Ankara Taurs'a katlanır bisikletimle giremedim.

bekoli1903

Üye
Tepki
75
İsim
Bektaş
Bisiklet
Dahon
Merhaba arkadaşlar.Dün Dikmen'den Konya yolu üzerindeki Taurus AVM ye gittim.Yolculuğum çok uzun sürmeden kısa sürede Taurus AVM'ye geldim.Gel gelelim her güvenlik görevlisinin bana dik bakışlarını farkettim.Güvenlik kapısına yaklaşınca Görevli bayanın telsizindeki anonsla görevlilerin neden bana ters baktığını anladım.Görevli bayana gelen anons şu şekilde."Bisikletli giriş yapıyor.Girişini engeleyin"Vay arkadaş bu bi bisiklet dedim neden terörist muammelesi yapıyorsunuz dediğimde.Beyfendi bisikletin girmesi kesinlikle yasak cevabını aldım.Madem yasak o zaman katlayıp geleyim dedim.Ve aldığım cevap her türlü şekilde yasak.Katlayınca artık bu bisiklet değil bu valizim desem de yasakkk.Çantasına koysam desemde yasakkkk.Tamam arkadaşım o zaman bisiklet parkınızın yerini gösterin dediğimde durdu kaldı.Çünkü o da bilmiyor.Başka güvenlik görevlisine sor dediler.Sordum oda bilmiyor.Neticede bisikletle AVM'ye gitmesi yasak mış güzel yurdum da.Her ülke bisiklete teşvik ediyor halkını bizde herşey yasahhh oluyor arkadaş..

Scudo

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gereksiz bir mevzu üzerine güvenlikle tartışmak yerine yönetimden biri ile görüşmeyi deneyin..

İçeri bisiklet katlanmış durumda değilken girmeniz bana göre de makul değil.
Neden böyle bir şey yaptınız? İçeride bisikleti ne yapmayı düşünüyordunuz?
Sonuçta amacınız bisikleti güvende tutmak ise mağazalara nasıl gireceksiniz, yürüyen merdivene asansöre nasıl bineceksiniz?

Ben AVM'ye gidince bisikleti dışarıya bir direğe bağlayıp giriyorum içeriye.. Ki burası bisiklete nispeten aşina olan izmir karşıyaka..
Ankarada bisikleti hele katlanır olanı görünce bomba diye karakola götürmediklerine dua edin bence..

• Beğen
Tepkiler: Ali E.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@Decsan Sizce makul olmamasının sebebi ne hocam? Peki siz bunu aciklasaniz. Bir bisiklet bir avmde kötü ne yapabilir ki girisi katlanmış vaziyette veya açık yasak olsun? Ben Ankara decathlona bisikletimle girip rahat rahat gezebiliyorum.

bekoli1903

Üye
Tepki
75
İsim
Bektaş
Bisiklet
Dahon
@Decsan Avm otoparkı içerisinde bisiklet parkının olmaması ve çevrede de güvenli bir yer bulamam dan dolayı bisikletimle avm ye yöneldim.Sonuçta katlanır bir bisikletimin olması ve sorun çıkmaması düşüncesindeydim ama yanılmışım.İçeride bisikletimi tabiki katlamayı düşünmüştüm.Sonuçta kimseye zorluk çıkartmak istemem.Bi kural varsa uygulanmalı.Ama onların katlamayada karşı çıkmaları,çantaya koymaya da karşı çıkmaları yanlıştı.Çok saçma bir kural sonuçta.Neyse artık.Katlanır bir bisikletim var düşüncesiyle avm ye giriş yapmayız bundan sonra.İleri de yaparlarsa bisiklet parkına çekeriz.Yoksa artık bi direğe kitler,Allah'a emanet diyip gireriz avm ye.

Snorlax

Daimi Üye
Tepki
210
İsim
Sinan
Bisiklet
Carraro
Bence çanataya koyup yürüyüp geçseydiniz birşey demezlerdi adam bisikleti görünce giremez diye kodlamış almamış sonrada:D Sözüm meclisten dışarı birçok güvenlik 0 yada 1 gibi bir zihin yapısında insiyatif gibi birşeyleri söz konusu değil

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Snorlax Aynısını yazıyordum tam :) İnsanımızın kafa yapısı belli, hele elde madem katlanır bisiklet var, katlayıp girmek lazım o tür yerlere.

Gerçi büfelere, marketlere koskoca dağ bisikletiyle dalıyorum, garip garip bakıp bir şey diyemiyorlar oturduğum semtte :D

Snorlax

Daimi Üye
Tepki
210
İsim
Sinan
Bisiklet
Carraro
@Medherius En iyisini yapıyorsunuz biz bisikletçiler olarak rahat davranmazsak lütuf beklersek adamlarda yukardan bakıp ayak diretirler

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@M.Burak KARADAĞ

Decathlon bir spor mağazası, elbette bisiklet satan bir yere bisikletinizi tamir ettirmek ve bakımını yaptırmak için girebilirsiniz. Bu arada eğer Kentpark'taki Decathlon ise bahsettiğiniz mağaza zeminde ve bağımsız giriş çıkışı var.

Yazdım aslında ama tekrar katlanmış olarak AVMye girmeyi anlayabilirim ama açık vaziyette size de dert olur.. Asansörü dert, merdiveni dert..
Hem girince ne olacak ne işimze yarayacak onu anlayamıyorum..

Diğer insanları nasıl mı rahatsız eder? Bisikletle binip içeride dolaşmak isteyenler çıkacaktır, kalabalık AVM'de ben istemem çoluk çocuğum ile alış veriş yaparken bisiklet, kaykay, ginger ortalıkta.. Çünkü hızılıdır insandan ve küçük çocuklu ebeveynler AVM'de çocuklarının ellerini bırakır...

Geçende bir arkadaş PTT şubesine girmeye kalkmış güvenlik görevlisine kızıyordu burada..

Kapalı mekanda bisikletin işi yok arkadaşlar.. Eyvallah deyin ki neden bisiklet parkın yok? Hep beraber kızalım ama içeriye bisiklet ile girmek bence haklı iken haksız çıkartır bizleri..
Daha yolda olmamıza bile katlanamayan insanlar nasıl AVMde bisiklet ile dolaşmanızı makul karşılasın?

@bekoli1903
Anlıyorum bu bisiklet parkı olayı büyük dert AVMlerde..

Ancak ben de güvenlik görevlisinin çokta düşünmeden hatta "katlanmak ne demek bisiklet katlanır mıymış? " düşüncesi ile toptan reddettiğini düşünüyorum.
Adam hayatında görmedi ki katlanmış bisikleti.. Katlanmış ve çantasına konmuş bisikleti hayal bile edemez emin olun..

Kısacası didişmek yerine bu adamları aşıp lafımızı dinleyebilecek ve anlayabilecek ardından çözüm üretebilecek pozisyonda olan yöneticilerden biri ile görüşmeyi daha doğru buluyorum vazgeçmek ve bir daha gitmemek yerine..

Bisiklet parkı o kadar basit bir yatırım ki..
Bir demircide 100-200 TLye kralı yaptırılır..
Konuşmak ikna etmek kavga etmekten hem daha etkili hem de daha az sinir bozucu bence...

Saygılarımla..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Antares avm ye gittiğimde aynı olayla bende karşılaşmıştım.içeriye bisiklet ile girdim ama bütün güvenlikler alarma geçti telsizle biri diğerine içeride bisikletli var şu anda burada şu anda şurada diye rapor veriyorlardı gülermisin ağlarmısın.olayın komik tarafı ise avm içinde bisiklet mağazasının olması.neyse içeriden bisiklet ile çıkarken kapıdaki 2 güvenlik hala üzerime üzerime geldi ne yapıyorsun diye çıkıyorum dedim ne yapayım.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@bekoli1903 Sizi gördüm sanırım hocam milli kütüphane taraflarında ne tarafta oturuyorsunuz bir ara turlamak lazım...

• Beğen
Tepkiler: bekoli1903

bekoli1903

Üye
Tepki
75
İsim
Bektaş
Bisiklet
Dahon
@massaget Ben Dikmen'de oturuyorum.Haftanın bazı zamanları Türkocağı cd.Bahçeli 7.cd den Beşevler falan derken hipodrum cd sinden.Demetevler'e gidiyorum.Tabi neden olmasın.İnşallah birgün pedallarız.

ibrahim_D

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Dahon
Konya'daki AVM'lere girişimde şimdiye kadar hiç sorunla karşılaşmadım, katlayıp girdim yürüyen merdivenle son kata kadar çıkıp D&R'ın içine girip kitap alıp çıktım. Market bölümüne girip alışveriş sepetine koyup, alışverişimi yaptım.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@bekoli1903 Evet sonrasında yukarı doğru giderken gördüm sizi, ben de katlanır kullanıyorum da...

bekoli1903

Üye
Tepki
75
İsim
Bektaş
Bisiklet
Dahon
Doğrudur.Katlanır kullanmak güzel ve eğlenceli.Aslında organize olmak lazım.Katla gel vardı.Yanılmıyorsam Muğla'da pedalla bisiklet öncülük etmişti.Güzel organizasyonları falan vardı.Bu sene görmedim gezileri yoktu (yanılmışta olabilirim).Aslında organize olup birgün tanışmak amaçlı buluşmak lazım.Hatta ben katlagel sayfasına ve bisikletforuma Eskişehir gezisi için yazı yazmıştım.Hiç kimseden cevap gelmedi. :)Bende yarın inş.tek başıma hızlı trenle bi gezi yapacağım.Nasıl olacak bakalım artık.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Ben o konuya soru olarak yazmıştım ama gelecek durumum olmadı geziden tecrübelerinizi paylaşırsınız. Artık burada bir katlanır buluşması gibi bir şey düzenlenir umarım biz de geliriz.

• Beğen
Tepkiler: bekoli1903

Tolstoy

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Muhammet A.
Bisiklet
Kron
Bende istanbul daki marmaea forum da bulunan decathlon a bisikletle girememiştim şaşırmıştım. Daha önce başka bi zaman da bisikletle girmiştim çünkü. Yanıma kilitte almamıştım, zor güç güvenlikçi abiyi ikna edip bisikleti atölye kısmının oraya bıraktım.

Yukarıda bi arkadaş markete girerken bisiklet ile girmekten bahsetmiş. Bende aklım kalıuor marketten girip çıkana kadar, çalınavak dşye ama elimizde alıp markete bisikletle girmekte olmaz diye düşünüyordum. Demekki yapan varmış.

A.Tahsin

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
taurus balgattaki değil mi ? hocam ben her gittiğimde görüyorum kapıda bisiklet park alanı var girişin sağında