Ankara, Karabük ve Zonguldak veya Ankara, Karabük, Bartın ve Amasra

Başlık
6
Tepki
154
İsim
Volkan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dostum tebrik ederim. Senin konunu okuduktan sonra bende -Ankara - Karabük rotasına baktım. Bende 1.gün; Ankara-Kızılcahamam, 2.gün; Kızılcahamam-Çerkeş, 3. Gün; Çerkeş-Karabük düşüncesi ile rota çıkardım.
Birkaç sorum olacak;
Kurtboğazın'da konaklama nasıldı? Güvenli bir alanda mı kaldın?
Ankara-Kızılcahamam yapıp orda konaklasam çok mu zorlu olur?
Genel olarak yol durumu nasıl?
Kızılcahamam'dan sonra çerkeş'e giderken eğim yani zorlu rampalar varmı?
En zorlu rampalar nerde ve kaç km?
Öneri tavsiyelerin nelerdir?
Teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: BarkinD

SBF

Üye
Başlık
5
Tepki
262
Bisiklet
Sedona
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
@evrimvolkan

Kurtboğazın'da konaklama nasıldı? Güvenli bir alanda mı kaldın? kurtboğazı mesire alanında kaldım. güvenlikçilerden izin alarak daha önce kamp alanı olarak kullanılan bir yerde kaldım. yanımda su elektrik ve güvenlik personeli vardı.
Ankara-Kızılcahamam yapıp orda konaklasam çok mu zorlu olur? sabah ankaradan çıkarsan çok bir problem olmaz. kargasekmez geçitine kadar genellikle çıkış eğilimli. google earth den ya da mapmyride dan eğim ve uzunluklara bakabilirsin.
Genel olarak yol durumu nasıl? yol durumu iyi. ankara-kızılcahamam duble yol yoğun trafik, k.hamam-çerkeş bir gidiş bir geliş sakin yol bir yol.
Kızılcahamam'dan sonra çerkeş'e giderken eğim yani zorlu rampalar varmı? genel olarak ışıkdağına kadar çıkış eğilimli, ışıkdağı tüneli civarı ve ışıkdağı geçidinde iki zorlu rampa var. tünel geçişi kararı sana kalmış, işini nispeten kolaylaştırır, ama içerisi çok korkunç....
En zorlu rampalar nerde ve kaç km? kurtboğazı yakınları, ışıkdağı tüneli civarı ve ışıkdağı geçidinde iki zorlu rampa var.
Öneri tavsiyelerin nelerdir? ilk iki günün ardından çerkeş karabük arası yaklaşık 90 km olabilecek en rahat hemen hemen hep iniş ve güvenli yol. yol üstünde cumayanı isimli yer ilginç bir yer... tur hikayemi ilgili başlıkta paylaşacağım, oradan da takip edersiniz.
Teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: evrimvolkan
Başlık
6
Tepki
154
İsim
Volkan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet