 68 kiloyum , kaçırdığıma üzüldüm o kadroyu. kısmet değilmiş diyelim aramaya devam edelim

Scudo

NightHawk

Aktif Üye
Tepki
128
En kısa zamanda ankarada karşılaşmak tanışmak ümidiyle. Çok güzel bir bisiklet olmuş. Ben de yakın zamanda cro moly bir yol bisikletine kavuşacağım. Bakarsınız ondan da bir ss doğar.

Hacı Murat ŞAHİN

Forum Bağımlısı
Tepki
777
Bisiklet görüntü açısından hakikaten çok güzel. Güle güle binersiniz inşallah. Vites sisteminin olmaması da normal, eskiden bütün bisikletler öyleydi. Ancak pedalların sürekli dönmek zorunda olduğunu ve arka fren olmadığını öğrenince çok şaşırdım. Sadece zevk için mi böylesi tercih ediliyor? Belki alışınca hiç hissedilmiyordur ama sürüş güvenliğini olumsuz etkiler sanki. En azından pedallar sürekli dönmeseydi :).

NightHawk

Aktif Üye
Tepki
128
Denemeden yorum yapmak bence doğru değil. :D En kısa zamanda deneyeceğime emin olun :eek:

GokhanAK

Daimi Üye
Tepki
294
Bisiklet
Peugeot
@Hacı Murat ŞAHİN

Bisikeltin üzerine çıkmadan önce benimde benzer kaygılarım vardı. Ama şimdi hiç biri yok.

Şehir içinde çok keyifli, çok eğlenceli ve sorunsuz bir tarz.
Arka dişli ve göbek sabit olduğundan arka frene hiç ihtiyaç duymuyorsunuz. Normal bisikletlerde yavaşlama ve durmada arka frenin etkisi çok az. İşin %70 lik payını öne fren sayesinde yaptığımızı unutmayın. Bu bisiklette ise arka fren olarak pedal ivmesinin tersine güç uygulamak ile arka tekeri yavaşlatıp ve hatta kaydırarak durdurmanız mümkün. Bu da zamanla ters güç kasalarının oluşmasıyla olan bir durum. İlk başlarda pek becerememiştim ama şimdilerde ön freni söksem diye düşünmekteyim.

Pedalın sürekli dönmesi ise kısa süre sonra alışkanlık kazanılacak bir durum. Devamlı hareket halinde olma ve kesintisiz güç uygulama durumu daha az yorulmanızıda bir sebep.

Geçen hafta bu tarz bisikletlerin çok yaygın kullanıldığı San Fransisco da idim. Gördüm ki tamamen ayrı bir tüketim alanı oluşmuş durumda. Zevk, renk ve şekillemede hayal sınırlarımı zorlayacak bisikletler gördüm.

Türkiye'de çok yeni ama tavsiye ederim.
Gökhan

Tepki
44
Çok çok güzel olmuş gerçekten bakmaya doyamadım.
Hiçbir zaman eskimeyecek, klasik bir bisiklet olmuş.

Bu selenin bir benzeri Yavuz abi'de vardı, heralde siz vermiştiniz Gökhan bey.

Selamlar,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
G-trek bey size bir sorum olacak.acaba Shimano DX arka göbekten fixedgear bisiklet olurmu ? bana olur gibi geldi ama yinede fg kullanıcısı olarak size sormak istedim.

NightHawk

Aktif Üye
Tepki
128
sanıyorum rubleden çıkan ara pulları kullanarak ve yine rubleden çıkan bir dişliyi takarak singlespeed mümkün ama göbeğin yapısı dolayısıyla fixed bence mümkün değil.

GokhanAK

Daimi Üye
Tepki
294
Bisiklet
Peugeot
@Mehmet Keten

Size tavsiyem;
"Hiç uğraşmayın bu tür uydurma işlerle"
İmkanları zorlayın bir Fixe göbek alın.

GokhanAK

Daimi Üye
Tepki
294
Bisiklet
Peugeot
@Olgun Hatiboglu

Teşekkürler.
Yavuz abi'ye bu selenin bir değişik modelini almıştım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@G-trek

Fixe göbek en ucuzu ne kadar fiyata alınabilir acaba ? ve nereden bulabilirim ?

GokhanAK

Daimi Üye
Tepki
294
Bisiklet
Peugeot
@Mehmet Keten

Fix sahibi olmak için 3 yol var:

1- İngiltere'den ya da Amerika'dan satış yapan online mağazalar var. Oralardan bulman mümkün. Ay başında Fix şehri San Fransisco' daydım. Gitmeden önce görüşsek istediğin göbeği getirebilirdim.
2- Ebay üzerinden satış yapan fix mağazalarından,
3- Selçuk Çilek.

Fiyat konusuna gelince;
Phil vood ön göbek 170$ arka göbek ise 190$ + vergi+ kargo
Surly göbekler 60$ ön 70$ arka göbek + kargo + vergi.
Fromula göbekler ise 40 ve 45 $civarı
Bu fiyatlar güncel geçen haftanın satış rakamları.

Bilginize

Selçuk Çilek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.258
Bugün bisikleti son şekliyle ve canlı görme şansım oldu.
Gökhan bence biskletinin son şeklini görmek diğer arkadaşlarıda
sevindirecektir.Gidon boğazı "cuk" diye oturmuş.Pedallarda uyum içinde. Brooks siyah sele bulursan ,kaçırma.
Tekrar güle güle kullan Gökhan.

• Beğen
Tepkiler: GokhanAK

GokhanAK

Daimi Üye
Tepki
294
Bisiklet
Peugeot
Aslına bakarsanız bisikletin son hali fotoğraflardaki görüntülerden biraz daha farklı.

Gidon boynu, gidon bandı, pedallar, lastikler ve çember değişti. Kadrodaki fazlalıklar aldındı vs....

Yeni fotoğrafları en kısa zamanda çeker koyarım.

Gökhan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kazım Andaç

Aslına bakarsanız bisikletin son hali fotoğraflardaki görüntülerden biraz daha farklı.

Gidon boynu, gidon bandı, pedallar, lastikler ve çember değişti. Kadrodaki fazlalıklar aldındı vs....

Yeni fotoğrafları en kısa zamanda çeker koyarım.

Gökhan

Özgür Yalçın

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Cannondale
ya lütfen fotoğrafları yenileyin gökhan...
övgülerin sahibini görmek istiyoruz...

ilham ver bize