Ankara gençlik parkında saldırıya uğradım ve gasp edildim!

mertgulkokan

Forum Demirbaşı
Tepki
887
Bisiklet
Ghost
Suriyelileri savunmanın hiç gereği yok. Aynı duruma düşsek ki olmazdı ama oldu diyelim Suriye kapısını bile açmazdı
Bu adamlar sırf oy uğruna vatandaşlık için bu ülkeye sokuldular başka bir açıklaması yok
Dolmuşa binip şoför para isteyince Tayyip diyen Suriyeliler olayı da gerçekmiş cidden

Scudo

brdtl

Daimi Üye
Tepki
366
İsim
Bora Dutal
Bisiklet
Orbea
Mevzunun gerçekliği bir yana dursun. İnsanlık ilk defa mı savaş görüyor? Savaşlarda kadınlar, çocuklar, yaşlılar, hastalar, savaşacak durumda olmayanlar kaçmak zorunda kaldı, başa ülkeler sığındı. Ama bizim sığınmacıların maşallahı var. Topyekün ailecek geldiler. Burda evleniyorlar, çocuk yapıyorlar, iş kuruyorlar, suç işliyorlar. Keyifleri de gayet yerinde. Tepki gösterenlerin de ırkçılık yaptığını düşünmüyorum. Şu an bunları okurken benim vatanımın evlatları onların topraklarında canlarını ortaya koyarken onlar hiç birşey olmuyormuş gibi davranıyorlar. @Özgür A katılıyorum. Toplumumuzun parçası değiller. Bunun sebebi de biz değiliz.

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.276
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben yaşlı kadın ve çocuklara birşey demiyorumda,Spor salonlarından çıkmayan kalabalık grup olarak gezen sağda solda cirit atıp nargile içip keyif çatan,ayın başı oldumu ptt den maaş kuyruğuna girip yardım parası alan,sağlıktan eğitime ulaşımdan bütün olanaklara sahip olupta bu ülkede yeterince rahat olan ve benden daha iyi yaşam koşullarına sahip olan suriyelilere iki çift lafım var yediğiniz kaba pislemeyin ...kardeşim inşallah bulursun bisikletini konuşacak çok şey varda ne konuşşak boş gibi

M.Oonnaayy

Aktif Üye
Tepki
473
İsim
Mert
(link)
Irkçılık yapıyosunuz diyen arkadaşlara bizim ülkede yaşananın aynısı Lübnanda da yaşanıyor.Adamlar aynı IRKA mensup olmasına rağmen Lübnan halkı suriyelilerin yaptıklarından bıkmış durumda.Lübnan halkı da Suriyelilerin ülkelerine gönderilmelerini istiyor ve hükümetleri bu konuda adım atıyor.
Bizde ise Yüzbinlerce suriyeli bayrama tatile ülkesine gitip geliyor böyle bir mültecilik olabilir mi?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
O değil de, konuya dönecek olursak, hikaye gerçek ise, arkadaşa geçmiş olsun, ve bu tip alışverişlerde her türlü fiziksel/yasal tedbiri alarak gidin.
Ben olsam buluşma yeri olarak karakolun önünü veririm.

master of sprockets

Daimi Üye
Tepki
287
İsim
Kaan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Cok gecmis olsun. Boyle bir olayin hic kimsenin basina gelmesin. Satislarda daha kalabalik yerler tercih edilebilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Love The Wind
Gezi olayları sırasında "Camide içki içtiler, Kabataş'da başörtülünün üzerine işediler,görüntüler bu cumaya" diye sallayan muhtara da inananlarla dolu ülke, ne bekliyordun?

Ancak olayın gerçek olma olasılığı da yüksek. Nerede bir halt yeniyorsa oradan bunlar çıkıyor. Kaç tane kasapları kapatıldı bunların, at- eşek -kedi -köpek eti kesilip satıldığı için. Plajlarda yaptıkları pisliklerin videoları var. Bizim insanımıza saldırıyor, polisimize saldırıyor, bedava okuyor, havadan para alıyor, kısacası sömürülüyoruz ve bunlar hayvan gibi ürüyor bu sırada. Keyifler yerinde! Maymun bile haksızlığa uğradığında ses çıkarıyorken bizim insanımız hümanist kesiliyor. Benim işçim iş bulamıyorken bunlar havadan para alıyor! Bu nasıl bir şey! Karnı tok olan, keyfi yerinde olan Suriyeli'yi başında tutuyor! Az zor durumda olsalar bu Suriyelileri savunanları görürdüm emin olun. Diyecekleri şey şu "ben g... yırtıyorum üç kuruş için, çocuğumu okutmak için bok gibi para veriyorum bunlar bedavaaaaa, nasıl olur" diye haykırırdı.

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@Ahmet Bilge Kaan AKIN
Bazıları iyi niyetle yaklaşıyor suriyeli göçmenlere ama bu kadarda vurdumduymazlık olmaz adamlar sanki kendi memleketinde yaşıyorlar biz göçmen olarak gelmişiz Türkiye ye hiçbirşey umurlarında değil odaklandıkları tek nokta üremek.

Tepki
19
İsim
buğra
Bisiklet
Giant
@atasoy
:) Hocam artık ceza yok hırsızlık gasp tecavüz mafyalık moda. Söyleyince kızıyorlar ama kim sağlayacak adaleti soruları çalarak polis olanlar mı cemaatlere vakıflara üye olarak hakim olanlar mı? Ceza olsa bunu bir yabancının başka bir ülke de yapması hepten yürek ister....

• Beğen
Tepkiler: M.Oonnaayy

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
Ayrıca konuyu açan arkadaş üniversitede okuduğunu idda eden bisikletini çalan şahısı hiç araştırdımı ? Sanki düzmece gibi geldi bu hikaye bana.

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
Konuyu yarım yamalak okudum. Bir kısım Suriyeden gelenleri savunmuş bir kısım ise istemediğini belirtmiş. Bende istemiyorum özellikle ülkede bu tarz davranışta bulunanları ki bu insanlar hangi ülkeden gelirse gelsin. Alman gelsin bu tavırda bulunsun onu da istemem fakat Araplara karşı ayrı bir semiyorum. Hiç saat satan siyahi birinin olay çıkardığını duyan oldu mu? Daha yanı başındaki Arap ülkeleri kapısını açmamış bunlara bize geliyorlar. Ben ülkenin en batısındayım bunlara o kadar kamp yaptılar mahallemizde yaklaşık 5 senedir boş yıkık dökük küçücük bir ev suriyeden gelenler tutmuş. Sen doğudan girip buraya kadar gelip nasıl buldun burayı? Planlı olduğunu da düşünüyorum artık. Hadi geldin inanır mısınız bir gün o küçücük ev bir boşaldı içeriden en az 15 kişi çıktı. Çizgi filmde arabadan çıkan palyaçolar gibi bitmiyordu resmen aklım durdu. Araplarda, Türkleri sevmez bilginiz olsun. Bu sevmediklerini bu yazı ile destekleyebilirim: ''– Müslümanlar, Türklerle öldürüşmedikçe, kıyamet kopmayacaktır. Yüzleri kalkan gibi, üst üste binmiş(kalın) derili olan bu toplumla…. kıl giyerler.”( Bkz. Müslim, e’s-Sahih, Kitabu’l-Fiten/62-65, hadis no:2912; Ebu Davud, Sünen, Kitabu’l-Melahim/9 Babun fi Kıtali’t Türk, hadis no: 4303; Nesei, Sünen, Kitabu’l-Cihad/Babu Gazveti’t-Türk…)''

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Madem işlem yapılamıyor,olaki yerini semtinin öğrenirsen, bisikleti kurtardıktan sonra hastanelik etmek için adam ayarla gebertene kadar dövün. Sonuçta ortada bir işlem yapılamayan tanımlanamayan bir nesne var.Yalnız öyle bir dövmeniz lazımki bir daha sizin adınızı,simanızı hatırlamasın...

• Beğen
Tepkiler: Literary

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
@Raptor8 süper fikir sonuç cimsimiz bir nesle olarak görünüyor kendileri dediğnizi yaparsa ceza almaz

bakankoray

Üye
Tepki
210
İsim
Koray
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
Geçmiş olsun arkadaşım.
Onların bir kaç kişi geleceğini düşünüp sende bir kaç kişiyle gitmeliydin.

Bu arada Türkiyedeki Suriyeliler Esat rejiminden kaçmışlar ise Esat rejimine karşı olarak ÖSO birliği kurulmuştu onlara katılabilirlerdi.